Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmu SZČO.

Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť ako si mám vypočítať preddavky na daň z príjmu, keď som do 31.8.2005 bol zamestnaný, mal príjem zo závislej činnosti a zároveň som popri zamestnaní mal príjem aj ako SZČO. Od 1.9.2005 som mal príjem už iba ako čiste SZČO. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    agriflík
    Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť ako si mám vypočítať preddavky na daň z príjmu, keď som do 31.8.2005 bol zamestnaný, mal príjem zo závislej činnosti a zároveň som popri zamestnaní mal príjem aj ako SZČO. Od 1.9.2005 som mal príjem už iba ako čiste SZČO. Ďakujem.
    1. Výpočet preddavkov na daň z príjmu si mal urobiť v DP za rok 2005. Bol si povinný podať DP typu B, nakoľko si mal príjmy zo závislej činnosti a aj príjmy z činnosti SZČO.

    2. Výpočet je nasledovný:riadok 69 DP = ZD mínus NČ na rok 2006 90 816 mínus iné nezd. časti, ak si ich uplatňoval pri výpočte daňovej povinnosti za rok 2005 x 19% = daňová povinnosť mínus daňový bonus vo výške 5 000 SK, ak si si uplatňoval mínus preddavok uhradený podľa § 43 t.j. riadok 95 a ak Ti vyjde takto viac ako 20 000 platíš preddavky v 1/4 z tejto sumy počnúc 30.6.2006 a končiac 31.3.2007
    3.. Nakoľko si mal aj príjmy zo ZČ platí ods. 10 paragrafu 34:

    10/ Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.

    Preddavky na daň z príjmu SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.