Zavrieť

Porady

Opravné DP

Práve kontrolujem rok 2005. Prišla som na to, že zahraničná OF bola v mesiaci oktober prepocitana zlym kurzom. Rozdiel v zaklade robi 20,- Sk. Dan sa ale nezmeni.
Predpokladám, že musím podať opravné DP.
Budem platiť nejakú pokutu? Resp. myslím, či bude treba zaplatiť pokutu 2.000 Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak pri takejto sume by som sa vôbec nevzrušovala . Ak úplne náhodou pri daňovej kontrole na takúto chybu prídu, aspoň budú mať o čom kvákať.
    Ak podáš opravné DP neplatíš žiadnu pokutu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johanka
    Tak pri takejto sume by som sa vôbec nevzrušovala . Ak úplne náhodou pri daňovej kontrole na takúto chybu prídu, aspoň budú mať o čom kvákať.
    Ak podáš opravné DP neplatíš žiadnu pokutu.
    Iba trošku opravím: nie opravné, ale dodatočné DP.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. Takže podám dodatočné DPH (aby som kľudne spávala ). A nebudem platiť žiadnu pokutu.

    A kedy by som teda platila tú pokutu 2.000 Sk? Ak by sa mi zvýšila daňová povinnosť o viac ako ............ (čítala som biekde 500 SK??).

    ešte raz dakuem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o správe daní a poplatkov § 35 Správne delikty. Je to dobré čítanie ...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ajacik
    dakujem. Takže podám dodatočné DPH (aby som kľudne spávala ). A nebudem platiť žiadnu pokutu.

    A kedy by som teda platila tú pokutu 2.000 Sk? Ak by sa mi zvýšila daňová povinnosť o viac ako ............ (čítala som biekde 500 SK??).

    ešte raz dakuem
    §35ods.4pís b) 511/92 ak podáte neskoro priznanie ale nemali ste na ňom DP
    Z dodatočného máte cca 4,5% z rozdieluDP, ale vám vychádzarozdiel 0

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. Už mi je to jasné. Takže vo všeobecnosti platím 2.000 za oneskorenie.
    idem mrknúť aj ten §.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    dakujem. Už mi je to jasné. Takže vo všeobecnosti platím 2.000 za oneskorenie.
    idem mrknúť aj ten §.
    Neviem, či mi to dnes nemyslí, ale chápem to dobre, že v oktobri si podala DP na DPH. Teraz si zistila chybu, ktorá nemá vplyv na výšku daňovej povinnosti a chceš podať dodatočné DP. Prečo si myslíš, že máš platiť pokutu 2000 SK. Veď nič nepodávaš oneskorene??? Alebo som to celé zle pochopila?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ty si ti pochopila dobre. len ja som mala utkvelú predstavu, že za všetko, čo opravujem, bude pokuta min. 2000 Sk. Ale už viem "vdaka vam všetkým", že to tak nie je.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    ty si ti pochopila dobre. len ja som mala utkvelú predstavu, že za všetko, čo opravujem, bude pokuta min. 2000 Sk. Ale už viem "vdaka vam všetkým", že to tak nie je.
    Bolo by to príjemné mať za všetko pokutu iba 2000 SK...ale pozri si tento link:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=148199&postcount=11

    Doplním, že ak Ty podáš DDP tak sa platí pokuta vo výške 1/2, ak to zistí správca platíš plnú pokutu v zmysle predmetného paragrafu.
    Ak daň odvedieš neskôr, platíš sankčný úrok /§35b/.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem pekne. už mi to je všetko asi jasné. preto pôjdem zajtra na DU so vztýčenou hlavou podať DDP. a bez pokuty

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    dakujem pekne. už mi to je všetko asi jasné. preto pôjdem zajtra na DU so vztýčenou hlavou podať DDP. a bez pokuty
    .

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Mám podobnú otazku? Zistila som, že za 4q 2005 som mala chybu v DP. Ide o sumu 25,- Sk. Treba podat dodatocne DP? Mali sme daň. povinnosť a predtym odpočet, takže rozdiel nám už vrátili. Teraz bude ta povinnosť väčšia o 25,-. Aké sú sankcie v pripade, že dodatočné DP nepodám?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    EPk
    Mám podobnú otazku? Zistila som, že za 4q 2005 som mala chybu v DP. Ide o sumu 25,- Sk. Treba podat dodatocne DP? Mali sme daň. povinnosť a predtym odpočet, takže rozdiel nám už vrátili. Teraz bude ta povinnosť väčšia o 25,-. Aké sú sankcie v pripade, že dodatočné DP nepodám?
    Už to tu bolo veľa x rozobraté, skúste pohľadať podrobnosti ale vo vašom prípade, ak nemáte inú chybu tak nič, lebo do 500 Sk sa nevyberá a vo vašom prípade, ak by ste podali DDP by to bolo 25x 4,5/100 (polovica 3- násobku úrokovej sadzby x daň= zákon 511)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.