Zavrieť

Porady

Odpocitatelna polozka

DObry den, od zivotnej poistovne mi prislo v tychto dnoch potvrdenie na zaklade ktoreho si mozem uplatnit 12 000 bonus.

chcem sa opytat nasledovne. Som mlady clovek a pocul som, ze ak by som si uplatnil tuto polozku tak do buducnosti nebudem moct vyuzit vinkulaciu zivotnej poistky napr. pre hypouver.

co napriklad v pripade ak by som poistku musel zrusit skor, este pred dochodkovym vekom, musle by som danovy bonus vratit ?

Prosim ak niekto poznate tuto problemtiku, napiste , ake situacie mozu nastat ak si toto tlacivo uplatnim.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    co napriklad v pripade ak by som poistku musel zrusit skor, este pred dochodkovym vekom, musle by som danovy bonus vratit ?

    Prosim ak niekto poznate tuto problemtiku, napiste , ake situacie mozu nastat ak si toto tlacivo uplatnim.

    dakujem[/QUOTE]


    tak daňový bonus by si nemusel vracať, ale daňový preplatok na základe toho, že si si uplatnil nezdan. čiastku na tú poistku, ak si zrušíš poistku pred dohodnutou poistnou dobou/ 10 roko/ a pred dovršením 55 rokov - tak preplatok na dani musíš vrátiť do 3 rokov od roku v ktorom si si uplatnil nezdan. čiastku.
    ja radím zamestnancom, aby si to radšej neuplatnili, lebo jeden nikdy nevie čo sa môže stáť a budú musieť zrušiť. A ešte aj nato myslieť , že ten preplatok na dani treba vrátiť.
    aspoň môj názor je nato taký.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    stuko
    DObry den, od zivotnej poistovne mi prislo v tychto dnoch potvrdenie na zaklade ktoreho si mozem uplatnit 12 000 bonus.

    chcem sa opytat nasledovne. Som mlady clovek a pocul som, ze ak by som si uplatnil tuto polozku tak do buducnosti nebudem moct vyuzit vinkulaciu zivotnej poistky napr. pre hypouver.

    co napriklad v pripade ak by som poistku musel zrusit skor, este pred dochodkovym vekom, musle by som danovy bonus vratit ?

    Prosim ak niekto poznate tuto problemtiku, napiste , ake situacie mozu nastat ak si toto tlacivo uplatnim.

    dakujem
    overovala som si, ze podmienky musis zachovavat este 10 rokov po podani DP: chapem to tak, ze ak si v roku 2005 uplatnis zo zivotnej poistky 12.000 a do roku 2015 ju zrusis, musis do troch rokov od zrusenia zmluvy 12.000 dodanit. Ak zmluvu zrusis v roku 2016, je to o.k.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak sa bojíte, že budete musieť dodaňovať, ušetrené peniaze na dani pri uplatnení živ.poistky odkladajte nabok na nejaký záložný účet a nemíňajte ich.
    Možniostí na to je veľa.
    Radiť zamestnancom aby si neuplatňovali túto položku nie je podľa môjho názoru najlepšie. Veď v prípade, že sa ich fin. situácia zhorší, môžu poistnú sumu znížiť a tým platiť nižšie poistné, príp. poistku zmraziť, ale nechať v platnosti. Tak by k dodaneniu nedošlo.

    Ak sa nemýlim, daňová kontrola sa môže robiť za obdobie 5rokov do zadu. Takže v kritickom prípade sa jedná o dodaňovanie za posledných 5 rokov.
    Privítam však aj ďalšiáe názory k tejto téme, pretože je veľmi aktuálna a zaujímavá.

    Na záver chcem ešte povedať, že platiť dane, keď nemusím nie je vlastenectvom, ale podporovaním darmožráčov v štátnom aparáte. Česť výnimkám, ale tých je málo.

    Odpocitatelna polozka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.