Zavrieť

Porady

pozor pri roentgenovaní

Dávam do éteru, čo mi prišlo v maili :

> Veľmi dôležitá informácia pre ženy, ktoré chodia na mamografiu
> Pri rentgenovaní si pýtajte golier na ochranu št.žľazy.
> Volne prelozene:
> V stredu mal Dr. Oz televizny program o najrychlejsie rastucej
> rakovine u zien, rakovine stitnej zlazy. Bol to velmi zaujimavy
> program.
> Povedal, ze to moze byt kvoli zubnym roentgenom a mamonogramom.
> Ukazal, ze na zastere , ktorú zubar zalozi na osobu je maly "golier",
> ktory moze byt zdvihnuty hore a okruteny okolo pacientovho krku. Vela
> zubarov sa nenamaha zdvihnut ten golier.
> Tiez, existuje nieco ako "ochrana stitnej zlazy" na pouzitie pocas
> mamonogramov.
> Nahodou, ja (pisatelka e-mailu) som mala rocny mamonogram vcera.
> Citila som sa trochu hlupo, ale spytala som sa na ochranu. Technik mal
> jednu zasterku v zasuvke.
> Spytala som sa, preco nepouziva zasterku rutinne. Odpoved: "Neviem.
> Musite si ju vypytat."
> Nuz, ak by som nevidela program, nevedela by som, co si mam vypytat.
> Potrebujeme poslat tuto informaciu nasim dceram, neteriam, matkam a
> vsetkym nasim priatelkam. Manzelia, povedzte svojim manzelkam. Ja som
> to prave urobila, teraz Ty posli Tvojim znamym na e-mail zozname.
> Niekto bol mily, a poslal mi to. Dufam, ze aj Ty to posles svojim
> priatelom a rodine.
>
> Dr. Oz vystupuje na Oprah kanali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ........článok varuje pred rakovinou štítnej žľazy...a čo tak varovanie pred rakovinou prsníka???... moderný mamograf má automaticky "ochranný" štít ktorý chráni aj hruď....to je ten štít čo ide z hora...ale keď máš strach, tak si kľudne vypýtaj ochranu...

    Žiaľ sama mám po operácii rakoviny prsníka a tak dobre viem ako je dôležité prísť včas a biopsia nie je 6 ihiel... mala som - viem...je to 1x také vbodnutie pod mamografom...možno 2x ak netrafili či sú aj iné útvari...

    a s tým ...nespaním a čakaním na výsledok- baby zamyslite sa! Chcete v kľude spať alebo žiť? Čo z toho keď nejdem na vyšetrenie, pretože je bolestivé a bojím sa výsledkov... telo si aj tak ide svojou cestou a potom sa jedného dňa zobudíte a bude neskoro.
    Naposledy upravil plavčík : 24.02.12 at 13:29

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Zimama, Zvalik, witch, terezamaria, dogicka, betka631, Kája., mareko, avalik, pasuliatko
    10

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    kopretinka Pozri príspevok
    blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...
    Nedá mi nezareagovať...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne, o jej škodlivosti alebo nie som sa vyjadrila v téme, ktorú tu prilepila arizona: Mamografia - ano ci nie? Súhlasím s tým, čo tu napísala plavčík a dodám k tomu, že mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať.
    Absolvovala som aj zopár biopsií...určite to nie je príjemný zákrok, ale dá sa vydržať a zvladnúť...a to som absolvovala aj biopsiu oboch prsníkov naraz. A tých 6 ihiel je mierne povedané prehnané, mňa vždy pichli len jeden krát.
    Na výsledok biopsie som čakala týždeň...ale aj keby som mala čakať 3 týždne a akokoľvek sa stresovať...tak radšej budem čakať a stresovať sa, hoc aj zbytočne, ako by som mala niečo zanedbať a vlastne si tým nevážiť vlastný život.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    fosgeen, Zimama, Zvalik, plavčík, terezamaria, Lubaba
    6

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ale nestraš tu ľudí zbytočne- od jedného rtg ešte nikdy nikto rakovinu nedostal ani nedostane- 1 rtg je úplne bezpečný- ten tvoj príspevok je obyčajný hoax a poplašná správa...

