Zavrieť

Porady

Podanie mesačného prehľadu o zraz.preddavkoch

Dobrý deň, mám otázky:

1. Ak má zamestnanec minimálnu mzdu, teda neplatí sa za neho ani preddavok na daň z príjmov zo závislej činnosti (do decembra mal vyššiu mzdu a platili sme za neho aj preddavky a podávali 1/4 ročné prehľady) musím podávať mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch?

2. Ako je to s ročným zúčtovaním poistného? Tento rok ho už robia zdravotné poisťovne. Mám vedomosť, že pri zamestnancoch má zamestnávateľ povinnosť podať súhrnný výkaz. Ale ako je to so živnostníkmi? Ako sa urobí ročné zúčtovanie poistného?

3. Ako je to s prácou na dohodu? Platí za dohodára odvody zamestnávateľ, alebo úrad práce?

vďaka za každú pomoc ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Ďakujem za radu, skúsim zavolať na DÚ. Dúfam, že to bude tá menej bolestná možnosť - opraviť mesiac. Lebo ak to nebudú akceptovať, je prúser. Nemám podaný prehľad za 11/2012.

    Prajem ešte pekný večer.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázky:

    1. Ak má zamestnanec minimálnu mzdu, teda neplatí sa za neho ani preddavok na daň z príjmov zo závislej činnosti (do decembra mal vyššiu mzdu a platili sme za neho aj preddavky a podávali 1/4 ročné prehľady) musím podávať mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch? Musíš.

    2. Ako je to s ročným zúčtovaním poistného? Tento rok ho už robia zdravotné poisťovne. Mám vedomosť, že pri zamestnancoch má zamestnávateľ povinnosť podať súhrnný výkaz. Ale ako je to so živnostníkmi? Ako sa urobí ročné zúčtovanie poistného? Urobí mu ho ZP.

    3. Ako je to s prácou na dohodu? Platí za dohodára odvody zamestnávateľ, alebo úrad práce? Za dohodára platí odvod zamestnáv. len do SP. Platí G a ÚP.

    vďaka za každú pomoc ))
    V texte.
    Anka Ha ad 1. podám nulový prehľad? ad2. netreba na ZP podávať nič , ked zamestnávateľ podáva suhrnný výkaz...???

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Tweety Pozri príspevok
    V texte.
    ad 1. podám nulový prehľad? ad2. netreba na ZP podávať nič , ked zamestnávateľ podáva suhrnný výkaz...???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    ad 1. podám nulový prehľad? ad2. netreba na ZP podávať nič , ked zamestnávateľ podáva suhrnný výkaz...???
    1. Veď som už písala, že podáš, a nebude nulový, veď v ňom uvedieš jeho mzdu, dátum vyplatenia, daň-O.
    2. Živnostník na PZ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anka Ha Pozri príspevok
    ad 1. podám nulový prehľad? ad2. netreba na ZP podávať nič , ked zamestnávateľ podáva suhrnný výkaz...???
    Anka, nepodávaš nulový prehľad - možno ti vyjde len nulový preddavok. Na strane 3 uvádzaš všetky údaje o zamestnancovi, aj keď nemal zrazenú žiadnu daň.
    Anka, ak nerobíš mzdy cez SW, prečo si aspoň neobjednáš publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka ? Nájdeš tam množstvo príkladov, všetky mzdové tlačivá aj s návodmi a príkladmi na ich vyplnenie. Zahrávaš sa s pokutami ...

    obimka je offline (nepripojený) obimka

    obimka
    Anka, ak nerobíš mzdy cez SW, prečo si aspoň neobjednáš publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka ?[/QUOTE]

    azda su tam uvedene vsetky zmeny pri vsetkych novych tlacivach?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    obimka Pozri príspevok
    Anka, ak nerobíš mzdy cez SW, prečo si aspoň neobjednáš publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka ?
    azda su tam uvedene vsetky zmeny pri vsetkych novych tlacivach?[/QUOTE]

    vždy tam nájdem čo potrebujem - a to mzdy už nejaký ten rôčik robím ...

    obimka je offline (nepripojený) obimka

    obimka
    aj ja už nejaký rôčik podávam štvrťročné a ročné tlačivá o mzdách, doteraz neviem ako sa ktorý volá, vždy je daň nula, lebo robím iba dohodárov na 3-4 mesiace v roku a mám toho vedieť toľko ako mzdová účtovníčka, ktorá má 100 zamestnancov, potrebujem program, literatúru, na daňovom sú na mňa nasr..., lebo vždy urobím nejakú chybu, je to nezmysel

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    veronikasad Pozri príspevok
    Anka, nepodávaš nulový prehľad - možno ti vyjde len nulový preddavok. Na strane 3 uvádzaš všetky údaje o zamestnancovi, aj keď nemal zrazenú žiadnu daň.
    Anka, ak nerobíš mzdy cez SW, prečo si aspoň neobjednáš publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka ? Nájdeš tam množstvo príkladov, všetky mzdové tlačivá aj s návodmi a príkladmi na ich vyplnenie. Zahrávaš sa s pokutami ...
    objednám si, vďaka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    obimka Pozri príspevok
    aj ja už nejaký rôčik podávam štvrťročné a ročné tlačivá o mzdách, doteraz neviem ako sa ktorý volá, vždy je daň nula, lebo robím iba dohodárov na 3-4 mesiace v roku a mám toho vedieť toľko ako mzdová účtovníčka, ktorá má 100 zamestnancov, potrebujem program, literatúru, na daňovom sú na mňa nasr..., lebo vždy urobím nejakú chybu, je to nezmysel
    Už som raz chcela hlavou preraziť múr a rozbila som si hlavu (za nepodaný nulový Prehlad . nie z nevedomosti, som zaplatila pokutu a nepomohlo mi ani odvolanie). Buď rada, kým sú na teba na DU len na...ý, keď ti príde pozdrav, bude to už horšie ...

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Prajem pekný večer,
    mám jednu otázočku. Pri kontrole mesačných prehľadov som zistila, že v prehľade za november som omylom uviedla, že je to prehľad za 12/2012. Podaný bol 8. 12. 2012. V januári bol podaný prehľad za december. Takže mám dva prehľady za 12/2012, len jeden je podaný v decembri a druhý v januári. Obidva sú nulové, keďže nebol vyplatený žiadny príjem. Musím podať opravný za november 2012?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    luciana1 Pozri príspevok
    Prajem pekný večer,
    mám jednu otázočku. Pri kontrole mesačných prehľadov som zistila, že v prehľade za november som omylom uviedla, že je to prehľad za 12/2012. Podaný bol 8. 12. 2012. V januári bol podaný prehľad za december. Takže mám dva prehľady za 12/2012, len jeden je podaný v decembri a druhý v januári. Obidva sú nulové, keďže nebol vyplatený žiadny príjem. Musím podať opravný za november 2012?
    skús zavolať správcu dane a dohodni sa, či nie je možné opraviť mesiac v prehľade..........
    a opravný, či dodatočný nemôžeš podať, pretože za 11/2012 nemáš podaný riadny prehľad.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.