Zavrieť

Porady

koncesionárské poplatky

Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť, ako je to s platením koncesionárskych poplatkov? Nejaký link na aktuálny zákon o koncesionárskych poplatkoch.
Či je aktuálny zákon paragraf3 odsek 9 znenie: Povinosť platiť poplatok zaniká, ak sa prijímač zničí, alebo je neopraviteľný ak prijimač predá, daruje alebo zverí na dlhodobé používanie inéj fyzickéj osobe.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    sprievodca5 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Vie mi niekto poradiť, ako je to s platením koncesionárskych poplatkov? Nejaký link na aktuálny zákon o koncesionárskych poplatkoch.
    Či je aktuálny zákon paragraf3 odsek 9 znenie: Povinosť platiť poplatok zaniká, ak sa prijímač zničí, alebo je neopraviteľný ak prijimač predá, daruje alebo zverí na dlhodobé používanie inéj fyzickéj osobe.
    ďakujem
    dobrý paragraf
    inak tu je jeho aktuálne znenie
    § 3
    Platiteľ úhrady


    Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je

    a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny3) v odbernom mieste, 4)
    z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte5) alebo v rodinnom dome, 6)

    b) zamestnávateľ, 7) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov. Na účely tohto zákona sa služobný úrad8) posudzuje ako zamestnávateľ.

    a tu je link na celý zákon 68/2008

    http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...a=k1&skupina=1

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zatiaľ stále platí "zástrčkový" zákon , či v 2013 budeme bez koncesionárskych - to sa radšej nechajme prekvapiť - teraz politici nakecajú, nasľubujú, po voľbách to však väčšinou zabudnú.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Kde sú tie časy, keď sa platilo podľa prijímača
    Od roku 2013 sa koncesionárske poplatky rušia.

    sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

    sprievodca5
    áno, čítal som ten zákon. len tam nie je všetko. myslím tým odstavce atď. asi naschvál.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    misoft Pozri príspevok
    Zatiaľ stále platí "zástrčkový" zákon , či v 2013 budeme bez koncesionárskych - to sa radšej nechajme prekvapiť - teraz politici nakecajú, nasľubujú, po voľbách to však väčšinou zabudnú.
    Zrušenie poplatkov od 2013 schválil parlament vlani.

    sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

    sprievodca5
    Zrušenie poplatkov od roku 2013 schválil parlament? áno, je to tak, ale ako som dnes čítal, tak nový parlament sa to chystá zrušiť.. robia si s nami čo chcú a ako im to vyhovuje-fúúúúúúúj.
    Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem.
    misoft To sa dalo čakať! Nová vláda - nové pravidlá - nové dane - nové poplatky!

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    sprievodca5 Pozri príspevok
    Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem.
    Neodoberať elektrickú energiu, jedine tak nebudeš platiť.
    Vyrábaj si sám elektrinu tak aby to nikto nevedel .....

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    sprievodca5 Pozri príspevok
    Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem.
    Ešte máš možnosť- mať ZŤP alebo starobný dôchodok. Ďalšia možnosť svietiť sviečkou a nemať prípojku na el.energiu.

    sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

    sprievodca5
    to vám pekne ďakujem a čo tak do odhlášky v časti 5. začiarknúť ukončenie odberu el. energie. oni to nejak skúmajú či máš, alebo nemáš zapojenú el. energiu? alebo predám nehnuteľnosť a nebudem musieť platiť a pôjdem bývať k mame a peniaze fláknem

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Vlastník domov a bytov platí len raz. Keď to všetko bude napísané na jedného, tak ušetríte 4,64 e. Ale potom tu nevypisujte, že Vám byt nechcú vrátiť
    tajnostkárka
    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,- máme rodinný dom,v ktorom sa platili udržiavacie poplatky za elektrinu a samozrejme s tým aj koncesie.Teraz sme udržiavacie zrušili a dali zablombovať - vlastne odpojiť elektromer.Môžem teraz podať žiadosť o zrušenie aj koncesionárskych poplatkov,alebo to až vtedy,keď po roku prídu elektrikári a demontujú dole celkom elektromer? Neviem sa v tom nejak vyznať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.