Zavrieť

Porady

Súbeh PN a dohody

Dobrý deň,
chcem požiadať o radu.
Ak máme zamestnanca, ktorý je na PN pričom PN sa predpokladá na dlhšiu dobu / cca 9 mes/, je možné s takýmto zamestnancom uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti aby pre nás vykonával prácu doma?
Resp aké sú možnosti ak si zamestnanca chceme ponechať na výkon konkrétnej činnosti, on do práce nemôže chodiť , je PN ale prácu môže vykonávať doma a nám by to tak aj vyhovovalo?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Soňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ďakujem veľmi pekne, prečítala som si....nepochopila som ale , či teda umožňuje uzavrieť so zamestnancom dohodu o pracovnej činnosti, pričom by v nej bol uvedený predmet činnosti iný ako v pracovnej zmluve....a či je tam nejak obmedzená výška príjmu a pod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Soňa Záborská Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, prečítala som si....nepochopila som ale , či teda umožňuje uzavrieť so zamestnancom dohodu o pracovnej činnosti, pričom by v nej bol uvedený predmet činnosti iný ako v pracovnej zmluve....a či je tam nejak obmedzená výška príjmu a pod.
    Nemôže súčasne poberať nemocenské aj odmenu za prácu na základe dohody.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dohodu uzavrieť môžte. Keďže je to práca na doma. Len zamestnanec musí dodržiavať liečebný režim. Ak by porušil LR - tak mu nevyplatia dávku.
    Ako si aj čítala - dôležité je to, čo povie ošetrujúci lekár

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katy a R Pozri príspevok
    Dohodu uzavrieť môžte. Keďže je to práca na doma. Len zamestnanec musí dodržiavať liečebný režim. Ak by porušil LR - tak mu nevyplatia dávku.
    Ako si aj čítala - dôležité je to, čo povie ošetrujúci lekár
    Katy, v tom linku od Veroniky sa na stránke SP uvádza aj toto:
    vykonávanie zárobkovej činnosti dočasne práceneschopným poistencom sa považuje za porušenie liečebného režimu, a to najmä v prípade, ak dočasne práceneschopný zamestnanec vykonáva počas práceneschopnosti činnosť, na ktorú bol uznaný dočasne práceneschopným.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tweety Pozri príspevok
    Katy, v tom linku od Veroniky sa na stránke SP uvádza aj toto:
    vykonávanie zárobkovej činnosti dočasne práceneschopným poistencom sa považuje za porušenie liečebného režimu, a to najmä v prípade, ak dočasne práceneschopný zamestnanec vykonáva počas práceneschopnosti činnosť, na ktorú bol uznaný dočasne práceneschopným.
    Ja predpokladám, že dohoda nebude uzatvorená celkom na tú istú činnosť - ako má zmluvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.