Zavrieť

Porady

Reklamácia obuvy

Dobrý deň, manžel si kúpil značkové plátenné tenisky 04.06.2011. Po krátkodobom nosení sa mu úplne rozpadla a zdeformovla na jednej teniske výstelka päty, samozrejme tým sa tenisky stali nenositeľné. Keďže sa väčšinou zdržujeme v zahraničí, na reklamáciu sme tenisky do predajne odniesli až 31.01.2012. Plátenné tenisky /biele/ sú sezónnou záležitosťou. Reklamácia nám samozrejme nebola uznaná, údajne zlým zaobchádzaním, vraj neboli rozšnurovávane, čomu údajne zodpovedá stav šnúrok, vyzúvané špičkou jednej nohy tlakom na pätu a pod., a najlepšia hláška, údajne podrážka zodpovedá noseniu 7 mesiacov. No neviem, ja nepoznám nejakého blázna čo nosí biele letné plátenky v jesennom a zimnom období /mimochodom podrážka absolútne nenarušená/, tenisky nosené maximum dokopy 1 mesiac, takže asi šnúrky mali byť dotrhané???
No, samé bludy, ale moja otázka mieri vlastne k tomu, že túto odpoveď mi zaslal majiteľ predajne aj s jeho vyjadrením prečo reklamáciu neuznáva a zároven mi ale priznal 5 eur zľavu. Čo mi príde tiež mimo, keďže údajne sú tenisky porušené len chybou mojho manžela zlým používaním. Zarazilo ma, že majiteľ predajne nezaslal tenisky na reklamáciu /posúdeniu/ dovozcovi.Nie je to jeho povinnosť?však on nie je odborník? Predavač mi tvrdil, že on má asi nejakú dohodu s dodávateľom a má na to právo sám posudzovať reklamácie. Nie je predsa len povinnosťou predajcu zaslať výrobok na posúdenie výrobcovi, v tomto prípade dodávateľovi? vyjadrenie mi bolo zaslané do 1 mesiaca.
A ďalšia otázka, ak ja nesúhlasím s jeho vyjadrením, môžem žiadať aby obuv zaslal na odborné posúdenie?musí to urobiť on podľa zákonna, alebo si to mám poslať sama?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.