Zavrieť

Porady

Daň z príjmu FO

Prosím o informáciu ako dostať pri daňovom priznaní späť zrazenú daň z odstupného, ktoré mi bolo vyplatené?
Dá sa to vôbec, ak môj celkový príjem bol 7117,78, poistné vo výške 946,64 €, iastkový základ dane: 6171,14 € a úhrn preddavkou na daň 518,24 € ?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vráti sa ti 22 eur.

    7117,78 - 946,64 - 3559,3 = 2611,84 * 0,19 = 496,24 eur daň
    zaplatené preddavky na daň 518,24 eur

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Timicekg Pozri príspevok
    Prosím o informáciu ako dostať pri daňovom priznaní späť zrazenú daň z odstupného, ktoré mi bolo vyplatené?
    Dá sa to vôbec, ak môj celkový príjem bol 7117,78, poistné vo výške 946,64 €, iastkový základ dane: 6171,14 € a úhrn preddavkou na daň 518,24 € ?

    Ďakujem za radu.
    Kedy si končil pracovný pomer ? Ešte zajtra môžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane na predpísanom tlačive, alebo si sám podať DP typu A do 31.3.2012.

    Timicekg je offline (nepripojený) Timicekg

    Timicekg
    Pracovný pomer skončil v decembri, zamestnávateľ už DP robiť nebude, poslal potvrdenie o prijme za rok 2011, kde mám úhrn preddavkou na daň vo výške 518,24, samozrejme najviac z toho vyplateného odstupného, známa mi tvrdí, že to by sa mi malo celé vrátiť, ale keď si to nahadzujem do tlačiva,ktoré to vyrátava samo tak tomu tak nie je, preto som chcela vedieť či sa to nerobí nejak inak...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Timicekg Pozri príspevok
    Pracovný pomer skončil v decembri, zamestnávateľ už DP robiť nebude, poslal potvrdenie o prijme za rok 2011, kde mám úhrn preddavkou na daň vo výške 518,24, samozrejme najviac z toho vyplateného odstupného, známa mi tvrdí, že to by sa mi malo celé vrátiť, ale keď si to nahadzujem do tlačiva,ktoré to vyrátava samo tak tomu tak nie je, preto som chcela vedieť či sa to nerobí nejak inak...
    Ak stihneš zajtrajší dátum, zamestnávatel ti musí RZD urobiť. nevráti sa ti nič, pretože tvoj príjem je vyšší ako ročná nezd.časť. Resp. sa ti vráti časť len v tom prípade, ak si v niektorom mesiaci bol na PN-ke a hrubá mzda nedosiahla sumu 296,60€

    Timicekg je offline (nepripojený) Timicekg

    Timicekg
    Ďakujem za radu, presne tak to vychádza aj mne :-D Zamestnávateľa už teda riešiť nebudem, spravím si to sama.

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    Xanti Pozri príspevok
    Vráti sa ti 22 eur.

    7117,78 - 946,64 - 3559,3 = 2611,84 * 0,19 = 496,24 eur daň
    zaplatené preddavky na daň 518,24 eur
    A mne to viete vyrátať?
    Celkový príjem 5472,13,poistné 343,21,čiastkový základ dane 5128,92 a úhrn preddavkov na daň 918,14.
    Ďakujem...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    keri5 Pozri príspevok
    A mne to viete vyrátať?
    Celkový príjem 5472,13,poistné 343,21,čiastkový základ dane 5128,92 a úhrn preddavkov na daň 918,14.
    Ďakujem...
    5472,13 - 343,21 - 3559,3 ´= 1569,62 * 0,19 = 298,22 daň
    preddavok 918,14 € ...
    vráti sa 619,92 eur.
    Xanti Katy skôr dostal odstupné začiatkom roka.

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    Katy a R Pozri príspevok
    čo si si vôbec neuplatňoval NČZD ? .. preplatok 619(620)
    To som dostala odstupné spolu s výplatou a ja sa do týchto vecí vôbec nevyznám...:-(

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    keri5 Pozri príspevok
    A mne to viete vyrátať?
    Celkový príjem 5472,13,poistné 343,21,čiastkový základ dane 5128,92 a úhrn preddavkov na daň 918,14.
    Ďakujem...
    Keri5, pozri si dobre, či si to opísala tak, ako to máš na potvrdení. Tých 918,14 nie je poistné?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Tina, ved je to reálne pri odstupnom ...
    tinaM Keď som to písala, ešte som nevedela o odstupnom.
    Xanti Tina, ani ja som nevedela ale pri tej dani ma hned napadlo odstupné
      zbaliť

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    tinaM Pozri príspevok
    Keri5, pozri si dobre, či si to opísala tak, ako to máš na potvrdení. Tých 918,14 nie je poistné?
    Pozerala som dobre...je to úhrn preddavkov a nie poistné.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    keri5 Pozri príspevok
    Pozerala som dobre...je to úhrn preddavkov a nie poistné.
    Ako píše Xanti, pri odstupnom je to reálene.
    Reagovala som na Tvoj prvý príspevok a v tom sa ešte o odstupnom nehovorilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.