Zavrieť

Porady

Dokončime revolúciu!

Remeselník,stavbár.
Dokončime revolúciu!

V uplynulých týždňoch sme boli svedkami znovuzrodenia skutočnej občianskej spoločnosti na Slovensku. Neobyčajné vzopnutie ľudí protestujúcich na námestiach proti svojvôli skorumpovanej moci vzkriesilo nádej, že občania sa konečne budú nahlas domáhať svojich práv a prestanú tolerovať bezbrehé rozkrádanie našej vlasti. Cítime veľkú šancu dokončiť po dvoch desaťročiach to, čo sa začalo na námestiach počas Nežnej revolúcie – vrátiť moc do rúk občana. Za túto šancu sme vďační skupinke nadšencov, ktorá rozdúchala spoločenskú energiu a dovolila nám opäť snívať o lepšom Slovensku. Aby táto šanca nevyhasla, musíme ostať nielen jednotní, ale aj otvorení pre spoluprácu rôznych skupín, musíme presnejšie sformulovať program vychádzajúci z myšlienok, koncepcií a vízií, o ktorých sa diskutovalo na univerzitách, v kaviarňach, v občianskych iniciatívach a mimo záujmu médií celé roky. Dnes tieto idey ožili, spontánne zaznievajú na námestiach, a to nás napĺňa presvedčením, že dozrel čas na ich politické presadenie.

Dozrel čas, aby občania tohto štátu nahlas vyslovili to, čo už dávno všetci vieme, ale nikdy sme to tým, ktorí nám vládnu, nepovedali tak drsne do očí: nežijeme v demokratickej spoločnosti a vidíme, ako sa od nej stále viac vzďaľujeme. Systém, ktorý tu vládne je oligarchia podporovaná partokraciou a rôznymi nevolenými a nedemokratickými záujmovými skupinami. Je to oveľa zložitejší protivník ako v roku 1989, lebo jeho moc nie je odvodená len od nomenklatúrnych kádrov a funkcií, ale je zviazaná finančne a majetkovo. Ak ho chceme poraziť, musíme sa zjednotiť na prodemokratickom a antikorupčnom programe, ktorý nás spája a nerozdeľuje, ktorý je v záujme celej spoločnosti. Skôr, ako sa staneme pravičiarmi a ľavičiarmi, konzervatívcami a liberálmi, musíme sa naučiť byť občanmi.

Súčasný politický systém je vybudovaný na zločinnom prepojení politických a ekonomických mafií, v ktorom sú demokratické mechanizmy čiastočne alebo úplne paralyzované.....................pokračovanie na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

na čom fičíš ???

ak ma to také vynikajuce psychotropne učinky , a na tvojom prispevku vidím,že má,

tak chcem to užiť aj ja.
0 2
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

prečítal som si to celé ešte raz aj z uvedeného linku a vychádza mi to tak, a znázornil by som to na príklade školy,

že skladba Rozvrhu hodín a počet vyučovacích hodín, by bol určeny demokraticky- na základe hlasovania žiakov, pričom rozhodujuci hlas by mali tí z nižších ročnikov.

ešte len vtedy by nastala kvalita vyučovania a aj uroveň absolventov !
0 3
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Indeed Pozri príspevok
prečítal som si to celé ešte raz aj z uvedeného linku a vychádza mi to tak, a znázornil by som to na príklade školy,

že skladba Rozvrhu hodín a počet vyučovacích hodín, by bol určeny demokraticky- na základe hlasovania žiakov, pričom rozhodujuci hlas by mali tí z nižších ročnikov.

ešte len vtedy by nastala kvalita vyučovania a aj uroveň absolventov !
Nikto vás nenúti .Ak chcete sedte doma za počítačom a študujte volebné spoty politických strán.Túto tému si nevšímajte .Ja som vás nijako neurazil ani neurážam prečo to robíte vy?Ďakujem.
Naposledy upravil 220870 : 25.02.12 at 07:24
8 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

