Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň 2011

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť. Môže zamestnanec, ktorý ukončil pracovný pomer požiadať svojho bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti. Ak áno, tak ako mu prípadný preplatok či nedoplatok vysporiada?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikapa Pozri príspevok
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť. Môže zamestnanec, ktorý ukončil pracovný pomer požiadať svojho bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti. Ak áno, tak ako mu prípadný preplatok či nedoplatok vysporiada?
Môže požiadať o RZD, preplatok sa mu vysporiada jednoducho, buď cez pokladňu, alebo bezhotovostne.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno, može požiadať..
a ako? no ročným zúčtovaním dane..
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

A ak bol zamestnanec časť roka zamestnaný, dva mesiace bol dobrovoľne nezamestnaný, potom do konca roku pracoval u nás, môžem mu spraviť ročné zúčtovanie, alebo si musí spraviť daňové priznanie.Ak mu spravím ročné, stačí za tie dva mesiace, keď napíše čestné prehlásenie, že bol dobr.nezamestnaný?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

zuzana Pozri príspevok
A ak bol zamestnanec časť roka zamestnaný, dva mesiace bol dobrovoľne nezamestnaný, potom do konca roku pracoval u nás, môžem mu spraviť ročné zúčtovanie, alebo si musí spraviť daňové priznanie.Ak mu spravím ročné, stačí za tie dva mesiace, keď napíše čestné prehlásenie, že bol dobr.nezamestnaný?
Ak Ťa požiada o RZ do 15.2.2012 a doloží Potvrdenie o príjmoch od predchádz. zamestnávateľa - urobíš mu roč. zúčtovanie. Nie je potrebné žiadne čestné prehlásenie.Veď v žiadosti o RZ už prehlásí, že nemal iné zd. príjmy.
1 0
sally sally

sally je offline (nepripojený) sally

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania za rok 2011. Máme zamestnanca ktorý u nás pracoval od 01.07.2011 od júla si uplatňoval mesačnú NČ (čo bolo za obdobie 07-12/2011 - 1779,60) podpísal mi žiadosť o RZ. Keď som sa pýtala kde bol zamestnaný prvého pol roka povedal že nikde a že nebol ani evidovaný na ÚP ani dobrovoľne nezamestnaný no proste nikde. Ako mu mám vykonať RZ má nárok na celú odpočítateľnú položku 3559,20 Eur, a vznikne mu tým pádom preplatok. Prosím Vás o radu, nemala som ešte taký prípad.
Ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

sally Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania za rok 2011. Máme zamestnanca ktorý u nás pracoval od 01.07.2011 od júla si uplatňoval mesačnú NČ (čo bolo za obdobie 07-12/2011 - 1779,60) podpísal mi žiadosť o RZ. Keď som sa pýtala kde bol zamestnaný prvého pol roka povedal že nikde a že nebol ani evidovaný na ÚP ani dobrovoľne nezamestnaný no proste nikde. Ako mu mám vykonať RZ má nárok na celú odpočítateľnú položku 3559,20 Eur, a vznikne mu tým pádom preplatok. Prosím Vás o radu, nemala som ešte taký prípad.
Ďakujem
Má podpísané vyhlásenie a žiadosť o ročné zúčtovanie, tam svojím podpisom garantuje , že iné príjmy nemal. Má nárok na celú odpočítateľnú časť / ak náhodou nie je dôchodca/
3 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sally Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania za rok 2011. Máme zamestnanca ktorý u nás pracoval od 01.07.2011 od júla si uplatňoval mesačnú NČ (čo bolo za obdobie 07-12/2011 - 1779,60) podpísal mi žiadosť o RZ. Keď som sa pýtala kde bol zamestnaný prvého pol roka povedal že nikde a že nebol ani evidovaný na ÚP ani dobrovoľne nezamestnaný no proste nikde. Ako mu mám vykonať RZ má nárok na celú odpočítateľnú položku 3559,20 Eur, a vznikne mu tým pádom preplatok. Prosím Vás o radu, nemala som ešte taký prípad.
Ďakujem
Áno, nakoľko Ťa požiadal do 15.2. a v žiadosti potvrdil, že nemá iné zd.príjmy, vykonáš mu RZ a uplatníš NČZD vo výške 3559,30 €.
1 0
sally sally

sally je offline (nepripojený) sally

Ďakujem pekne za radu.
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, ako mám spraviť RZD2011..máme zamestnanca, ktorý je poberateľom vdovského a do konca februára bol aj poberateľom PSD (ten ukončil a pokračoval v zam.). Akú výšku mu uplatním na NČDZ? Prosím, neviem ako ďalej..
0 0
Milan7 Milan7

Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

Dobrý deň.
Nie som si istý čo s nedoplatkom na dani z ročného zúčtovania. Zamestnancom firma nerobí ročné zúčtovanie ale zamestnancom urobí daňové priznanie (A). Skoro u každého sú drobné nedoplatky ( do 10 centov ).
Jo to správne , že daňový nedoplatok sa do výšky 3,32 Eur neplatí o k r e m tých daňovníkov , ktorí si v priznaní uplatnia podiel (2%) so zaplatenej dane ? Tí musia doplatiť akýkoľvek nedoplatok ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Milan7 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Nie som si istý čo s nedoplatkom na dani z ročného zúčtovania. Zamestnancom firma nerobí ročné zúčtovanie ale zamestnancom urobí daňové priznanie (A). Skoro u každého sú drobné nedoplatky ( do 10 centov ).
Jo to správne , že daňový nedoplatok sa do výšky 3,32 Eur neplatí o k r e m tých daňovníkov , ktorí si v priznaní uplatnia podiel (2%) so zaplatenej dane ? Tí musia doplatiť akýkoľvek nedoplatok ? Ďakujem.
Firma svojím zamestnancom podľa Zákona o DzP robí ročné zúčtovanie dane, a nie DP, ale k tým nedoplatkom, aj ten drobný nedoplatok musí doplatiť každý, kto chce venovať 2%.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Milan7 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Nie som si istý čo s nedoplatkom na dani z ročného zúčtovania. Zamestnancom firma nerobí ročné zúčtovanie ale zamestnancom urobí daňové priznanie (A). Skoro u každého sú drobné nedoplatky ( do 10 centov ).
Jo to správne , že daňový nedoplatok sa do výšky 3,32 Eur neplatí o k r e m tých daňovníkov , ktorí si v priznaní uplatnia podiel (2%) so zaplatenej dane ? Tí musia doplatiť akýkoľvek nedoplatok ? Ďakujem.
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zamestnanec bol niekoľko mesiacov na úrade práce, poberal podporu. Musí to dokladovať pri RZD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zamestnanec bol niekoľko mesiacov na úrade práce, poberal podporu. Musí to dokladovať pri RZD?
NIe, nie je to zdaniteľný príjem.
0 0
Katka F Katka F

Katka F je offline (nepripojený) Katka F

Dobrý deň,
prosím o radu pri RZD pre zamestnanca, ktorý má ale príjem z predaja nehnutelnosti.mám mu radšej spravit DP A, alebo ako postupovať.môže si aj on uplatniť 40% paušálne výdavky v pomernej časti keď budee zdanovať príjem len nad 500€.


a ešte jeden zamestnanec mal za rok 2011 príjem z Anglincka, kde mu ale urobili RZD a daň mu už aj vrátili.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
0 0
Katka F Katka F

Katka F je offline (nepripojený) Katka F

opravujem ten príjem je z prenájmu bytu nie z predaja
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Katka F Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu pri RZD pre zamestnanca, ktorý má ale príjem z predaja nehnutelnosti.mám mu radšej spravit DP A, alebo ako postupovať.môže si aj on uplatniť 40% paušálne výdavky v pomernej časti keď budee zdanovať príjem len nad 500€. - musí si podať DP B, ak je byť v bezp. vlastníctve manželov, môžu si príjem podeliť, môže si uplatniť paušál 40 %


a ešte jeden zamestnanec mal za rok 2011 príjem z Anglincka, kde mu ale urobili RZD a daň mu už aj vrátili.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
v texte červeným
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
dobrý deň
môžem urobiť RZD dôchodcom na dohodu? Mám jedného do celkového príjmu 1779e a druhého nad túto sumu, okrem toho iné príjmy nemali.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MIRKA Pozri príspevok
dobrý deň
môžem urobiť RZD dôchodcom na dohodu? Mám jedného do celkového príjmu 1779e a druhého nad túto sumu, okrem toho iné príjmy nemali.
môžeš, ale u prvého to nerob. Nech si sám podá DP typu A. DU mu vráti celú zrazenú daň.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnanec požiadal o RZ a doniesol mi aj "potvrdenie o prijme" od iného zamestnávateľa, ale len kopiu. Nemusí byť doložený originál?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať