Zavrieť

Porady

Dokončime revolúciu!

Remeselník,stavbár.
Dokončime revolúciu!

V uplynulých týždňoch sme boli svedkami znovuzrodenia skutočnej občianskej spoločnosti na Slovensku. Neobyčajné vzopnutie ľudí protestujúcich na námestiach proti svojvôli skorumpovanej moci vzkriesilo nádej, že občania sa konečne budú nahlas domáhať svojich práv a prestanú tolerovať bezbrehé rozkrádanie našej vlasti. Cítime veľkú šancu dokončiť po dvoch desaťročiach to, čo sa začalo na námestiach počas Nežnej revolúcie – vrátiť moc do rúk občana. Za túto šancu sme vďační skupinke nadšencov, ktorá rozdúchala spoločenskú energiu a dovolila nám opäť snívať o lepšom Slovensku. Aby táto šanca nevyhasla, musíme ostať nielen jednotní, ale aj otvorení pre spoluprácu rôznych skupín, musíme presnejšie sformulovať program vychádzajúci z myšlienok, koncepcií a vízií, o ktorých sa diskutovalo na univerzitách, v kaviarňach, v občianskych iniciatívach a mimo záujmu médií celé roky. Dnes tieto idey ožili, spontánne zaznievajú na námestiach, a to nás napĺňa presvedčením, že dozrel čas na ich politické presadenie.

Dozrel čas, aby občania tohto štátu nahlas vyslovili to, čo už dávno všetci vieme, ale nikdy sme to tým, ktorí nám vládnu, nepovedali tak drsne do očí: nežijeme v demokratickej spoločnosti a vidíme, ako sa od nej stále viac vzďaľujeme. Systém, ktorý tu vládne je oligarchia podporovaná partokraciou a rôznymi nevolenými a nedemokratickými záujmovými skupinami. Je to oveľa zložitejší protivník ako v roku 1989, lebo jeho moc nie je odvodená len od nomenklatúrnych kádrov a funkcií, ale je zviazaná finančne a majetkovo. Ak ho chceme poraziť, musíme sa zjednotiť na prodemokratickom a antikorupčnom programe, ktorý nás spája a nerozdeľuje, ktorý je v záujme celej spoločnosti. Skôr, ako sa staneme pravičiarmi a ľavičiarmi, konzervatívcami a liberálmi, musíme sa naučiť byť občanmi.

Súčasný politický systém je vybudovaný na zločinnom prepojení politických a ekonomických mafií, v ktorom sú demokratické mechanizmy čiastočne alebo úplne paralyzované.....................pokračovanie na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ilona Pozri príspevok
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
Tak toto hadam nemyslis vazne. Boli X-krat vo vlade a neriesili to ani za mak, neriesili nic okrem vlastneho kradnutia.

Dobre to pomenoval jeden politolog - ze ked sa SNS nedostane do parlamentu, tak odpadne subjekt, ktoreho ani nemusite odpocuvat, aby ste zistili, ze kradne.

Ak by sa nedostali do parlamentu, tak by Slovensku svitla iskierka nadeje na lepsiu buducnost.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zauzana Pozri príspevok
......"Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat."

....hlavne by bolo treba pocestovať po rodnej zemi...a až potom sa kvalifikovane vyjadrovať k téme problémov Slovenska!
Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.

Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka - hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.

V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon.

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku.

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Ako som vcera pozeral zabery vo vecernych spravach, tak - no - necham sa nikoho dotknut - ale ti, co tam naposlady boli mi napripadali ako normalni ludia. Skor ako ludia zozbierani z krciem, s naozaj dost podpriemernym IQ, nechcem pouzit nejaky hanlivy vyraz, ale take to spodne 1% spolocnosti.

Samozrejme, ako divak TV som bol odkazany na zabery, ktore mi poskytla televizia, netvrdim, ze mozno medzi nimi nebol zamoesany niekde nejaky univerzitny profesor - teoreticky.

Ale to mi celkom koresponduje s tym, co tu stale tvrdim - oni sice demostruju, ale nevedia co chcu. Je to absurdne. Take tie poziadavky - napriklad zrusenie trestnopravnej imunity - ale ved to maju niektore politicke strany v programe ako prioritu a o tyzden su volby. Tak aky problem?

