Zavrieť

Porady

Smart TV

Dobrý den !
Zakúpili sme si smart tv samsung 6530
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_tele...30_694908.html
niekde som tuším v manuáli čítala , že na externy disk sa da aj nahravat z televizie, skúšala som ale mi to nejak nejde.
Má niekto skúsenost alebo , že prečo mi to nejde ? Dakujem vopred.
Naposledy upravil verads : 20.02.12 at 22:42
Usporiadat
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

A co Ti to pise?

Ja mam radu 7000, a ked zapojim externy disk tak chce nahravat ale nemoze pretoze mi vypisuje ze najprv vyzaduje naformatovanie disku.
Na pomaly USB kluc mi zasa vypise ze sa nahravat neda...

Cize predpoklad je taky, ze musis mat rychly externy disk (aspon 5400 otacok) alebo rychly USB kluc.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Možno vám to pomôže

1) vložte flashku do USB1
2) vyzkoušejte nahrávání. TV flash zformátuje, otestuje a vypíše že neprošla testem.
3) Flashku vytáhněte z TV a připojte ji do PC. Stornujte hlášku o tom,že disk musí být před použitím
naformátován
4) Do PC si stáhněte program Samsung USB Adjuster
http://matty.99k.org/upload/Samsung-USB-Adjuster.zip
5) Po rozbalení spusťte Samsung USB Adjuster (ve Vistách či Win7 jako správce)
6) Vyberte požadovaný USB disk a klikněte na Adjust USB
7) Po zapsání PVR Chk Logu připojte flashku zpět k TV a zkušebně spusťte nahrávání - mělo by již fungovat
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Nezabudnite dať vedieť či to pomohlo, viac ľudí má také TV.
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

OK skusim to dnes s tym USB, ale neviem ci to zafunguje ked rovno pise nieco v tom zmysle ze je na nahravanie prilis pomaly.... film z neho ide prehrat bez problemov.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobrý večer, dnes už nemám čas vyskúšat , ale zajtra to vyskúšam a napíšem, ja som skúšala včera na ten externý disk a mala som tam ešte nejake veci , a vypisovalo mi ,že disk treba formátovat tak som dalo ,že ano , vypísalo mi ,že všetky dáta sa vymažu tak som dala suhlas aj sa vymazali a ked som chcela nahrávat tak mi vypísalo , že sa neda nahravat len ked je digitalny program , tak ma skoro šlaktrafil. aj som si dôležité veci vymazala a aj tak to nešlo. No tak zajtra skúsim to čo mi napísal pán jahoszmsk ovšem ked to zvládnem. na USB kluč to nejde , vraj na flash sa neda nahrávat , ja mam vonkajší HDD 500Gb
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobry , no tak mi to nedalo a pokúsila som sa vyskúšat si stiahnut ten program , ale mi vypisuje toto...
Snímka.jpg  
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Držíš sa toho postupu bod po bode? A kukám že máš Win7? Nezabudni program spustiť ako správca.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

no to práve neviem , že to ako treba spustit ...toho spravcu

no ale už sa mi to podarilo predsa len , ano spustila som ako spravcu , ale ani tak to nejde ...
Naposledy upravil verads : 20.02.12 at 23:20
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

kliknes na aplikaciu samsung adjuster pravym tlacitkom mysky, nie lavym a oznacis Spustit ako spravca
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Tak priatelia, ja neviem čo nerobím dobre , ale mne to nejak nefunguje, napíšem môj postup:
1. napojim do tv USB kabel s externým diskom teraz 120 GB
2.vyskoči mi tabulka ,že treba disk naformatovat , dam ,že ano asi po minute je naformatovane a tabulka zmizne z obrazovky.
3. z ponuky vyberiem Nahrana TV a stacim , lenže mi vyskoči tabulka ze nie je nic nahrane na disk nie je co spúštat.
4.tak vytiahnem usb a vlozim do PC spustím samsung USB adjuster a priradim k disku a vložim zas do TV
5. zase si zvolim nahrana TV , lenze tam nie je nic nahrane ,ono mi chce uz spustit nahrany program , lenže tam nic nie je ... tak ako mam nahrat ?
porada.jpg  
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

