Zavrieť

Porady

predaj tlače

Neviete náhodou, či nastali nejaké zmeny ohľadom predaja tlače - konkrétne jeho blokovania do ERP (teda, či je povinnosť v maloobchodnej predajni pri predaji tlače blokovať v pokladni aj túto tlač - v minulosti nebolo, neviem, či sa to teraz nejako zmenilo)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pred tromi rokmi som programovala v ERP aj oddelenie na noviny. Ako je teraz nemám ani poňatia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aj teraz v predajni potravín predávajú tlač a na potvrdenke mám aj noviny. Veď to majú ako tovar a robia z toho aj remitendu.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Mám prevziať účto,predajni,kde predávajú aj dennú tlač a preto ma zaujíma dopredu s čím sa môžem stretnúť. Priznám sa nerobila som ešte predajňu s takýmto doplnkovým tovarom a chcem sa oboznámiť ,akou formou sú predajcovia odmeňovaní, určite niekto účtuje takúto prevádzku,takže spolieham na rady, ako najjednoduchšie postupovať, aby som sa zbytočne neškriabala pravou rukou za ľavým uchom.
    /Už to skúšate? priznajte sa ,že Vás napadlo skúsiť to. /

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Majka na faktúre je od dodávateľa cena za tlač nižšia ako jeho predajná cena, rozdiel je odmena predajcovi. Takže účtuješ ako nákup tovaru aj tlačoviny.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Čiže predajca bude mať vystavenú faktúru,ako za hociktorý iný tovar?
    Myslela som ,že cena novín je pre neho stanovená a on dostáva odmenu.
    A pri tomto spôsobe ma napadlo,že by zaplatil daň z odmeny a zároveň tým,že to bude predávať cez ERP by si automaticky zvyšoval tržbu.
    Asi bolo zbytočné klásť túto otázku dopredu,asi som mala počkať na papiere,ktoré mi prinesie.Ale ďakujem, že ste reagovali.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Čiže predajca bude mať vystavenú faktúru,ako za hociktorý iný tovar? - áno. Nákupné ceny budú inakšie, budeš mať presný rozpis novín a zvykli byť aj predajné ceny.
    Na základe odmeny bývajú žreby.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ďakujem Lenka,Vlasti, uvidíme či náhodou nebudú aj žreby a známky.
    Napíšem v utorok- to budem mať už k dispozícii podklady pre účto.
    Naposledy upravil Melnick : 09.11.06 at 21:02

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Melnick
    Ďakujem Lenka,Vlasti, uvidíme či náhodou nebudú aj žreby a známky.
    Napíšem v utorok- to budem mať už k dispozícii podklady pre účto.
    No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
    Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
    Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok? /No asi mi to neodsúhlasíte/.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Melnick
    No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
    Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
    Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok? /No asi mi to neodsúhlasíte/.
    Evidujem zvlášť DF i dobropisy, navyše mám platiteľa a evidenciu faktúr i evidenciu DPH požadovala aj kontrola v "plných sumách". Pri úhrade faktúr účtujem do VOZD a DPH už iba rozdiel po zápočte. Podklad pre zápočet faktúr nám posiela dodávateľ.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Melnick
    No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
    Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
    Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok? /No asi mi to neodsúhlasíte/.
    máš pravdu, neodsúhlasime len tak...
    Ja Ti len poprajem veľa trpezlivosti pri nahadzovaní faktúr, dobropisov a odsledovaní si zápočtov.

    77moki je offline (nepripojený) 77moki

    77moki
    Dnes som sa informovala na Daňovom riaditeľstve ako je to s predajom novín, odpoveľ bola taká, že je platná vyhláška č.55 - tlač sa nemusí predávať cez registračnú pokladňu. Chcem to ešte aj ja presnejšie overiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.