Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ludôčka Pozri príspevok
ked je dieťa narodené 2.11.2011 je nárok na daňový bonus za dva mesiace ??? diky
ÁNo.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Žena na rodičovskom príspevku od 1.1.2011 do 11.11.2011 začala podnikať 30.5.2011. Príjmy jej vyšli 4944. Podľa mňa spĺňa podmienku pre priznanie daňového bonusu. Vykázala základ dane 2.937 eur. Daňový bonus priznať za 8 mesiacov, alebo za 7 mesiacov, alebo za celý rok? Podľa môjho názoru za 8 mesiacov a zvyšné 4 mesiace si môže uplatniť manžel? V daňovom priznaní uvedie, že podnikala 8 mesiacov alebo len 7 mesiacov?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

bonus uplatníš za celý rok ty..
2 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Živnostník neuplatnil v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach daňový bonus, napriek tomu, že splnil všetky podmienky. Poraďte prosím, je možné uplatniť si bonus aj za prechádzajúce obdobie? Neviem sa k tomu dopracovať. Ďakujem vopred.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DDP ....koľko to je rokov dozadu?
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

brezňanka Pozri príspevok
Živnostník neuplatnil v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach daňový bonus, napriek tomu, že splnil všetky podmienky. Poraďte prosím, je možné uplatniť si bonus aj za prechádzajúce obdobie? Neviem sa k tomu dopracovať. Ďakujem vopred.
...v DP za 2011 určite nie. cez DDP za predchádzajúce roky - musím pozrieť, dalo sa za 3 roky dozadu, neviem, ako je to teraz...
1 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Sú to 4 roky.
0 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Ďakujem Vám veľmi pekne obom za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že to bude možné cez DDP, len pre istotu overiť si to.
0 0
evaslav evaslav

evaslav je offline (nepripojený) evaslav

Prosim Vas o radu pri uplatneni dan. bonusu. Pocas roka som bola evidovana na UP, nasledne pracovala na prac. pomer a dohody. Zahrna sa prijem z dohod na uplatnenie dan. bonusu? Mam narok na plny dan. bonus?
Dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

V akej výške sú tvoje príjmy z PP a dohôd za rok 2011? Ak sú vyššie ako 1902 eur, tak si môžeš uplatniť DB za celý rok.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ak zamestnankyna nastupila v decembri na hlavny pracovny pomer,kde podpisala vyhlasenie, ze si neuplatnuje danovy bonus /asi s cielom rocneho usetrenia fin. prostriedkov, ak by sme brali do úvahy, ze nastupila v januari/ a mala aj nejake prijmy z dohody, v ziadosti o rocne zuctovanie si poziada dodatocne o vyplateny danovy bonus za december 2011?dakujem za odpoved
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Anicka79 Pozri príspevok
ak zamestnankyna nastupila v decembri na hlavny pracovny pomer,kde podpisala vyhlasenie, ze si neuplatnuje danovy bonus /asi s cielom rocneho usetrenia fin. prostriedkov, ak by sme brali do úvahy, ze nastupila v januari/ a mala aj nejake prijmy z dohody, v ziadosti o rocne zuctovanie si poziada dodatocne o vyplateny danovy bonus za december 2011?dakujem za odpoved
iba za december, sa nedá, pokial nesplnila podmienku na ročný bonus..
aké mala príjmy za celý rok?
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ak mala nižšie ako 6 násobok minimálnej mzdy nemá nárok ani za december?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anicka79 Pozri príspevok
ak mala nižšie ako 6 násobok minimálnej mzdy nemá nárok ani za december?
aký príjem mala za december ? Teraz robíš decembrové výplaty ?
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ewita888 Pozri príspevok
iba za december, sa nedá, pokial nesplnila podmienku na ročný bonus..
aké mala príjmy za celý rok?

určite nižší ako 1902 EuR
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Zamestnancovi sa narodilo dieťa koncom februára, túto zmenu vo Vyhlásení podpísal 15.03.2012. Narodenie dieťaťa oznámil do 30 dní v zmysle § 36 ods. 2 ZoDzP. Zamestnávateľ mal prihliadnuť a vyplatiť DB už za 02/2012. Lenže, keď mi to zamestnanec oznámil ja som výplaty za február už mala spracované. Neviem, ako mám teraz postupovať. Vyplatiť DB až od marca 2012 a nárok na DB za február si zamestnanec uplatní dodatočne v RZD alebo DP, alebo mu mám v marcovej výplate vyplatiť DB za 2 mesiace 02+03/2012?
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Dobrý deň,
vo februári k nám nastúpil zamestnanec,/s minimálnou mzdou/ ktorý má 2 ročné dieťa, žije v spol. domácnosti s partnerkou slobodnou matkou a s dieťaťom.
Za február som mu neúčtovala daňový bonus, od marca by som mu vyplácala. /čo s februárom? vyúčtovať to v ročnom zúčtovaní?/

Alena
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

posúvam
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Alenaa Pozri príspevok
Dobrý deň,
vo februári k nám nastúpil zamestnanec,/s minimálnou mzdou/ ktorý má 2 ročné dieťa, žije v spol. domácnosti s partnerkou slobodnou matkou a s dieťaťom.
Za február som mu neúčtovala daňový bonus, od marca by som mu vyplácala. /čo s februárom? vyúčtovať to v ročnom zúčtovaní?/

Alena
Kedy podpísal zamestnanec Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Za február splnil podmienku príjmu ?
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Vyhlásenie podpísal vo februári pri nástupe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať