Zavrieť

Porady

Zle sformulovaná Zápisnica z Val.Zhr. je možná oprava na OR?

Je možné nejakým spôsobom opraviť zápisnicu z val. zhrom. obch. spol (jednosob.sro) ak áno ako postupovať?, sú potrebné nejaké ďalšie úkony?
bola riadne podaná 25.3.2011. na obchod. registri takto
text:
Zakladateľ spoločnosti sa rozhodol, že hosp. vysl. za r. 2009 a 2010 ktorý skončil zo ziskom 9000E bude vyplatený konateľovi v priebehu r.2011
zmeniť na:
Zakladateľ spoločnosti sa rozhodol, že hosp. vysl. za r. 2009 a 2010 ktorý skončil zo ziskom 9000E bude vyplatený podiel na zisku spoločníkovi v priebehu r.2011
dôvod: pôv. text je vraj nekorektný a tiež by sa chápalo o "odmenu" konateľovi ktorá by ma vraj mala daňovo aj odvodovo zaťažiť, no v druhom prípade nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prvý raz sa platia odvody do ZP zo zisku, ktorý sro dosiahne v r. 2011 a neskôr. takže prvý raz vyplatený podiel môže byť len v r. 2012 a ZP sa bude platiť v r. 2013.
    Nejde však o obdobie výplaty ale o zdroj - z akého obdobia sa vypláca podiel na zisku.
    nejako som si všimla, že sa rozbehlo vyplácanie zo zisku za r. 2004-2010 so snahou len aby sa to stihlo v r. 2011. z týchto ziskov vyplatené podiely nebudú podliehať odvodom, aj ked budú vyplatené v r. 2012,2013 a neskôr.............. podľa dnešnej legislatívy, čo ešte naši hore vymyslia, je vo hviezdach.
    a aj podiel zo zisku za rok 2011 je čiastočne oslobodený od ZP, cca do výšky 339 EUR.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak spoločník=konateľ je tá istá osoba, tak je to len zlá formulácia a podľa mňa dôsledky nebude mať.
    Okrem toho, rozhodnutie VZ o zisku - taká zápisnica sa povinne do OR ani neukladá.
    ak veľmi chceš, tak pošli druhú záápisnicu s novým textom a neskorším dátumom, prípadne dovetkom, že toto rozhodnutie neguje predchádzajúce............. - bude platiť aktuálna verzia rozhodnutia

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to je všeobecne známe - čo si tým chcel povedať?
    v tom linku je len skreslená zmienka o tom, aké drahé je založiť sro
    elektronicky sú voľné živnosti zadarmo, výpis z RT si vytiahne ŽU sám, poplatok za zápis je 166 EUR, celkové náklady aj s províziou pre osobu so ZEPom sa zmestia do 200 EUR bez rizika.

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Ďakujem úctivo, no nie som vôbec zbehlý v týchto veciach, chcel som si len z určitosťou potvrdiť aby som znovu v zápisnici VZ nenapísal ako minulý rok zle: "zisk bude vyplatený konateľovi"
    Teda toto som chcel povedať a potvrdil mi to dúfam správne príslušný link:
    spoločník v eseročke neplatí z vyplateného podielu na zisku odvody do Sociálnej poisťovne
    Na základe toho linku toto znenie bude figurovať v mojej zápisnici VZ:
    " spoločníkovi bude vyplatený podiel na zisku "
    a tiež keď už sa pýtam:
    spoločník v eseročke platí z vyplateného podielu na zisku odvody do zdravotnej poisťovne. Toto je relatívna novinka z r. 2011.
    teda zatiaľ sa neplatili? no teraz sa budu platiť z vyplateného podielu na zisku spoločníkovi po novom ešte odvody do ZP a to prvý krát z r. 2012 v r. 2013???
    Mňa zaujíma ako správne formulovať a zaúčtovať aby som zbytočne neplatil to čo nemusím, keďže už ako zamestnanec platím riadne odvody SP a ZP (reakcia na Kejka)

    Zle sformulovaná Zápisnica z Val.Zhr. je možná oprava na OR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.