Nezabudajte na uplne zakladny rozdiel medzi 1989 a 2012. V 1989 sme nemohli rozhodovat vo volbach, revolucia bola nevyhnutna. Dnes mozeme rozhodovat vo volbach, staci tu moznost vyuzit (hoci evidentne velka cast obyvatelstva ju nevyuziva).

A ze nedokazame niektorych politikov vopred prekuknut? Ze slubuju a potom kaslu na nas a kradnu? No tak to ale smola, s tym sa uz tazko da nieco robit. Je dost analogicke s tym, ze za sociku ak sme chceli auto, bola to Skoda. Dnes si mozes kupit od Dacia az po Hummer, vyber obrovsky. Nic to ale nemeni na tom, ze motoristi si stazuju, ze vplyvom krizy a setrenia uz dnes vsetky automobilky kvalitu flakaju a aj tie kedysi najspolahlivejsie auta sa casto kazia.


No tu ale nepomoze nic, iba si vzdy vybrat to (pre mna) najvhodnejsie.


A take tie drisky - ze - riadme si krajinu sami - to je uplne to iste, ako keby sme povedali ze vyrabajme si auta sami, ved kazdy ma doma v garazi nejaky ten zverak pilnik a sroubovak.
asi si nepozeral zabery ako francusky prezident zdupkal pred protestujucimi,asi si nevidel ani zabery z Grecka kde hadzali dlazobne kocky,zapalne flasy a zabery z dalsich krajin,nase protesty sa ti nepacia pritom je to sumienka
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
asi si nepozeral zabery ako francusky prezident zdupkal pred protestujucimi,asi si nevidel ani zabery z Grecka kde hadzali dlazobne kocky,zapalne flasy a zabery z dalsich krajin,nase protesty sa ti nepacia pritom je to sumienka
V kazdej krajine sa najde zberba, ktorej sa nechce pracovat, a ktora by bola rada, keby na cele statu bol niekto, kto ich bude "zivit". Takito sa mozrejme potom hadzu vajcia aj na normalnych politikov, tam staci, aby sa politik "previnil" tym, ze nechce zivit darmozracov.

Na tychto ludi sa potom v protestoch nabalia aj niektore ine skupiny, a nechaju sa demagogicky malipulovat, ale to je zbytocne rozoberat. Skratka - nespokojnost v spolocnosti bude vzdy, je fajn,ze su mozeme slobodne vyjadrovat, za sociku sme nemohli, no na druhej strane proti chuliganom, ktori sa chodia vsade iba vyburit a nicit majetok treba zasiahnut.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misomiso Pozri príspevok
Praveze mam aj vieru aj viziu. Ked sa na tomto svete budem spravat eticky, caka ma spolocnost, v ktorej uz nebudu ziadne nezhody, ani problemy.

Na tomto svete to bohuzial dosiahnutelne nie je a nikdy nebude. To, ze tu zopar ludi kradne je este nic, proti tomu, co nas caka. Zacnu dochadzat energie, bude coraz vacsi problem s potravinamy. Bude nam coraz vacsia zima a budeme mat coraz vacsi hlad.
Dnes je reálna možnosť, aby Zem uživila 12 miliárd ľudí. A že prečo je svet taký aký je? Nuž ...
Inak Zem "unesie" až 50 miliárd ľudí.
Žime pre prítomnosť.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.


Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba

pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka -

hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.


V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon.

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku.

