Zavrieť

Porady

Hranica pre registraciu DPH

Zdravim,

chcel by som sa opytat na informaciu, ktora sa ku mne dostala, ale nejak si neviem verifikovat tuto informaciu. Udajne, od 01.04. ma byt hranica pre povinnu registraciu obrat vo vyske 100.000€.

Mate takuto informaciu?

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    janci10 Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcel by som sa opytat na informaciu, ktora sa ku mne dostala, ale nejak si neviem verifikovat tuto informaciu. Udajne, od 01.04. ma byt hranica pre povinnu registraciu obrat vo vyske 100.000€.

    Mate takuto informaciu?

    Dakujem za odpoved
    odkiaľ?
    ani v návrhu novely zákona č 222/2004, ktorý stiahli z rokovania nr sr v 2011 nebol § 4 takto upravený. navrhovaná úpravy boli v § 4/5, 4/6 a za § 4b navrhovalo vložiť nový § 4c - zábezpeka na daň, v ktorom bolo navrhované zloženie finančnej zábezpeky po podaní žiadosti o registráciu podľa § 4 na obdobie 12 mesiacov v prospech daňového úradu

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...silno som premýšľala a súvislosť medzi DPH a 100 tis.€ vidím len pri súhrnných výkazoch k DPH, teda, ak pri vývoze tovaru a služieb je táto hranica prekročená, tak je nutné najbližších 12 mesiacov SV podávať mesačne....

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    tictac7 Pozri príspevok
    ...silno som premýšľala a súvislosť medzi DPH a 100 tis.€ vidím len pri súhrnných výkazoch k DPH, teda, ak pri vývoze tovaru a služieb je táto hranica prekročená, tak je nutné najbližších 12 mesiacov SV podávať mesačne....
    môže byť
    ešte sa uvažuje - a asi to aj prejde - o samozdanení dovozov za určitých podmienok

    janci10 je offline (nepripojený) janci10

    janci10
    Zdravim,

    tak sa ospravedlnujem, ale bola to trochu zmatocna informacia.
    Vysvetlim: islo o navrh zakona, este nepresiel. A ta hranica je hranica pre zmenu obdobia medzi kvartalnym a mesacnym platitelom.
    Totiz, podla navrhu, ktory nebol este schvaleny, by sa malo dat nanovo registrovat iba na mesacnej baze. V pripade, ze sa nedosiahne obrat vo vyske 100.000€, moze poziadat o kvartalne obdobie.
    Opakujem, slo o navrh, ktory zatial nepresiel...

    Hranica pre registraciu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.