220870 Pozri príspevok
Nikto vás nenúti .Ak chcete sedte doma za počítačom a študujte volebné spoty politických strán.Túto tému si nevšímajte .Ja som vás nijako neurazil ani neurážam prečo to robíte vy?Ďakujem.
Indeed ta nijako neuraza. Iba ti vysvetluje, za do tu vlastne v skutocnosti horlis.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Možno som skeptický, ale tejto spoločnosti nepomôže nič iné ako aby polícia prešetrovala a sudcovia trestali a ak máme slabé zákony treba ich zmeniť. A pokiaľ jednému pánovi neostane len tá korzička a nebude nasťahovaný do Ilavy, tak žiadnemu politikovi a teda ani zriadeniu neverím.
0 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Všetko majú v rukách ľudia.
Lenže ľudia sú podplatení,ovplyvnený klamstvami z médií,preto nerozoznajú dobro od zla.Bohužiaľ,najviac škodnej je medzi tými,ktorí tú zmenu potrebujú - medzi obyčajným plebsom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mna by zaujmalo, preco dnesny politici, ci uz v parlamente, alebo aj ty co sa don chystaju, tak strasne tam chcu ist a na kampane vynalozia nehorazne sumy.
Preco tam chcu ist, ked stat je v nehoraznej strate a cim dalej tym tie dlhy rastu a zrejme sa nebude dat z toho vymotat vid niektore staty EU.
Existuje nejaky clovek (skupina) ktory by chcel riadit a manazovat firmu, ktora ma neskutocne dlhy ? Myslim si nie a kazdy by dal od toho ruky prec.
Ale preco chcu politici tak silou mocou do parlamentu, lebo si mozu rozkradat to co este ostalo, dalej si mozu poziciavat, ved narod to tak ci tak bude musiet zaplatit.
Ak sa nezmeni legislativa a system kontroly riadenia, tak nema akykolvek zmysel ist volit, lebo je to uplne jedno, kto bude vladnut.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to občianska výzva na ,ktorú som upozornil.Boli tu výzvy na pomoc psom ,černoškom,...Teraz je tu výzva na pomoc sebe samým.Ja v tých bodoch, ktoré sú uvedené vo výzve nevidím nič zlé.Niektoré z nich boli zaslané politickým stranám ,aby sa k nim vyjadrili .Väčšina strán sa s nimi stotožnila a sľúbila ich podporiť a zaradiť na rokovanie parlamentu.Uvidíme.
http://web.protestgorila.sk/index.ph...tickym-stranam
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

marleau Pozri príspevok
Všetko majú v rukách ľudia.
Lenže ľudia sú podplatení,ovplyvnený klamstvami z médií,preto nerozoznajú dobro od zla.Bohužiaľ,najviac škodnej je medzi tými,ktorí tú zmenu potrebujú - medzi obyčajným plebsom.
Neboj sa ... velmi dobre rozoznavaju dobro od zla a to co robia, robia vedome (jediny dovod preco to robia je ziskanie penazi akymkolvek sposobom (jediny sposob ako sa to da urobit, je kradez))
0 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Silvernola Pozri príspevok
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
Je!Ide o našu budúcnosť.Porada nie je len o ekonomike (nič proti) a psoch...
2 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Fero11 Pozri príspevok
Neboj sa ... velmi dobre rozoznavaju dobro od zla a to co robia, robia vedome (jediny dovod preco to robia je ziskanie penazi akymkolvek sposobom (jediny sposob ako sa to da urobit, je kradez))
Minule som kdesi čítal podobnú diskusiu a jedna ... napísala,že jej vadia zlodejiny od všetkých strán,ale aj tak bude voliť SDKÚ,lebo je tam jeden človek,ktorý je dobrý.To je o čom?
0 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Fero11 Pozri príspevok
Mna by zaujmalo, preco dnesny politici, ci uz v parlamente, alebo aj ty co sa don chystaju, tak strasne tam chcu ist a na kampane vynalozia nehorazne sumy.
Preco tam chcu ist, ked stat je v nehoraznej strate a cim dalej tym tie dlhy rastu a zrejme sa nebude dat z toho vymotat vid niektore staty EU.
Existuje nejaky clovek (skupina) ktory by chcel riadit a manazovat firmu, ktora ma neskutocne dlhy ? Myslim si nie a kazdy by dal od toho ruky prec.
Ale preco chcu politici tak silou mocou do parlamentu, lebo si mozu rozkradat to co este ostalo, dalej si mozu poziciavat, ved narod to tak ci tak bude musiet zaplatit.
Ak sa nezmeni legislativa a system kontroly riadenia, tak nema akykolvek zmysel ist volit, lebo je to uplne jedno, kto bude vladnut.
Pretože tí,čo už nakradli,potrebujú imunitu a tí,čo majú málo,potrebujú ešte nakradnúť.Je niekoľko strán,kde to neplatí,ale tie médiá taktne obchádzajú,lebo aj napriek nižším preferenciám cítia z ich strany obavu.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ja som sa o toto pokusal uz pred x-rokmi, jedine co som pochopil je:

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

resp. slovaci si vyslovene ziadaju masochozmus a vyslovoene odmietaju pomoc.

tak prosim.. uzite si to. dufam ze vam vase deti podakuju.

edit:
asi sa boja, ze po novom by nemohli nauctovat do nakladov blocik za benzin od suseda, co si to nemoze uplatnit, vsak ?

