Zavrieť

Porady

DDP FO a daňový bonus

AK FO prechádza v r. 2011 na paušálne výdavky, podá DDP za r. 2010. Tým, že upraví cez uzávierkové operácie pohľadávky a záväzky, vyjde mu strata. Stráca tým nárok na daňový bonus a musí ho vrátiť????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No moment, ale už sa nemusí robiť DDP za predošlý rok, ak sa prechádza na iný systém účtovania, alebo evidencie.

    Daj si na porade vyhľadať .... prechod, paušalne, výdavky
    a nájdeš kopu tém čo sa tomu venujú.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hovorím hľadaj, je toho dosť na porade a aj tu v tomto príspevku to je pekne napísané http://www.porada.sk/t170893-prechod...ml#post1774999

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    áno, a poradíš mi aj odvolávku na zákon? - konkrétne zrušenie povinnosti podať DDP
    Naposledy upravil AdaG : 15.02.12 at 09:22

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Sorry, nie som tu nováčik a v prvom rade hľadám, až potom sa pýtam , vďaka za ochotu,
    len zatiaľ viem, že nemusím podávať DDP ani upraviť základ dane, ale čo s neuhradenými pohľadávkami a záväzkami, to nikde nie je.... nuž, asi sa vyparia, lebo veta upraví základ dane postupom, ktorý určí ministerstvo., nie je pre mňa dostatočná

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prečo by sa vyparili.
    Ak mám za rok 2010 vydanú faktúru a neuhradenú a príde mi príjem v roku 2011 tak to zahrniem do toho príjmu, detto ak platím záväzky teda odvody tak to dám do odvodov 2011.
    Iné to je z napr. faktúrou za telefon, uhradíš v roku 2011 ale už je to paušalny náklad. Nevyparí sa nič. Ved sa berú príjmy a výdaje za rok skutočne uhradené.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    hovorím o neuhradených.... napr. o pohľadávke, o ktorej viem, že mi ju odberateľ nezaplatí, lebo je blbec

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    budeme tu rozoberať, čo robia naše súdy a ak aj robia, na čo použijem platobný rozkaz, keď ho nevymôžem, resp. mi to za to nestojí?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm.. tak plaťák vydajú rýchlo, ak sa odvolá tak potom to trvá dlhšie. A exekútor nevymôže?

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    kašli na to.... mňa skôr zaujíma, či sa tá pohľadávka tým prechodom stratí, lebo FO už má malú pravdepodobnosť, že sa vráti k JU z paušálu, lebo podniká ako s.r.o. a na FO jej ten paušál stačí - keby raz tú živnosť skončila.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.