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle.
ty sa pozeras len svojim zjedodusenym uhlom pohladu,vidis iba to co chces vidiet,ano mozno 70% ludi sa ma dobre,len mnohy z nich aj dedili aj pracovali za hranicami aj mali 2-3 zamestnania,pozeraj viac tn a publicisticke relacie,Modre z neba a podobne-tam sa dozvies ze ne kazdy zije v luxuse a blahobyte,pre teba tu nie su ani bezdomovci,ludia ktory nemaju na lieky,na zakladne zivotne potreby adt-ano mozeme mat aj taky uhol pohladu ze mozme byt radi ze nedochneme od hladu ako v Afrike,lenze my zijeme v EU,pred nami z postkomunistickych krajin v zivotnej urovni boli iba vychodny nemci a cesi,teraz za nami su iba bulhari a rumuni-chlape mas klapky na ociach,vnimas realitu sposom ked ja sa mam dobre,tak sa vsetci maju fajn a maju blahobyt a nadavas na komancov ale sam zmyslas totalitne-ludia drzte hubu a krok lebo ja sa mam fajne a vam musi byt tiez fajn-naco potom je dobra demokracia ked mame drzat hubu a krok,ked nas maju uspokojit moznosti vhodit obalku raz za 4 roky a cusat-nuz ked my obcania nemame ziadny vplyv tak naco nam trebalo demokraciu-tebe vyhovuje len to ze mozes podnikat,len to je omyl demokracia nie je iba o slobode podnikania,toto je o mnohych slobodach a pravach,aspon by malo byt.
Ja sa nemam zle,ale urcite si nemyslim ze vsetci sa maju fajn a urcite nebude fajn ak sa krajina neposunie vpred v obcianskych aktivitach a ak sa nezastavi drancovanie krajiny-prave pre lahostajnost mnohych sme tam kde sme a si protirecis,tak ako 88ka,raz ze ludia sa maju dobre a stat sa nebude starat ze kazdy sa musi sam zabezpecit ,tak co myslis ta velka cast ma sa dobre preto ze cakali na stat ze ich zabespeci? asi nie,blbost
A rozpravanie starych rodicov,trochu od veci,snad sme sa neposunuli v case o 100 rokov dozadu,zijemu tu a teraz,ako ale to ze kolko z tych domov a bytov sa postavilo alebo rozostavalo za komunistov to nejak nespominas-vzdy pises ako ti to pasuje-oni stary rodicia tvrdo makali a malo z toho mali a teraz vobec malokto chce makat na pode-najviac biedy bolo za Masaryka ak nepocitam Rakusko-Uhorsko a to bol kapitalizmus-nic nie je cierne a biele a spolocensky vyvoj je komplikovany a ak statna moc funguje zle je na obcanoch aby sa postavili na odpor,nie je to o tom ze stat sa o nich ma postarat,ale ide o vytvorenie podmienok v zmysle Listiny ludskych prav a ustavy
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

misomiso Pozri príspevok
Tak toto hadam nemyslis vazne. Boli X-krat vo vlade a neriesili to ani za mak, neriesili nic okrem vlastneho kradnutia.

Dobre to pomenoval jeden politolog - ze ked sa SNS nedostane do parlamentu, tak odpadne subjekt, ktoreho ani nemusite odpocuvat, aby ste zistili, ze kradne.

Ak by sa nedostali do parlamentu, tak by Slovensku svitla iskierka nadeje na lepsiu buducnost.
Misomiso, ja si pamätám, že to riešila jedine SNS, no KDH a ostatné strany ich nepodporili, lebo by to bola diskriminácia a čo by povedala EUROPA. Veľmi dobre si pamätám, ke´d Slota navrhol, aby sa im nevyplácali dávky v hmotnej núdzi, ktoré aj tak minú na alkohol a cigarety ,ale aby dostali niečo kde sa im budú zapisovať nákupy, aby sa z týchto dávok najprv zaplatil nájom, škola atď. No prvoradé bolo vstup do EU a všetky strany boli proti.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
V kazdej krajine sa najde zberba, ktorej sa nechce pracovat, a ktora by bola rada, keby na cele statu bol niekto, kto ich bude "zivit". Takito sa mozrejme potom hadzu vajcia aj na normalnych politikov, tam staci, aby sa politik "previnil" tym, ze nechce zivit darmozracov.


Na tychto ludi sa potom v protestoch nabalia aj niektore ine skupiny, a nechaju sa demagogicky malipulovat, ale to je zbytocne rozoberat. Skratka - nespokojnost v spolocnosti bude vzdy, je fajn,ze su mozeme slobodne vyjadrovat, za sociku sme nemohli, no na druhej strane proti chuliganom, ktori sa chodia vsade iba vyburit a nicit majetok treba zasiahnut.
a vies ze aj komunisti nazyvali nespokojencov a demonstrantov zberbou, chuliganov, čvargou,asocialou a pod? /aj hipies svojho casu v USA,len za tou ich kritikov stali militanti co podporvali vojnu a zarabali na nej-takze kto je chuligan,kto nosi dlhe vlasy a hadze dlazobne kocky,alebo ten co je bohaty,hovori a sprava sa distigvovane,je uhladany a pritom zaraba na zhadzovani napalmu na nevinne a bezbranne deti/
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ilona Pozri príspevok
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
Prepáč, že Ťa oslovím Mária (spomenul som si na jeden Slovákmi obĺúbený TV seriál), aj keď Tvoj nick znie Zauzana. Nech je tak, ako to skončí, (aj vďaka Tvojej logike) aký je reálny volebný výsledok nastávajúcich volieb? Nech sa tankista dostane do parlamentu aj vďaka Tvojej zvrátenej logike, jeho výsledok bude plus mínus 5 %, to mu nedáva ani koaličný potenciál, totiž ani Red Bull už oň nestojí ako o koaličného partnera. Ty zmárniš svoj hlas, pralinka bude sedieť v parlamente, externe bude nasávať a Tvoje zvrátené očakávania mu budú ukradnuté. Jemu je totiž ukradnutá aj spisovná slovenčina, hoci on sa hrá na veľkého Slováka a ktorú on dennodenne przní, jemu stačí, že bude poberať aj naďalej poslanecký plat, pripomínam, že aj z Tvojich peňazí ako daňového poplatníka a na základe Tvojho geniálneho rozhodnutia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ilona Pozri príspevok
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ilona Pozri príspevok
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
Vieš hrať šach?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto pozeral poslednú lampu? Bútora pri odpovedi koho bude voliť povedal, že ...keď sa Bugárovi teraz stalo niečo zlé (nie je to doslovné). Čo sa mu prihodilo?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dokončime revolúciu!
Súdruh Lenin, kde že si?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Excise Duty Pozri príspevok
Prepáč, že Ťa oslovím Mária (spomenul som si na jeden Slovákmi obĺúbený TV seriál), aj keď Tvoj nick znie Zauzana. Nech je tak, ako to skončí, (aj vďaka Tvojej logike) aký je reálny volebný výsledok nastávajúcich volieb? Nech sa tankista dostane do parlamentu aj vďaka Tvojej zvrátenej logike, jeho výsledok bude plus mínus 5 %, to mu nedáva ani koaličný potenciál, totiž ani Red Bull už oň nestojí ako o koaličného partnera. Ty zmárniš svoj hlas, pralinka bude sedieť v parlamente, externe bude nasávať a Tvoje zvrátené očakávania mu budú ukradnuté. Jemu je totiž ukradnutá aj spisovná slovenčina, hoci on sa hrá na veľkého Slováka a ktorú on dennodenne przní, jemu stačí, že bude poberať aj naďalej poslanecký plat, pripomínam, že aj z Tvojich peňazí ako daňového poplatníka a na základe Tvojho geniálneho rozhodnutia.
Uf, či ste sa do mňa pustili. Ja som len napísala, že sa vážne zamýšľam a nie že idem voliť. Presne si to napísal v tomto článku, všetkým poslancom sú ukradnuté sľuby ktoré dali voličom a niektorí si naivne myslia že ich splnia. Moju logiku na voľby som už v niektorom príspevku písala, že vznikne nový zlepenec ktorý bude zase trvať možno už len pol roka a tak to pôjde ďalej a budeme robiť len na voľby a uťahovať opasky atď. Všetkým im stačí, že budú poberať poslanecký plat z naších peňazí a všetko komplikovať ako terajšia vláda, že sa už nevieme ani zorientovať v tých debilinách ktoré vymýšľajú. Možno ak sa niekto zamyslí že či by nemal voliť KDH, alebo SaS,... možno ich rozhodnutia sú oveľa " genialnejšie " ako moje.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
a vies ze aj komunisti nazyvali nespokojencov a demonstrantov zberbou, chuliganov, čvargou,asocialou a pod? /aj hipies svojho casu v USA,len za tou ich kritikov stali militanti co podporvali vojnu a zarabali na nej-takze kto je chuligan,kto nosi dlhe vlasy a hadze dlazobne kocky,alebo ten co je bohaty,hovori a sprava sa distigvovane,je uhladany a pritom zaraba na zhadzovani napalmu na nevinne a bezbranne deti/
Tych, co zarabaju na zhazdovani alebo aj na vyrobe napalmu netreba volit. Ja na tom nezarabam, a snazim sa takych nevolit, to je vsetko co v tomto mozem urobit.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Tych, co zarabaju na zhazdovani alebo aj na vyrobe napalmu netreba volit. Ja na tom nezarabam, a snazim sa takych nevolit, to je vsetko co v tomto mozem urobit.
z toho ta ani neobvinujem,len poukazujem na to ze spolocnost,hodnoty a vztahy su vec komplikovana a neplati pausalizovanie,alebo jednoduchy a jednofarebny pohlad-viem ze je idealisticke si mysliet ze sa da nastolil absolutna spravodlivost,ale spolocnost by mala mat nejake pravidla ktore by mali platit pre vsetkych rovnako /skoda ze je to iba vynimka ze zatkli policajtov ktory ubili bezdomovca,aj ked sa previnil,mali postupovat zakonou cestou-ano tak by to malo byt,aj bezdomovec ktory spacha prietupok ma byt chraneny pred svojvolnou pomstou-skoda ze je to vynimka/a ludia si maju vyzadavot dodrziavanie pravidiel a vytvarania podmienok pre slusnu existenciu-lebo inak tu rastie podhubie pre anarchiu a dlhodoby tlmeny pocit krivdy moze viest k stavu spolocenskych nepokojov na ktore moze doplatit vela nevinych ludi
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

