Zavrieť

Porady

Auto

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ked používam manželovo auto na podnikanie,aké výdavky si môžem uplatniť-či môžem robiť cesťáky-spotrebu na km?Musím mať zaplatenu cestnu daň?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na ktorý rok sa pýtaš ? Ak rok 2011, máš splnenú oznamovaciu povinnosť na DU, podané DP DzMV za rok 2011 (do 31.1.2012) a zaplatenú daň ?

    Nesplnenie týchto povinností síce nebráni uplatneniu výdavkov, len aby si na pokutách "nezarobila" viac ako ušetríš na dani z príjmu.

    Dixy je offline (nepripojený) Dixy

    Dixy
    Máš pravdu,som sa spamätela asi trochu neskoro,myslela som rok 2011, ale nevadí urobím to tento rok.Diky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dixy Pozri príspevok
    Máš pravdu,som sa spamätela asi trochu neskoro,myslela som rok 2011, ale nevadí urobím to tento rok.Diky
    Od 1. januára už spätne neurobíš, zase je to s pokutou. Ešte stíhaš február (splnenie ozn.povinnosti o využívaní mot.vozidla)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nezmenila sa oznamovacia povinnosť podľa daňového poriadku, má byť splnená do posledného dňa nasledujúceho mesiaca ?
    veronikasad Joj, to som asi niečo prehliadla. Ak je to tak, mažem predch.príspevok

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Mila123 Pozri príspevok
    nezmenila sa oznamovacia povinnosť podľa daňového poriadku, má byť splnená do posledného dňa nasledujúceho mesiaca ?
    30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.