Zavrieť

Porady

prijatá zálohová platba

Dobrý deň.
prosím, vie mi niekto poradiť?
Mám dopredu prijatú zálohovú platbu 8/2011 za sprostredkovanie (služba ešte nebola poskytnutá), len na základe uzatvorenej zmluvy. Odberateľ služby sa dostal do konkurzu a je predpoklad, že zmluvu zruší a peniaze si bude žiadať späť. Neviem, ako mám postupovať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    helaba Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    prosím, vie mi niekto poradiť?
    Mám dopredu prijatú zálohovú platbu 8/2011 za sprostredkovanie (služba ešte nebola poskytnutá), len na základe uzatvorenej zmluvy. Odberateľ služby sa dostal do konkurzu a je predpoklad, že zmluvu zruší a peniaze si bude žiadať späť. Neviem, ako mám postupovať. Ďakujem.
    Ak bude zmluva zrušená, bude potrebné prijatú zálohu vrátiť. Ak ste platiteľom dph, vysporiadať aj tú.

    helaba je offline (nepripojený) helaba

    helaba
    Ďakujem, ja som sa vlastne zle vyjadrila. Neviem, ako to správne zaúčtovať v PÚ. Účtujem v Pohode, zatiaľ som to dala ako zaúčtovanie "bez", ale neviem, kde to mám dať na konci roka. Ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    helaba Pozri príspevok
    Ďakujem, ja som sa vlastne zle vyjadrila. Neviem, ako to správne zaúčtovať v PÚ. Účtujem v Pohode, zatiaľ som to dala ako zaúčtovanie "bez", ale neviem, kde to mám dať na konci roka. Ďakujem.
    ...nerozumiem, potrebuješ účtovací predpis alebo konkrétne účtovanie v Pohode? A čo je to zaúčtovanie "bez"?
    účtovací predpis 221 / 324,343
    ak potrebuješ vedieť, ako to spraviť konkrétne v Pohode, zadaj si otázku tam....
    Naposledy upravil tictac7 : 14.02.12 at 06:33 Dôvod: zase tie moje strany...

    ANED177 je offline (nepripojený) ANED177

    ANED177
    Pri prijatí zálohy do banky sa zaúčtuje prijatá záloha 221000/324000- je nastavený účet a vysporiadá sa interným dokladom DPH .
    timejka200 stretol sa už niekto s účtovaní prijatej záloh. platby 518/311 ??? ja nie ale prebrala som účtovníctvo a takto tam je....správne má byť asi 221/324 a potom 311/324

    prijatá zálohová platba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.