Zavrieť

Porady

Dokončime revolúciu!

Remeselník,stavbár.
Dokončime revolúciu!

V uplynulých týždňoch sme boli svedkami znovuzrodenia skutočnej občianskej spoločnosti na Slovensku. Neobyčajné vzopnutie ľudí protestujúcich na námestiach proti svojvôli skorumpovanej moci vzkriesilo nádej, že občania sa konečne budú nahlas domáhať svojich práv a prestanú tolerovať bezbrehé rozkrádanie našej vlasti. Cítime veľkú šancu dokončiť po dvoch desaťročiach to, čo sa začalo na námestiach počas Nežnej revolúcie – vrátiť moc do rúk občana. Za túto šancu sme vďační skupinke nadšencov, ktorá rozdúchala spoločenskú energiu a dovolila nám opäť snívať o lepšom Slovensku. Aby táto šanca nevyhasla, musíme ostať nielen jednotní, ale aj otvorení pre spoluprácu rôznych skupín, musíme presnejšie sformulovať program vychádzajúci z myšlienok, koncepcií a vízií, o ktorých sa diskutovalo na univerzitách, v kaviarňach, v občianskych iniciatívach a mimo záujmu médií celé roky. Dnes tieto idey ožili, spontánne zaznievajú na námestiach, a to nás napĺňa presvedčením, že dozrel čas na ich politické presadenie.

Dozrel čas, aby občania tohto štátu nahlas vyslovili to, čo už dávno všetci vieme, ale nikdy sme to tým, ktorí nám vládnu, nepovedali tak drsne do očí: nežijeme v demokratickej spoločnosti a vidíme, ako sa od nej stále viac vzďaľujeme. Systém, ktorý tu vládne je oligarchia podporovaná partokraciou a rôznymi nevolenými a nedemokratickými záujmovými skupinami. Je to oveľa zložitejší protivník ako v roku 1989, lebo jeho moc nie je odvodená len od nomenklatúrnych kádrov a funkcií, ale je zviazaná finančne a majetkovo. Ak ho chceme poraziť, musíme sa zjednotiť na prodemokratickom a antikorupčnom programe, ktorý nás spája a nerozdeľuje, ktorý je v záujme celej spoločnosti. Skôr, ako sa staneme pravičiarmi a ľavičiarmi, konzervatívcami a liberálmi, musíme sa naučiť byť občanmi.

Súčasný politický systém je vybudovaný na zločinnom prepojení politických a ekonomických mafií, v ktorom sú demokratické mechanizmy čiastočne alebo úplne paralyzované.....................pokračovanie na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647
Usporiadat
Téma je uzavretá.
day day

day je offline (nepripojený) day

matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

pre kukučka

nepreberám nič je to môj názor.Toto už hovorím niekoľko rokov a mňa čo povie moja menovkyňa vôbec nezaujíma. Moje názory či preberám alebo nepreberám môže posúdiť a povedať iba ten čo ma pozná. Ty ma poznáš iba z toho čo tu píšem .Ale akceptujem aj toto.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

IVETA N Pozri príspevok
Tak určite nepatrím k tej ženskej polovici národa /píšem za seba /,Slota jeden výsledok má k dobru kto vie nech posúdi ako vypadala Žilina predtým ako sa tam on stal primátorom a ako sa začala rozvíjať počas jeho ,,vládnutia ,,
Zilina sa zacala rozvijat? No to som si nejako nevsimol...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
misomiso Pozri príspevok
No ved dobre, ale zhodou okolnosti prave o tyzden mame vsetci prilezitost rozhodnut, kto tuto krajinu povedie dalej, a vy idete prave teraz hadzat vajcia na parlament? Aky to ma vyznam?
.
Nešibe mi, aby som hádzal drahé vajcia na nich. Hahaha, že by práve preto zdraželi, aby na nich nehádzali?????
Keď to nie je dlažobná kocka, vajca je škoda.
No ale vidíš, keď si dáš záležať, aj čitateľné vieš napísať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

day Pozri príspevok
matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic
on chce by v prvom rade stredobodom pozornosti a kamery miluje...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

day Pozri príspevok
matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic
Každý dvor mal svojho šaša.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

IVETA N Pozri príspevok
Dobre video pekne spracovane, ale ten zaver mi nejak nesedel .... ako nam moze vladnut niekto, kto krajinu v minulosti rozkradal ... ked bude vysetrena gorila, tak vsetci budu v base a mali by prist novy ludia, ale dobry a spravodlivy clovek do politiky nepojde to je jasne, cize o5 pridu dalsi klamari a zlodeji ktorych si sami zvolime. Takyto system je o nicom.
Ak nepocitam to ze nas stat okrada velke peniaze (ktore si potom rozdeli par ludi medzi sebou) tak najvacsi problem je nezamestnanost.
Kazdy sa ohana tym ze vytvori pracovne miesta .... myslite si ze pride figel, alebo fico a sibnutim carovneho prutika tu bude stat 10 novych velkych podnikov, ktore budu cakat na 100 000 novych pracovnych sil ??? Take velke hovno
Este aj samsung ak nie automobilky odijdu, pretoze vlada im neposkytne financny stimul, lebo im skoncia alebo skoncili danove prazdniny a fabriky presunu o par stoviek km na vychod.
Jednoducho nam pracu nedokaze zariadit ani jeden politik
Ak pojdes volit, tak ver tomu, ze vzdy ten tvoj koho si zvolis je podvodnik, klamar a zlodej, ktory prave teba podvadza klame a okrada.
Ako povedal slota, do tankoch a nie na budapest ale na parlament, lenze jak som nedavno pocuval tlacovku v jednej reg. TV tak slota hovoril, ze pocet tankov na slovensku je 0, takze uz ani do tankoch nemozeme ist

Toto sa deje vo vsetkych krajinach sveta, ze sa neskutocne vsetko rozkrada, lenze niekde to vedia stimulovat, ze sa aj ludia maju dobre, napr. Rakusko, Svajciarsko.

Ak by sme chceli nejaku zmenu, tak by sme museli vytvorit raz taku revoluciu ako bola v 1989, pretoze tych par 10 ludi co pride na namestie je o hovne
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To Fero 11, o hovne je celý tento stav spoločnosti.A nie pár 10 ľudí, ale pár 100 ľudí v uliciach. A to sú tí, čo nedrístajú, ale svoj postoj k potrebným zmenám aj vyjadrujú. Prednedávnom pán minister Lipšic povedal, že polícia je na jednej lodi s protestujúcimi. Ak by to bola pravda, nebolo by ťažkoodených policajtov v uliciach viac ako protestujúcich. A nevozili by so sebou to stupídne vodné delo, pretože v uliciach sú ľudia s holými rukami. No a možno so zopár vajcami. To len ako pečiatka pre tých, čo nepostrehli, že tam - teda pred centrálami, boli občania vyjadriť svoj názor na spôsob ich vládnutia. V ČR vyšla do ulíc mládež a tá slovenská sa má opäť od koho učiť. Ak chcú najmä mladí zmeniť svet.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ako som vcera pozeral zabery vo vecernych spravach, tak - no - necham sa nikoho dotknut - ale ti, co tam naposlady boli mi napripadali ako normalni ludia. Skor ako ludia zozbierani z krciem, s naozaj dost podpriemernym IQ, nechcem pouzit nejaky hanlivy vyraz, ale take to spodne 1% spolocnosti.

Samozrejme, ako divak TV som bol odkazany na zabery, ktore mi poskytla televizia, netvrdim, ze mozno medzi nimi nebol zamoesany niekde nejaky univerzitny profesor - teoreticky.

Ale to mi celkom koresponduje s tym, co tu stale tvrdim - oni sice demostruju, ale nevedia co chcu. Je to absurdne. Take tie poziadavky - napriklad zrusenie trestnopravnej imunity - ale ved to maju niektore politicke strany v programe ako prioritu a o tyzden su volby. Tak aky problem?

Nezabudajte na uplne zakladny rozdiel medzi 1989 a 2012. V 1989 sme nemohli rozhodovat vo volbach, revolucia bola nevyhnutna. Dnes mozeme rozhodovat vo volbach, staci tu moznost vyuzit (hoci evidentne velka cast obyvatelstva ju nevyuziva).

A ze nedokazame niektorych politikov vopred prekuknut? Ze slubuju a potom kaslu na nas a kradnu? No tak to ale smola, s tym sa uz tazko da nieco robit. Je dost analogicke s tym, ze za sociku ak sme chceli auto, bola to Skoda. Dnes si mozes kupit od Dacia az po Hummer, vyber obrovsky. Nic to ale nemeni na tom, ze motoristi si stazuju, ze vplyvom krizy a setrenia uz dnes vsetky automobilky kvalitu flakaju a aj tie kedysi najspolahlivejsie auta sa casto kazia.


No tu ale nepomoze nic, iba si vzdy vybrat to (pre mna) najvhodnejsie.


A take tie drisky - ze - riadme si krajinu sami - to je uplne to iste, ako keby sme povedali ze vyrabajme si auta sami, ved kazdy ma doma v garazi nejaky ten zverak pilnik a sroubovak.
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...nechcem sa ťa dotknúť, ale si jeden z miliónov ľudí, ktorým chýbajú informácie a ktorí sa topia v /slušne povedané/ problémoch a nevedia ako sa z nich dostať, tak sa točia v bludnom kruhu. Čo vieš ešte o cieľoch hnutia protestgorila? Čo vieš o systéme fungovania štátov ako napr. Švajčiarska, Islandu? Myslíš, že je to nereálny spôsob spravovania vecí verejných? Čo vieš o možnosti riadenia štátu úradníckou vládou?.....
...a ešte nakoniec: určite by som si nikdy nedovolila na základe záberov kamier hodnotiť IQ ľudí, ktorých nepoznám, s ktorými som sa nikdy osobne nestretla a nikdy nerozprávala...to iba na seba prezrádzaš vlastnú mieru inteligencie...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zauzana Pozri príspevok
Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...nechcem sa ťa dotknúť, ale si jeden z miliónov ľudí, ktorým chýbajú informácie a ktorí sa topia v /slušne povedané/ problémoch a nevedia ako sa z nich dostať, tak sa točia v bludnom kruhu. Čo vieš ešte o cieľoch hnutia protestgorila? Čo vieš o systéme fungovania štátov ako napr. Švajčiarska, Islandu? Myslíš, že je to nereálny spôsob spravovania vecí verejných? Čo vieš o možnosti riadenia štátu úradníckou vládou?.....
...a ešte nakoniec: určite by som si nikdy nedovolila na základe záberov kamier hodnotiť IQ ľudí, ktorých nepoznám, s ktorými som sa nikdy osobne nestretla a nikdy nerozprávala...to iba na seba prezrádzaš vlastnú mieru inteligencie...
Na to, preco Slovensko nemoze fungovat tym istym modelom, ako Svajciarsko som uz odpovedal. Nebudem sa opakovat.

A kto vyberie tu uradnicku vladu? Iba Gorily, ktore su teraz v parmalente. Kto iny? Nie je lepsie vybrat rovno riadne zvolenych zastupcov na 4 roky?

A neviem, na zaklade coho sa domnievas, ze mam problemy. Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat.

Prave preto by som bol nerad, keby sme spadli z dazda pod odkvap.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Ahoj miso, nerob si starosti, Ty sa nikoho dotknúť nemôžeš. Je dobré, že vieš žiť v sladkej nevedomosti, stačí Ti k tomu pozrieť zopár TV záberov z našej verejnoprávnej, ľudu oddanej a ešte možno aj inej mediálnej kampane. Podľa teba o všetkom rozhodneme vo voľbách. A doteraz sa brániš zverejneniu Tvojho výberu tých, čo zmenia chod nášho Slovenska. Asi by tí, podľa Teba jednopercentní opilci na protestoch, mali prísť pred svojich straníckych uchádzačov, pohladkať ich po tváričke, poprosiť - už nekradnite, národ nemá čo jesť, buďte spravodliví, a my Vám to v tejto sekunde uveríme a budeme Vás ľúbiť. Na večné časy a nikdy inak. Aj tak sa dá.
A ak Ty dnes celkom nahlas a verejne povieš, že Slovensko nemá žiadne vážne problémy, tak si sa práve vrátil z pralesa, alebo máš hrošiu kožu. Ak Ty sa máš ako prasa v žite, tak vedz, že mnohí už dávno nemajú ani žito, ani prasa. Teda vlastne zopár prasiatok by sa našlo, len ich porážka by bola protizákonná a v podstete sú nejedlé. Peknú sobotu a oddychuj, Čína je ďaleko a cesta náročná.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zauzana Pozri príspevok
Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...
Praveze mam aj vieru aj viziu. Ked sa na tomto svete budem spravat eticky, caka ma spolocnost, v ktorej uz nebudu ziadne nezhody, ani problemy.

Na tomto svete to bohuzial dosiahnutelne nie je a nikdy nebude. To, ze tu zopar ludi kradne je este nic, proti tomu, co nas caka. Zacnu dochadzat energie, bude coraz vacsi problem s potravinamy. Bude nam coraz vacsia zima a budeme mat coraz vacsi hlad.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

presne ako som pisal,zase pravicovy zlepenec chce skrtat najchudobnejsim-skrtat davky,stopnut valorizaciu dochodkov,zvysit dph a ceny,zaviest dane na energie ako v cesku,cim sa zvysia uz tak ich neunosne ceny a mnohe dalsie zas a znova a znova pre tych najchudobnejsich,pravica nema ani najmensiu chut setrit na mrhani penazi v statnej a verejnej sprave,lebo vraj nie je ochota ministrov,tak imm skrtnem 20% a musia to akceptovat,alebo odstupit,taky sopliak co sa hra na odbornika a o ekoonomike nema sajnu-jedina cesta je skrtit vydavky na statnu a verejnu spravu,inak sa z toho marazmu nedostaneme-ved je to chore ze najlepsie podnikatelske istoty je byt prisaty na statnych zakazkach,my potrebujeme take podnikanie,ktore bude motivovane tvorit zdroje,nie iba sa na nich prizivovat http://ekonomika.sme.sk/c/6283575/lu...siny-ludi.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pikoška Pozri príspevok
Ak Ty sa máš ako prasa v žite, tak vedz, že mnohí už dávno nemajú ani žito, ani prasa.
Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

......"Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat."

....hlavne by bolo treba pocestovať po rodnej zemi...a až potom sa kvalifikovane vyjadrovať k téme problémov Slovenska!
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nadviažem na Zuzana a pridám veľmi tefné pomenovanie dejín aj súčasnosti od Andreas Popp.Odporúčam prečítať celé aj s priloženými videami.A tým ktorým sa chce aj trošičku pootvoriť oči a mierne porozmýšlať.Večer o 19:00 si pustite správy a môžete ďalej milovať svojho oblúbenca ,ktorý sa vám bude z obrazovky škeriť do ksichtu .Potom tý, ktorý to pochopia , hlasno tak ,aby to počuli aj susedia povedzte IÁIÁIÁ.Tý čo nepochopia béééé...béééé...bééé.Zostante ďalej ovečkami svojho oblúbenca.
http://ac24.cz/zvidavy-vincenc/289
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

misomiso Pozri príspevok
Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pikoška Pozri príspevok
A doteraz sa brániš zverejneniu Tvojho výberu tých, čo zmenia chod nášho Slovenska.
Vobec sa nebranim. Ide ale o to, co myslis pod "zmenia chod". Ak tym myslis to, co vacsina ludi - teda kto nas dovedie k prosperite, tak ta musim sklamat, k prosperite sa musime dopracovat kazdy sam. Ani mne firmu nevybudovala ziadna politicka strana, musel som to pracne spravit sam. Az v dospelom veku som sa zacal ucit po anglicky (pretoze komunistom vyhovovalo, ze sme ostali sprosti), stalo ma roky zivota, boli to tisicky hodin prace + nejake financie. Zatial co ini vysedavali v krcme a teraz kricia na namestich, ze nic nemaju. Necakal som, kym za mna tieto veci urobi HZDS, SMER, SDKU alebo KDH.

Rovnako ani teraz necakam, ze za mna bude niekto riesit moje problemy a povinnosti. Mne staci, ak mi ten, kto vedie stat mi nebude hadzat polena pod nohy. Ked za to, ze ludom davam pracu ma nebude populisticky nazyvat vykoristovatelom a pri tom bude popijat s miliardarom Hascakom Coca Colu a dohadovat si svoje vlastne ksefty.

Z toho vsetkeho, co tu na Slovensku mame mi vychdza ako najmensie zlo KDH. Ako vidis, nemam problem probelm, napriek tomu, ze volby su tajne a vacsina ludi povazuje za svoje pravo taketo veci nezverejnovat.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať