Zavrieť

Porady

vyúčtovanie zálohy - text vo faktúre

dobrý deň, len pre istotu si chcem overiť, či to robím správne. firma prijala zálohu na základe vystavenej zálohovej fa dňa 30.1.2006 /tovar bude dodaný až vo februári/. dňa 3.2. som vystavila fa na prijatú zálohu s rozpisom dph. chcem si len overiť, či do textu mám napísať fakturujeme Vám prijatú zálohu na Vami objednaný tovar alebo rozpísať už presne za čo bola prijatá záloha a vo vyúčtovacej faktúre to len zopakovať. vopred ďakujem za rady.
andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Napr. takto: Na základe prijatej platby za zálohu /preddavok/ fakturujeme Vám: rozpis ntto plus DPH

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Pokiaľ presne už viete čo bude predmetom dodávky môžete aj na zálohovú fa rozpísať tovar s tým že uvediete- Fakturujem Vám na základe prijatej platby preddavok na tovar: ......
    Ale samozrejme ako je uvedené v príspevku od evina nemusíte rozpisovať položky

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja používam nasledovný text:
    v zmysle zákona č.222/2004 Z.z. o DPH § 19 ods.4 Vám vystavujeme faktúru k prijatej platbe dňa ....k PF č....

    VladinoM je offline (nepripojený) VladinoM

    VladinoM
    ešte by som mala predsa jednu otázku. čo napísať do textu vo faktúre pri dodaní tovaru. stačí len obyčajný text: fakturujeme Vám .... a odvolať sa na faktúru, kde je rozpis dph?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    VladinoM
    ešte by som mala predsa jednu otázku. čo napísať do textu vo faktúre pri dodaní tovaru. stačí len obyčajný text: fakturujeme Vám .... a odvolať sa na faktúru, kde je rozpis dph?
    pri dodaní tovaru sa vystaví koneč.fa a v texte musí byť napísaný zoznam dodaného tovaru napr:
    - stolička 4 ks 10 000,00
    atd.........
    z koneč.súčtu faktúry odmínusuješ sumu - zaplatenú zálohu. Po tomto kroku ti zostane na faktúre skutočná suma k úhrade, vlastne už len zbytok.
    Naposledy upravil renča1 : 06.02.06 at 10:44

    vyúčtovanie zálohy - text vo faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.