1. vlozis disk do telky do USB1
2 vyskusas nahravat, ono Ti to naformatuje a napise ze nepresiel disk testom
3 vyberies disk z TV a pripojis do PC, STORNUJES (iksneš) ten obrazok ze treba formatovat
4 spustis ako spravca program Adjust
5 oznacis disk a stlacis ikonu ADJUST USB
6 pockaj ci napise PVR Chk Log, vpravo dole ako su hodiny, mas ikonu bezpecne odobrat software, toto stlacis a az potom vytiahnes z PC
7 pripoj do USB1 na TV a skus ci nahrava
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Mozno ti to pomoze.Ja nahravam na externy pevny disk Samsung 500GB,ktory mam rozdeleny na nahravanie a pozeranie filmov stiahnutych z netu.Prve video je moje nahravanie a druhe ako sa nahravanie aktivuje cez servisne menu.

2 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Pozrel som si parametre tvojho TV a PVR (nahravanie) a Timeshift by malo byt aktivovane priamo od vyrobcu.Alebo len dalsi marketingovy tah a je to bloknute pre autorske prava.Hold,zlutaskove su chytrolini,ale mi im prejdeme cez rozum V linku mas aktivaciu nahravania cez servisne menu.Malo by to ist bez problemov.Daj potom vediet.
http://www.juce.sk/index.php?option=...mitstart=3#pvr
Naposledy upravil podhygmin:-) : 21.02.12 at 07:45
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Žial, mne to asi nefunguje
snim.jpg  
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

dodrzal si presne ten postup ako je uvedené v bode #13 ?
ak áno, skús si požičať USB kľúč na vyskúšanie, ale nemal by byť väčší ako 32G pre istotu. A mal by byť naformárovaný systémom FAT32.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
verads Pozri príspevok
Dobrý den !
Zakúpili sme si smart tv samsung 6530
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_tele...30_694908.html
niekde som tuším v manuáli čítala , že na externy disk sa da aj nahravat z televizie, skúšala som ale mi to nejak nejde.
Má niekto skúsenost alebo , že prečo mi to nejde ? Dakujem vopred.
Ja mám ten istý, ešte som to neskúšal, čo ale môžem konštatovať je, že návod stojí za pr.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Gapo Pozri príspevok
Ja mám ten istý, ešte som to neskúšal, čo ale môžem konštatovať je, že návod stojí za pr.
Presne tak, ked už má tolko funkcií ako to vravia , mohol by byt aj navod lepšie opísaný. Stále to skúšam uj sa mi to aj s tým adjusterom podarilo , len ešte to neviem ako mám nahrávat ked už USB zasuniem do tv , aku ikonku alebo čo stlačit ,možno odtial sa neviem pohnut a tam nieco nerob ím dobre. ...
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Prvé pripojenie disku do TV (formátovanie), musí bezpodmienečne prebehnúť v zásuvke USB1-HDD !!!
ak disk nezoberie, skúsiť naformátovať v PC na FAT32,alokačnú jednotku dat 8192 bajtov a VYPNÚŤ rychlé formátovanie !!!
potom znova skúsiť v TV USB-HDD .
a u TV Samsung je všeobecne problém s flash diskami, a najmä je problém s externými diskami HDD. odporúčam prečítať :
http://www.tvfreak.cz/forum/showthre...sung-UE40D6530
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

jahoszmsk Pozri príspevok
Prvé pripojenie disku do TV (formátovanie), musí bezpodmienečne prebehnúť v zásuvke USB1-HDD !!!
ak disk nezoberie, skúsiť naformátovať v PC na FAT32,alokačnú jednotku dat 8192 bajtov a VYPNÚŤ rychlé formátovanie !!!
potom znova skúsiť v TV USB-HDD .
a u TV Samsung je všeobecne problém s flash diskami, a najmä je problém s externými diskami HDD. odporúčam prečítať :
http://www.tvfreak.cz/forum/showthre...sung-UE40D6530

Dakujem pekne za vaše rady , vy mi velmi vela pomáhate , ale tak potom na čo mám nahrávat ak nie na externy disk? Skúsim ešte raz . a ked už po tom adjustri ho zasuniem spät do tv ako mam nahravat , čo mám stlačit ? mam na dialkovom dat smart a tam nahrana TV ? alebo odtial spúšta už nahrate subory ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať