Zavrieť

Porady

Ako vyplniť šek na zaplatenie nedoplatku k daňovému priznaniu

Ak v daňovom priznaní vyšiel nedoplatok, stačí daň zaplatiť cez klasický U šek z pošty ? Netreba chodiť na daňový úrad pre šek. A zadá sa po novom to osobné číslo účtu, predčíslie, variabilný symbol. A do adresáta sa má vypísať adresa príslušného daňového úradu v mieste trvalého bydliska? A konštantný symbol v prípade daňového priznania bude 1744? Som zamestnanec, ale daňové priznanie si podávam sám, kvôli príjmom z prenájmu.
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peterdane Pozri príspevok
    a do adresáta sa má napísať adresa príslušného daňoveho úradu, z ktorej je daňovník, alebo adresa hlavného daňového riaditeľstva?
    Nebude jednoduchšie uhradiť nedoplatok dane z účtu ?

    Číslo účtu a správny variabilný symbol zistíš tu (nezabudni si prekliknúť rok 2011)

    http://drsr.sk/wps/portal

    peterdane je offline (nepripojený) peterdane

    peterdane
    a do adresáta sa má napísať adresa príslušného daňoveho úradu, z ktorej je daňovník, alebo adresa hlavného daňového riaditeľstva?

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    asi nemá podnikatelský ucet, zároven nechce platit z osobného uctu......

    na DU uz postove poukazky nedavaju, nakolko by museli dat vytlacit pre kazdeho danovnika osobitne, kazdemu s iným cislom uctu..

    ja radsej idem vypisat riadnu postovu poukazku typu U - pre svojho klienta sama, ktorý nema podnikatelský ucet, aby to nepoplietol )

    peterdane je offline (nepripojený) peterdane

    peterdane
    no chcem to vyplatit klasicky cez sek, som zamestnanec. A nikto mi neodpovedal na to co dat do adresata? aj ked je to asi trocha jedno ale teda adresu príslušného daňového úradu v mieste pobytu, však?

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    no, pravdupovediac, ja tiez este neviem, ci mam zadat napr. danový úrad poprad,
    resp. po novom danový urad prešov?
    resp. danový urad presov, pobocka poprad??

    mozností mám neurekom )
    svedia Ahojte ja mam ten istý problém ..aku adresu napísať . .adresu miesto bydliska DU? Ďakujem za odpoveď
    kn-alka DU kam patríš - nabližšiu pobočku

    Ako vyplniť šek na zaplatenie nedoplatku k daňovému priznaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.