misomiso Pozri príspevok
Vobec sa nebranim. Ide ale o to, co myslis pod "zmenia chod". Ak tym myslis to, co vacsina ludi - teda kto nas dovedie k prosperite, tak ta musim sklamat, k prosperite sa musime dopracovat kazdy sam. Ani mne firmu nevybudovala ziadna politicka strana, musel som to pracne spravit sam. Az v dospelom veku som sa zacal ucit po anglicky (pretoze komunistom vyhovovalo, ze sme ostali sprosti), stalo ma roky zivota, boli to tisicky hodin prace + nejake financie. Zatial co ini vysedavali v krcme a teraz kricia na namestich, ze nic nemaju. Necakal som, kym za mna tieto veci urobi HZDS, SMER, SDKU alebo KDH.

Rovnako ani teraz necakam, ze za mna bude niekto riesit moje problemy a povinnosti. Mne staci, ak mi ten, kto vedie stat mi nebude hadzat polena pod nohy. Ked za to, ze ludom davam pracu ma nebude populisticky nazyvat vykoristovatelom a pri tom bude popijat s miliardarom Hascakom Coca Colu a dohadovat si svoje vlastne ksefty.

Z toho vsetkeho, co tu na Slovensku mame mi vychdza ako najmensie zlo KDH. Ako vidis, nemam problem probelm, napriek tomu, ze volby su tajne a vacsina ludi povazuje za svoje pravo taketo veci nezverejnovat.
Ja som rovnako nemala problém zverejniť, že budem voliť KSS.A v čom si želám zmeniť chod Slovenska? V smerovaní. Od zlodejiny, korupcie, mafie v bielych golieroch, vládnutia finančných skupín, k aspoň čiastočne lepšiemu a spravodlivejšiemu systému pre občana. Snáď nechcem až tak veľa. Možno čiastkové dosiahnutia spravodlivosti sú už na obzore, možno budú aj výraznejšie.
http://prestavka.sk/2-22015/SUDY:-Za...d-zamietol.xml

P.S. A ak si myslíš, že si jediný, čo dosiahol svoje osobné úspechy vlastnou prácou, tak sa skľudni. Ani mne, a mne podobným nepadali pečené holuby bezprácne. Ani na kontá nám neposielali mafiánci, zapredanci, či iní zlodeji, čo rozkradli náš majetok všimné. Takže tak, milý miso. Nadčlovekom tu bol jar88, a zdá sa, že ho vždy pri jeho odmlke nahradíš.
Naposledy upravil Pikoška : 03.03.12 at 13:37
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
misomiso KDH ? a najmenšie zlo ? Vśak keď toho K....A vidím ako zalamuje rukami tak ma ide rozdrapiť. Svatuškár sa spamatal že ma vrátiť byt až potom ako bolo jasné že budú predčasné voľby.
K SaS len toľko že jednoznačne to na Riša Kočner narafičil , chybu spravil aj Rišo že sa s nim vobec stretol ,ale to zase nije až taký dovod aby som nevolil Sas.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja fakt neviem koho aj by som chcela, ale koho
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

misomiso Pozri príspevok
Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.
Ak je toto práve príklad Tvojho ponímania chudoby na Slovensku, tak potom mi prepáč, ale Chudoba Tvojho ducha Ti viac pochopiť zrejme nedovolila. Ak ja hovorím o chudobe, tak 160 kilový Róm mi určite neprejde podvedomím. V rámci toho starého a múdreho: Sýty hladnému neverí, je s Tebou diskusia absolútne zbytočná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať