Zavrieť

Porady

oneskorená fa. z ČR za dodanie materiálu

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť. V októbri 2011 nám faktúrovala firma z ČR dodanie materiálu. Materiál nám došiel koncom 15.10.2011. Mne to však vedúci MTZ neoznámil. Ja som vôbec nevedela,že nám došiel materiál z ČR. Faktúru nám zaslali spolu s materiálom, ale náš zamestnanec mi ju nedoručil. Až teraz, vo februári 2012 mi poslala česká firma odsúhlasenie pohľadávok a tak sme zistili, že nemám danú faktúru za materiál z 10/2011.

Firma mi teraz vo februári dodatočne poslala ešte raz faktúru z 10/2011. Ako ju mám zaúčtovať?

1. vo februári 2012 326/321 + urobím vo februári samozdanenie

2. do decembra 2011 501/326 interným dokladom ????

Prosím, poraďte mi.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pozri si §20.1 zákona o DPH, podľa §20.1a) nastala daňová povinnosť 15.11.2011 bez ohladu na to či faktúru mala alebo nie. Ak nechceš mať pri kontrole DPH problémy tak to budeš musieť všetko zaúčtovať do 10/2011 (musíš sa tváriť že si faktúru mala), a postraš vedúceho MTZ že prípadné sankcie bude znášať on. :-)

    oneskorená fa. z ČR za dodanie materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.