Zavrieť

Porady

Faktury vyplatene v hotovosti

Dobry den,
opatovne Vas prosim o pomoc
Ak suma z faktury za vykonanu pracu bola danovnikovi vyplatena na ruku a peniaze neboli vlozene na ucet danovnika, ktory je uvadzany v DP. Je potrebný doklad o konkretnom vyplateni penazi? Ak ano, tak aky?
Mozem vobec uvadzat tu sumu z faktury ako prijem danovnika na DP ak to neslo cez ucet danovnika?

Vopred DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak SZCO prevzal peniaze v hotovosti, tak má príjmový a výdavkový pokladničný doklad.
    A samozrejme danú sumu použije pri výpočte DP. Prečo by nemal túto sumu zarátať do DP????

    Adika112233 je offline (nepripojený) Adika112233

    Adika112233
    To len ci nie je problem ak to nebolo na ucte. A je problem ak prijmovy doklad je v cudzom jazyku? Je potrebny nasledny uradny preklad?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adika112233 Pozri príspevok
    To len ci nie je problem ak to nebolo na ucte. A je problem ak prijmovy doklad je v cudzom jazyku? Je potrebny nasledny uradny preklad?
    a prečo by mal byť problém...ja v tom, nevidím.....ak je napr. v cudzom jazyku doklad, pri prípadnej kontrole sa doloží úradný preklad ale iba na vyžiadanie DU, inak nie.....
    a tie peniaze na účet? nemusia byť dávané.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Príjem za uhradenú faktúru nebude len v daňovom priznaní uvedený, ale ak vedie SZČO jednoduduché účtovníctvo, tak musí byť aj riadne zaúčtovaný ......jednak v pokladnici , v peňažnom denníku a taktiež aj v Knihe pohľadávok .

    Ak uplatňuje paušálne výdavky, tak nevedie účtovníctvo , ale musí viesť evidenciu príjmov okrem iného ...

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    Mila123 Pozri príspevok
    a prečo by mal byť problém...ja v tom, nevidím.....ak je napr. v cudzom jazyku doklad, pri prípadnej kontrole sa doloží úradný preklad ale iba na vyžiadanie DU, inak nie.....
    a tie peniaze na účet? nemusia byť dávané.....

    ja by som sa len chcel opytat ci to takto platí aj teraz. a ci je mozne aby mi zákazník vyplatil fakturu v hotovosti, ??, lebo som počul ze teraz sa moze faktura vyplatit len na učet. co je natom pravdy??

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    JankaO Pozri príspevok
    Záleží od toho, akú činnosť vykonávate a čo je predmetom fakturácie.

    Pracujem v stavebníctve, a jedná sa napriklad o to že " vymalujem niekomu byt, vyfakturujem mu to a on mi da peniaze v hotovosti na ruku " ...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    7lukino7 Pozri príspevok
    Pracujem v stavebníctve, a jedná sa napriklad o to že " vymalujem niekomu byt, vyfakturujem mu to a on mi da peniaze v hotovosti na ruku " ...
    Vaša činnosť nie je v zozname služieb, pri ktorých máte povinnosť používať ERP. Môžte prijímať platby v hotovosti.

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    JankaO Pozri príspevok
    Vaša činnosť nie je v zozname služieb, pri ktorých máte povinnosť používať ERP. Môžte prijímať platby v hotovosti.
    takže v podstate mi stačí k fakture priložit prijímovy doklad nie?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    7lukino7 Pozri príspevok
    takže v podstate mi stačí k fakture priložit prijímovy doklad nie?
    Ano. No neviem, prečo vytvárate novú tému a zadávate otázku 2x. Žeby nedočkavosť??

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    JankaO Pozri príspevok
    Ano. No neviem, prečo vytvárate novú tému a zadávate otázku 2x. Žeby nedočkavosť??
    nooo strasne mi to súry momentalne, potreboval som to zistit hned, teda už vcera bolo neskoro... ale aj tak dakujem velmi pekne,.... a nahodou o priebežnych spravach co sa maju teraz nosit na urad prace nevies nič??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    7lukino7 Pozri príspevok
    nooo strasne mi to súry momentalne, potreboval som to zistit hned, teda už vcera bolo neskoro... ale aj tak dakujem velmi pekne,.... a nahodou o priebežnych spravach co sa maju teraz nosit na urad prace nevies nič??
    V tejto téme je o nich popísané dosť - ale vypracovať si ju musíš sám, resp. tvoja účtovníčka

    http://www.porada.sk/t188293-p3-dota...ml#post1995446

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.