Zavrieť

Porady

Výpoveď

Ahojte! Zaujímalo by ma, či by niekto vedel poradiť ako mám postupovať pri danej situácii. Pracujem ako zastupkyňa v potravinách. Práca by ma bavila, ale má to háčik, že nie je vôbec ohodnotená. Rozhodla som sa nájsť nové zamestnanie, kde by som bola platovo spokojnešia. Asi som v dnešnej dobe, kde vládne nezamestnanosť mala šťastie, lebo ako som si dala žiadosť do nemenovanej firmy ihneď sa mi ozvali a ponúkli mi prac. pomer od 1.3.2012. Dá sa dať výpoveď dohodou, alebo môže firma pre ktorú momentálne pracujem mi siahnúť na plat, keď odmietnem čakať na náhradu a skrátka už nenastúpim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypoved dohodou neexistuje, je len vypoved s vypovendou dobou alebo ukoncenie PP dohodou.

    Samozrejme, ze mozu vselico.
    Za nedodrzanie vypovednej doby je v ZP definovana nahrada 1 priemerny mesacny plat.
    Ak zastupca veduceho ak mas hmotnu zodpovednost - ta ti bude bezat aj nadalej, az do dalsej inventury ... cize zodpovedas za manko az dovtedy. Za kazdy den absenice az do ukoncenia PP ti moze strhnut narok na 2 dni dovolenky, a dalej moze zamestnavatel od teba vysudit nahradu skody, ktora mu tvojim odchodom vznikla......

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    Tak to ste ma moc nepotešili. Teraz sa obávam, či nový zamestnávateľ bude ochotný čakať dva mesiace a potom nemusím mať také šťastie a budem patriť medzi nezamestnaných.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sisa 7 Pozri príspevok
    Tak to ste ma moc nepotešili. Teraz sa obávam, či nový zamestnávateľ bude ochotný čakať dva mesiace a potom nemusím mať také šťastie a budem patriť medzi nezamestnaných.
    Take veci si treba vyjasnit uz na pohovore a nezavadzat zamestnavatela, ze moses nastupit 1.3., ak to nevies na 100%.

    Kazdopadne moznost dohody s aktualnym zamestnavatelom existuje, ale ci bude z jeho strany aj vola ... kedze ho postacis 3 dni pred koncom pred hotovu vec ...to neviem.
    Ani pre zamestnavatela nie je najjednosuchsie nahradit zamestnanca tak rychlo (preto existuje vypovedna lehota).

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    To hej. Ja to chápem a nechcem újsť z existujúceho zamestnania ako keby som robila dáke nekalé veci, ktoré sa prevalia u inventúry. Len nechcem samozrejme dojsť o novú robotu. Novému zamestnávateľovi som hovorila že som v prac. pomery a akú mám pozíciu, ale bolo to telefonicky. Zajtra idem na ústny pohovor.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sisa 7 Pozri príspevok
    To hej. Ja to chápem a nechcem újsť z existujúceho zamestnania ako keby som robila dáke nekalé veci, ktoré sa prevalia u inventúry. Len nechcem samozrejme dojsť o novú robotu. Novému zamestnávateľovi som hovorila že som v prac. pomere a akú mám pozíciu, ale bolo to telefonicky. Zajtra idem na ústny pohovor.
    Na pohovore treba povedat, ze mozny nastup po 2 mesacnej vypovednej lehote, teda 1.5., ale ze sa pokusis dohodnut so zamestnavatelom na ukonceni PP skor. Len zatial nevies zarucit, ci s dohodou bude suhlasit.
    Je to dostatocne seriozne vyjadrenie, ktore cosi povie zamestnavatelovi aj o tebe (ze riesis veci s rozvahou a zakonne)

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    Ďakujem MOC , som spokojnešia. Nerad by som urobila hlúposť a nechcem sa zachovať neseriozne aj voči kolegyni, ktorá je vlastne vedúca, ale keby som odišla ku koncu mesiaca, tak ona by musela ťahať aj za mňa aj za ňu, a to nie je boh vie čo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.