Zavrieť

Porady

vyplnenie nového tlačiva Prehľadu za 01/2012

Chcem poprosiť o radu, vyplňala som cez eDane nové tlačivo prehľadu za 01/2012 a chcem sa uistiť v nasledovnom:

- na prvej strane kolónka Daňový úrad ponúka - po novom finančné riaditeľstva v krajských mestách, tak som tam dala príslušné kraj.mesto, dúfam, že je to ok
- strana č. 2 riadok 8 Odvedené /posledný dátum odvodu zrazených preddavkov na daň..../ neuviedla by som tam žiadny dátum, pretože firma nikdy neodvádzala žiadne preddavky, ale eDane mi tam automaticky dá aktuálny dátum, neviem čo s tým...
- strana č. 3 - uplatnenie NČZD som zaklikla áno, avšak zamestnanec do 15.2.2012 nepožiadal o ročné zúčtovanie tak nechať políčko voľné, je to OK???
Ešte by som poprosila o radu, kde by som našla, ale kto by mi poradil aké sú podmienky na uplatnenie NČZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    str. 3 má byť to či si za mesiac 1/2012 uplatnil mesačnú NČZD

    a nájdeš podmienky v § 11 ZDP

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ja sa snažím vyplniť prehlad za 2 mesiac ale mam problém

    v januári som mala z RZ preplatok cca 8 eur na dani a cca 50 eur zamestnaneckú premiu
    to som v januáry kompenzovala na tlačive aby sme nemuseli platit dan, ale ostalo mi tam cca 30 eur nevyčerpaných zo zamestnaneckej premie, myslím že tiež si to môžem kompenzovat ale neviem ako to vyplnit... poradí niekto? v prvej časti problém nevidím (dufam) ale v druhej časti je to už horšie...
    D - celková suma zamest. premie (cca50)
    E - suma ZP vyplatená z úhrnu zrazených pred. tu už neviem mam tam dat celú sumu aj z januára aj februára či ako???

    vyplnenie nového tlačiva Prehľadu za 01/2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.