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    kopretinka Pozri príspevok
    blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...
    ...ešte chcem doplniť, že aj SONO- ultrazvuk po prvé neodhalí všetko a aj keď niečo nájde, tiež musíš ísť na biopsiu, lebo neodhalí či je to zhubné- dokonca ani magnetická rezonancia nie je 100% - ja som mala na magnetickej rezonanci napísané, že sa jedná pravdepodobne o nezhubný tumor... / hoc mammografia a biopsia zistili žiaľ niečo iné/ a po vyoperovaní sa to zlé žiaľ potvrdilo.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    vôbec netreba chodiť na mamograf a prv kým začnete protestovať, zamyslite sa, kto na tom zarába

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kukučka Pozri príspevok
    vôbec netreba chodiť na mamograf a prv kým začnete protestovať, zamyslite sa, kto na tom zarába
    -kukina som s teba šokovaný- je mi jedno kto na tom zarába, ale vieš kolko žien mohlo ešte žiť, keby chodili preventívne na mamo a včas sa im odhalil nádor???
    akože fakt som s tvojho názoru velmi prekvapený- ty taká múdra, rozhladená žena tresne takú tupinu, pomaly jak ivan mikloš...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Si o tom naozaj presvedčený? Keby jeden...Poplašnej správe veria jeho zástancovia, akože ich spasí...
    Nevlastníš aj ty jeden?

    Doplnené:

    A teraz vážne, čítal si aspoň jeden seriózny článok? / Nie reklamné masírovanie mozgov a lá naše celebrity /

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    betka631 Pozri príspevok
    Nedá mi nezareagovať...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne, o jej škodlivosti alebo nie som sa vyjadrila v téme, ktorú tu prilepila arizona: Mamografia - ano ci nie? Súhlasím s tým, čo tu napísala plavčík a dodám k tomu, že mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať.
    Absolvovala som aj zopár biopsií...určite to nie je príjemný zákrok, ale dá sa vydržať a zvladnúť...a to som absolvovala aj biopsiu oboch prsníkov naraz. A tých 6 ihiel je mierne povedané prehnané, mňa vždy pichli len jeden krát.
    Na výsledok biopsie som čakala týždeň...ale aj keby som mala čakať 3 týždne a akokoľvek sa stresovať...tak radšej budem čakať a stresovať sa, hoc aj zbytočne, ako by som mala niečo zanedbať a vlastne si tým nevážiť vlastný život.
    možno niekomu dávajú 1 ihlu,a inému viac,to asi záleží od veľkosti a od toho,kde tá hrčka je.....nemám prečo neveriť mojej mame,ktorá to podstúpila a nie raz.Niekde sa čaká možno týždeň,inde viac.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    problém je však v tom, že nie všade taký golier aj majú...videl som prípady keď povedali pacientovi - nemáme
    V súvislosti s rtg mamografiou mi dovoľte podotknúť, že na Slovensko už prichádza generačne nový neínvazívny bez rtg. mamograf novej generácie ktorý funguje na uplne nových princípoch ako RTG mamograf a dokáže zachytiť problém oveľa skôr ako človek u ktorého tento problém vzniká. Podotýkam je neinvazívny a hlavne bezbolestný, čo predpokladám ocení väčšina žien ktoré už na bežnom mamografe boli.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    =betka631;1991499...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne,... mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať...
    ...ak sa smiem spýtať, do ktorého chodíš zaradenia ?
    manželka od r. 2004 tiež chodí každoročne, golier nikde nedali (ani o tom doteraz nevedela, že existuje), ani na Klenovej
    betka631 chodím v Košiciach do Univerzitnej nemocnice na Tr.SNP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.