Zavrieť

Porady

Kto mi urobí zúčtovanie dane za minulý rok?

V auguste minulého roku mi skončil pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som pracovala 6 rokov.
V októbri sa mi podarilo zohnať si na mesiac brigádu.
Chcela som požiadať toho môjho pôvodného zamestnávateľa, aby mi vykonal výpočet dane z príjmov... a ročné zúčtovanie preddavkov na daň.
Odmietol ma s tým, že to vykonať môj posledný zamestnávateľ - a to mi zas odmietli tam, kde som brigádovala, že vraj to bola len brigáda a nie zamestnanie...
Kto má pravdu?
Čo hovorí zákon? Nebol v poslednej dobe menený?
Prosím o odpoveď, aby som nepremeškala termín.
Veľmi pekne vopred ďakujem

andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    toto si vypíš, prečítaj si aj poučenie, prilož potvrdenie z brigády a pošli im to.. sú povinní Ti to spraviť.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._o_rz_2011.rtf
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...i_o_RZ2011.rtf

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    nepíš mail, pošli rovno do firmy kde si pracovala 6 rokov poštou doporučene vyplnenú žiadosť o RZD a potvrdenie z brigády. musia to akceptovať ale treba to stihnúť do 15.2.2012

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    môžeš požiadať ktoréhokoľvek z nich. nemôžu ťa odmietnuť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andy9 Pozri príspevok
    V auguste minulého roku mi skončil pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som pracovala 6 rokov.
    V októbri sa mi podarilo zohnať si na mesiac brigádu.
    Chcela som požiadať toho môjho pôvodného zamestnávateľa, aby mi vykonal výpočet dane z príjmov... a ročné zúčtovanie preddavkov na daň.
    Odmietol ma s tým, že to vykonať môj posledný zamestnávateľ - a to mi zas odmietli tam, kde som brigádovala, že vraj to bola len brigáda a nie zamestnanie...
    Kto má pravdu?
    Čo hovorí zákon? Nebol v poslednej dobe menený?
    Prosím o odpoveď, aby som nepremeškala termín.
    Veľmi pekne vopred ďakujem

    andrea
    § 38
    Ročné zúčtovanie
    (1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

    andy9 je offline (nepripojený) andy9

    andy9
    ...práve dnes ráno ma odmietla účtovníčka z firmy, kde som 6 rokov pracovala. Ako môžem postupovať ďalej?

    mmilka je offline (nepripojený) mmilka

    som začínajúca účtovníčka na základe živnosti, doteraz som sa stretávala len s účtovníctvom a ekonomikou v štátnej správe ...viac mmilka
    Pracovala som s účtovníčkami dlhé roky, im na školeniach vtĺkajú do hlavy, aby nerobili nič "navyše".
    Treba len trvať na svojom a pôjde to.

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ak si mala pri tej brigáde podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti, tak Ti musia robiť RZD ony , ak si u nich dáš žiadosť, vtedy ho nemôže robiť Tvoj prvý zamestnávateľ. Ak si to vyhlásenie pri brigáde nepodpisovala, tak môžeš požiadať prvého zamestnávateľa, urob tak do 15.2.2012 a dolož mu potvrdenie o príjme, nemôže Ťa odmietnuť. Ak si nemala vyhlásenie podpísané ani u jedného, požiadať môžeš ktoréhokoľvek.

    andy9 je offline (nepripojený) andy9

    andy9
    Našej personalistke som poslala mail, že žiadam firmu, aby mi vykonali výpečet dane atď... - lebo u nás to je tak, že nemôžem priamo osloviť účtovníčku, lebo konateľ si to "neželá". Máme požiadavky na účtovníčku dávať personalistke, lebo účtovníčka je externá a nie je tam ani každý deň. Ale to je mi v podstate jedno.
    Keďže aj teraz brigádujem, tak som si dovolila nečakať ráno na personalistku, lebo bz som pol dňa premárnila čakaním na ňu a cestou z jedného konca BA na druhý koniec, dovolila som si osloviť priamo účtovníčku, ktorá ma odbila s tým, že to má robiť posledný zamestnávateľ. Keďže sa v zákonníku práce nevyznám, neviem jej argumentovať.
    Prosím povedzte, aké mám v tomto prípade možnosti.
    Ona mi tvrdí, že zákon bol v roku 2011 novelizovaný - čo ja viem - ja potrebujem vykonať včas v lehote danej zákonom tento úkon a nemám nervy už na tieto žabomyšie vojny...
    Vraj nevie, či ma vie nahrať do počítača alebo nie.
    Takéto hlúposti mi hovorí.
    Čo ja s tým mám?!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andy9 Pozri príspevok
    Našej personalistke som poslala mail, že žiadam firmu, aby mi vykonali výpečet dane atď... - lebo u nás to je tak, že nemôžem priamo osloviť účtovníčku, lebo konateľ si to "neželá". Máme požiadavky na účtovníčku dávať personalistke, lebo účtovníčka je externá a nie je tam ani každý deň. Ale to je mi v podstate jedno.
    Keďže aj teraz brigádujem, tak som si dovolila nečakať ráno na personalistku, lebo bz som pol dňa premárnila čakaním na ňu a cestou z jedného konca BA na druhý koniec, dovolila som si osloviť priamo účtovníčku, ktorá ma odbila s tým, že to má robiť posledný zamestnávateľ. Keďže sa v zákonníku práce nevyznám, neviem jej argumentovať.
    Prosím povedzte, aké mám v tomto prípade možnosti.
    Ona mi tvrdí, že zákon bol v roku 2011 novelizovaný - čo ja viem - ja potrebujem vykonať včas v lehote danej zákonom tento úkon a nemám nervy už na tieto žabomyšie vojny...
    Vraj nevie, či ma vie nahrať do počítača alebo nie.
    Takéto hlúposti mi hovorí.
    Čo ja s tým mám?!
    Nemáš, to sú jej problémy, pozri si príspevok od Erislavy a podľa toho postupuj.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mmilka Pozri príspevok
    Pracovala som s účtovníčkami dlhé roky, im na školeniach vtĺkajú do hlavy, aby nerobili nič "navyše".
    Treba len trvať na svojom a pôjde to.
    heeej? ...tak pevne verím, že tu od nás nikdy nebudeš chcieť žiadnu radu....

    andy9 je offline (nepripojený) andy9

    andy9
    žiadne vyhlásenie som na brigáde nepodpisovala. Zarobila som tam za 10 hodín práce nejakých 30 eur dokopy... To je smiešne, čo so mnou robia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andy9 Pozri príspevok
    žiadne vyhlásenie som na brigáde nepodpisovala. Zarobila som tam za 10 hodín práce nejakých 30 eur dokopy... To je smiešne, čo so mnou robia.
    Ak si teda NČ neuplatňovala, žiadosť podaj predch. zamestnáv., musia ju akceptovať. Mail nestačí, musí to byť tak, ako uvádzam žiadosť. Na stránke drsr. ju nájdeš.
    Naposledy upravil Tweety : 09.02.12 at 08:30

    andy9 je offline (nepripojený) andy9

    andy9
    Ďakujem Vám všetkým za rady a za pomoc
    Práve som sa dozvedela, že účtovníčka "bola nahnevaná" že som neriešila vec cez personalistku ale priamo s ňou... ale že to RZD urobí. No hurá.
    Nebudem sa pozastavovať už asi nad ničím... ten ľudský faktor je fakt niekedy na dve veci...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.