Zavrieť

Porady

dan s príjmu SZČO na splátky

dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martapir Pozri príspevok
    dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

    dakujem
    Rozumnejším riešením je oznámiť DU predlženie lehoty na podanie DP do 30.6.2012 - vtedy sa do tohto termínu presúva aj splatnosť dane.
    Daj si v podatelni potvrdiť kopiu oznámenia a potom ju doruč aj do prísl. zdr.poisťovne (kvoli RZZP, ktoré bude za rok 2011 robiť ZP).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martapir Pozri príspevok
    dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

    dakujem
    Samotnú daň nie je možné splátkovať.

    martapir je offline (nepripojený) martapir

    martapir
    dakujem za odpoved ale neviem či som sa ja správne vyjadrila v otázke ale nie. ide o to že pri podaní a vypočítani dane v DP mi vyšlo zaplatiť DÚ cca 400 €, je v tomto pripade možne požiadať o uhradenie na splátky?

    martapir je offline (nepripojený) martapir

    martapir
    ak možem ešte otázku, viete mi poradiť, snažime sa ziskať hypoteku/úver na kupu domu, potrebujem k tomu danove priznanie doložiť banke, ak požiadam o DU o predlženie lehoty podania tak nebudem ma zrejme ako doložiť DP teraz ale až v tej dobe predlženej?

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Klientovi som poradila presne to isté, že sme predĺžili lehotu na podanie DP do 30.6. A on chce teraz platiť časť dane v apríli, časť v máji a časť v júni. Ale kde v zákone nájdem, že sa do 30.6. presúva aj splatnosť dane?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Polly404 Pozri príspevok
    Klientovi som poradila presne to isté, že sme predĺžili lehotu na podanie DP do 30.6. A on chce teraz platiť časť dane v apríli, časť v máji a časť v júni. Ale kde v zákone nájdem, že sa do 30.6. presúva aj splatnosť dane?
    Časť akej dane, keď DP nebolo podane ? Nech si euráčiky odloží "do pančuchy" a daň uhradí po podaní DP.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    martapir Pozri príspevok
    ak možem ešte otázku, viete mi poradiť, snažime sa ziskať hypoteku/úver na kupu domu, potrebujem k tomu danove priznanie doložiť banke, ak požiadam o DU o predlženie lehoty podania tak nebudem ma zrejme ako doložiť DP teraz ale až v tej dobe predlženej?
    Tak o čo Vám vlastne ide, najskôr chcete žiadať o splátkový kalendár na platbu dane z príjmu a potom zasa Oznámiť odloženie lehoty na podanie DP , ale.......... to Vám nevyhovuje, lebo potrebujete doložiť do banky DP z dôvodu úveru a teda toto DP za rok 2011 ešte nebudete mať .

    To len ja som nechápavá ?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak vo svojom okolí som sa už stretla s kadečím. Aj s takým, že pre hypotéku sa robilo optimálne DP a bolo treba platiť dane a nielen tie, ale potom zvýšené odvody do ZP a SP.
    Konkrétne toto moje okolie na ktoré myslím však muselo s predloženým DP poskytovateľovi hypo úveru dokladovať aj skutočnosť, že nemá žiadne záväzky voči DÚ, SP a ZP.
    Takže netreba sa veľmi spoliehať na fakt, že z hypo sa záväzok voči DÚ vyplatí. Ten treba vyplatiť skôr a skutočne si veľmi dobre prepočítať tie zvýšené odvody.

    dan s príjmu SZČO na splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.