Zavrieť

Porady

faktura za sluzby z ČR

Dobry den,
som uctonicka, zaciatocnik a chcela by som sa poradit s fakturou za sluzby, ktora nam dosla z Ciech.

Sme novozalozena firma, takze zaciname uctovat. Doteraz nam chodili faktur len zo Slovenka, ale dosla nam jedna faktura z Ciech za sluzby. Vo fakture je pri dodavatelovi uvedene ceske DIC a dole poznamka: Miesto plnenia je na Slovensku, odberatel je povinny odviezd DPH.

Poprosim Vas, co to znamena? Ide o samozdanenie?

Kedze ide o cesku firmu, musime sa nejako registrovat na danovom urade a posielat suhrne vykazy alebo nejako to oznamit DU, ze sme odbrzali sluzbu od ceskej firmy?

Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...postupuj, ako máš v príspevku č. 2

    ...a tu máš ešte celkom dobrý link

    http://www.porada.sk/t184405-materia...ml#post1953236

    ...a možno nejaké školenie na DPH by tiež nebolo na zahodenie...

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Služba sa zaúčtuje bez DPH a ide o samozdanenie služby v DP DPH.
    V r. 2011 som to dávala na r. 09,10 a 21, teraz v novom neviem, ešte som nerobila.
    Naposledy upravil Kristina27 : 16.02.12 at 10:38

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ucto.nova Pozri príspevok
    Dobry den,
    som uctonicka, zaciatocnik a chcela by som sa poradit s fakturou za sluzby, ktora nam dosla z Ciech.

    Sme novozalozena firma, takze zaciname uctovat. Doteraz nam chodili faktur len zo Slovenka, ale dosla nam jedna faktura z Ciech za sluzby. Vo fakture je pri dodavatelovi uvedene ceske DIC a dole poznamka: Miesto plnenia je na Slovensku, odberatel je povinny odviezd DPH.

    Poprosim Vas, co to znamena? Ide o samozdanenie?

    Kedze ide o cesku firmu, musime sa nejako registrovat na danovom urade a posielat suhrne vykazy alebo nejako to oznamit DU, ze sme odbrzali sluzbu od ceskej firmy?

    Dakujem za rady.
    Základná otázka? Je firma registrovaný platca DPH?
    dakujem ... zhanam nejake skolenie, predsa len k DPH-cke je toho tolko, vzdy je nieco nove

    vdaka za link, idem si to prestudovat.

    A este jedna otazka, to ci sa musim alebo nemusime registrovat na DU na suhrnne vykazy kde najdem? Alebo nejake info k pomienkam. Predpokladam, ze aj ked budeme mat v roku len jednu zahranicnu fakturu, je to jedno ci bude 1 alebo viac, vsak? Zauctovat to viem, len sa bojim aby som nepresvihla nejake registracie a vykazy a pod.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Súhrnné výkazy sa podávajú pri vývoze tovaru a služieb. Nikde sa na ne "neprihlasuje" ani "neodhlasuje", jednoducho, keď vznikne povinnosť podať SV, tak ho subjekt podá. V zákone o DPH k tomu nájdeš podrobnejšie info.
    zk24 Slovko "vývoz" sa mi viaže skôr s tretími krajinami, asi by som použila dodanie tovaru a služieb do iného ČŠ.... len pre doplnenie, aby to nepoplietlo niekoho...
    tictac7 to zk24, vďaka za upresnenie :-) ... a vitaj späť....som Ťa tu dávno nevidela :-)

    faktura za sluzby z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.