ale heh, to je divne - ak by bolo vsetko ako ma, stacila by nam 10% DPH na vsetko, 10% dan z prijmu (vsetky danove raje by sa stali nerentabilnymi)

a clovek by si nemusel potom uctovat blocik za 30eur od suseda ..
2 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Keby bola aspoň jedna TV,kde by sa celý systém financií vysvetlil hlavne tým tupcom,čo vidia spásu v starých stranách,preferencie by sa prudko otočili.Lenže médiá sú aké sú a chodiť to vysvetľovať po jednom sa nedá.O to viac ma mrzí,keď tu niekto obhajuje napr. zahraničných investorov ako spasenie národa.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Na koneeeeeee!! ... Kone nemáme! ... No tak utekajme...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

prečo chcú ísť do parlamentu? ved to je super robotička "kašu miešajú"-rozprávajú iba tí krotí chcú a ostatok pomačká gombíky ako im ukážu, nemusia ani čítať to čo sa schvaľuje, prežil tam aj hokejista aj rozhodca prežijú aj iní, len škoda že občania sú pre nich už ked tam sú pojem neznámy
1 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Dovolím si tvrdiť,že takmer každý štát Európy by mohol existovať bez dlhov.
Ani Slovensko sa nepotrebuje zadlžovať,zadlžujú nás len politici svojimi zlými rozhodnutiami (no zlodejstvom,čo to budem tajiť,že?).Peňazí je dosť.Aj štátny rozpočet sa dá urobiť vyrovnaný.Kde ich vziať?Tie peniaze tam sú,iba sa zle delia (ja viem,pri delení peňazí nikdy nevznikne zostatok...).
To,čo sa deje v Európe,je len modernejšia forma kolonizovania.Aj Angličania zbohatli len olúpením kolónií a zotročením ich obyvateľstva.Šťava došla,bolo treba obrátiť kormidlo na Východnú Európu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

220870 Pozri príspevok
Je to občianska výzva na ,ktorú som upozornil.Boli tu výzvy na pomoc psom ,černoškom,...Teraz je tu výzva na pomoc sebe samým.Ja v tých bodoch, ktoré sú uvedené vo výzve nevidím nič zlé.Niektoré z nich boli zaslané politickým stranám ,aby sa k nim vyjadrili .Väčšina strán sa s nimi stotožnila a sľúbila ich podporiť a zaradiť na rokovanie parlamentu.Uvidíme.
http://web.protestgorila.sk/index.ph...tickym-stranam

Poziadavky z toho prveho linku, ktory si sme zavesil http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647 nie su vacsinou vobec od veci, to ten posledny bod, aby obcania schvalovali ustavu v referende si velmi neviem predstavit. 5 mil ludi sa tazko dohodne, ake chce mat znenie, ked odhlasuju, ze tato nie, tak kto zisti, aka ma byt aby presla? Kazdy bude posielat navrhy?

Navyse - je naivne spoliehat sa na to, ze akasi forma priamej demokraci nas spasi. Ako to dopadne, ked sa da rozhodujuci hlas naozaj priamo do ruk ludom najlepsie dokumentuje sucana anketa o nazov mosta pre cyklistov, ktory sa prave zacina stavat do Rakuska.

Myslim, ze uz aj Freso olutoval, ze taku anketu zriadil, pretoze sme si ako Slovaci uz vysluzili hanbu aj v zahranici. Ludia nie su vo vacsine pripadov dostatocne informovani a hlavne zodpovedni, aby dokazali spravne rozhodnut, bohuzial.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Silvernola Pozri príspevok
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
Ak sa Ti tak veľmi všetko páči v tejto spoločnosti, skús mi odpovedať, prečo učitelia štrajkovali? Dúfam, že to nerobíš v škole rovnako, ako tu. Vodu kážeš a víno piješ. Ak Ťa téma nezaujíma, ak Ťa dianie v spoločnosti nezaujíma, ak Ťa nezaujíma snaha občana o zmenu skorumpovanej vykradnutej spoločnosti, tak klikni si napríklad na tému- muškáty v oknách, je to pekná, ukľudňujúca a poučná téma. A ak nemáš recept na riešenie, tak sa nestavaj do pozície, že je už niečo vyriešené, prosím. Aj toto fórum je vhodné, aby sa prostredníctvom neho mohli riešiť veci verejné. Mám pocit, že trpíš komplexom neomynosti. To sa občas vo Vašom povolaní stáva.

P.S. Ja rovnako som za dokončenie revolúcie, nadšená však z tých mien pod petíciou nie som.
Naposledy upravil Pikoška : 25.02.12 at 10:55
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať