Zavrieť

Porady

Dedictvo

Dobry den,poradite mi,porada..?
Matka -traja surodenci...dcera ma dve deti,syn bezdetny,slobodny,druha dcera tiez dve deti..Syn byval v rodicovskom dome s matkou.
Dcera a syn umreli.
Druha dcera sa so svojimi detmi nastahovala k matke do rodicovskeho domu.
Dedictvo bolo rozdelene rovnomerne na 3 casti,matka sa vzdala celeho majetku,pozemkov,s tym,ze sa o nu dcera postara a dozije vo svojom dome.
Vsetky uspory dali na jeden ucet s tym,ze disponovat s nimi mozu dvaja-syn jednej dcery a syn druhej dcery.
Jedneho dna jeden syn nahodou zisti,ze z uctu bola vybrata 3/4 uspor...
Ako vysvetlenie dal,ze rodicovsky dom,v ktorom teraz byvaju spolu so starou mamou,bratom a mamou,potrebuje novu strechu,okna,...zevraj stara mama rozhodla vybrat a opravit dom...Lenze...stara mama ma 85 rokov a slabu pamat..hovori,ze musela vybrat uspory ,lebo by k nej neboli dobri...
Lenze...v garazi je zrazu nove auto...?
Detom a manzelovi uz nezijucej sestry patri 1/6 majetku,aj z rodicovskeho domu,kde teraz byva druha dcera s detmi...Akym sposobom mozu vymahat ich cast?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozu im svoj podiel ponuknut ku kupe. Ak nebudu chciet odkupit, tak to mozete riesit sudnou cestou.

    Ked ma dom moc panov, vzdy su problemy...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Povinnosť odkúpiť Váš podiel nemajú. Môžte však dať návrh na súd na vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ak nedôjde k dohode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.