Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Pekný večer prajem, nikdy som nemala ženu v zamestnaní, kt. bola tehotná teraz k 05.03.2012 nastupuje na materskú dovolenku, prosím Vás vie mi niekto poradiť aký je postup z mojej strany ako zo strany zamesnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucia Lafkova Pozri príspevok
    Pekný večer prajem, nikdy som nemala ženu v zamestnaní, kt. bola tehotná teraz k 05.03.2012 nastupuje na materskú dovolenku, prosím Vás vie mi niekto poradiť aký je postup z mojej strany ako zo strany zamesnávateľa?
    Do SP cez RLFO oznámiť zmenu-nástup na MD, a rovnako cez príslušné tlačivko Oznámenie zamestnáv.....oznámiť nástup na MD.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás, zamestnankyňa nespĺňa podmienku 270 dní a tým nemá nárok na materské. Až do dňa pôrodu t.j. 13.3.2012 bola na PN. Doniesli nám ukončenie PN a zároveň aj žiadosť o materské od 14.3.2012, hoci sama vie, že jej chýba 13 dní, aby mala nárok. Takže jej bolo odporučené požiadať o rodičovský príspevok na ÚPSVaR.
    Ako teraz postupuje zamestnávateľ? Zašleme ukončenie PN na SP a čo s tou žiadosťou o materské? Zašleme tiež?

    Ako postupujeme vo vzťahu SP a ZP? Do SP zašleme zmenu alebo prerušenie? do ZP oznámenie s kódom 1C alebo 1O?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.