Zavrieť

Porady

Zhoršenie kvality tlače textu

Mám tlačiareň HP Laser Jet 1018, nič moc, ale mne stačí. Mám ju asi 3 roky. Doteraz fachčila dobre, pekne tlačila, ale asi mesiac sledujem, že vytlačené texty na papieri majú také akoby tiene. A text z hornej polovice strany sa objavuje, hoci veľmi slabúčko akoby tieň, aj v dolnej polovice strany, samozrejme že to ruší celkový dojem.
Môže to byť tým, že už treba vymeniť toner? Alebo je problém niekde v tlačiarni? Toner je tam ešte pôvodný od výrobcu, teda HP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak tlačiareň tlačí 3roky s tým tonerom ,tak je je bežné že ho treba aj vymeniť alebo dať doplniť.

    ireneaos je offline (nepripojený) ireneaos

    ireneaos
    No ja len či to je isto problém tonera, alebo či netreba nejako prečistiť tú samotnú tlačiareň? Nerád by som bol, keby som kúpil nový toner, a problém by sa nevyriešil. Nerád opravujem veci tzv. "vylučovacou metodou".

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak dochádza toner ,tak tlačiareň tlačí nerovnomerne.Raz svetlejšie raz tmavšie.Niekedy ale stačí vybrať toner a trošku s ním potriasť ,aby sa prášok rovnomerne rosypal a tlačiareň opäť chvíľku tlačí dobre,ale nie donekonečna.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //Mám tlačiareň HP Laser Jet 1018, nič moc, ale mne stačí.
    Tá tlačiareň je vynikajúca. Ja mám na nej vytlačených odhadom minimálne 50 tisíc listov!

    Dôvodov môže byť viac:
    - starý, alebo pri repase naplnený nevhodný toner
    - končí optický valec v zásobníku
    - končí optika tlačiarne

    ireneaos je offline (nepripojený) ireneaos

    ireneaos
    Objednal som si nový toner, keď príde, založím a uvidíme či sa tu upraví. Dám potom vedieť.
    Mimochodom, sthruska, je to možné aby v trojročnej tlačiarni HP už končila optika tlačiarne? No, uvidíme.

    Fatbob je offline (nepripojený) Fatbob

    Fatbob
    Vyzerá to tak, že ti dochádza toner. Na druhej strane tažko povedať, keďže je veľmi zriedkavý prípad, keď niekto má 3 roky ešte štartovací toner. Určite by som menil najprv toner - či už orginál, alebo repasovaný.
    tu sa viac dočítaš: http://www.onlineoffice.sk/repasovane-tonery1?

    tomi797 je offline (nepripojený) tomi797

    tomi797
    ireneaos Pozri príspevok
    Objednal som si nový toner, keď príde, založím a uvidíme či sa tu upraví. Dám potom vedieť.
    Mimochodom, sthruska, je to možné aby v trojročnej tlačiarni HP už končila optika tlačiarne? No, uvidíme.
    Zdravím, môžem sa opýtať, či nový toner pomohol? Tiež mám asi 3-4 roky HP LJ 1018 - je to ako domáca tlačiareň, takže sa na nej tlačí málo.. asi 5 strán do mesiaca... a tiež sa začína objavovať ten zdvojený text na jednej strane. Podľa mňa je to optický valec, ale ak pomôže kúpiť iba nový toner......... tiež je v ňom ešte pôvodný a nevyzerá, že by mal dochádzať.

    Zhoršenie kvality tlače textu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.