Zavrieť

Porady

Aké ojazdené auto (značka)?

Dobry den,
chcem poziadat o radu: ake auto je pre mna najvhodnejsie, ak mam k dispozicii max. 3500€. Auto budem vyuzivat najma na nakupy a cestovanie mimo mesta. Je mi jasne, ze za tu sumu mozem uvazovat iba o ojazdenom aute, avsak na zaklade citania roznych diskusii a clankov na nete neviem, ake auto (znacka, model...) je za danu sumu najvyhodnejsie.
Dakujem velmi pekne za konstruktivne rady!!
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dacia Logan - za tú cenu máš 3 ročné auto.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
šťastná šťastná

šťastná je offline (nepripojený) šťastná

3 ročný Logan už nie je auto, ale vrak! Za tú cenu môžeš kúpiť menšie ojazdené japonské auto /máme doma tri a sú ozaj veľmi spoľahlivé/.
0 0
brodozz brodozz

brodozz je offline (nepripojený) brodozz

fabia 1,2 cm
0 0
ochechula_chechula ochechula_chechula
...tiez treba brat do uvahy naslednu starostlivost, t.j. aby sa mi to zbytocne nepredrazilo na servise, neprimerane vysokej spotrebe apod.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ochechula_chechula Pozri príspevok
...tiez treba brat do uvahy naslednu starostlivost, t.j. aby sa mi to zbytocne nepredrazilo na servise, neprimerane vysokej spotrebe apod.

takže potom tú fabiu..
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
šťastná Pozri príspevok
3 ročný Logan už nie je auto, ale vrak! Za tú cenu môžeš kúpiť menšie ojazdené japonské auto /máme doma tri a sú ozaj veľmi spoľahlivé/.
predpokladám, že to máš z počutia...
sú na to aj iné názory, napr. tu: http://auto.pravda.sk/jazdene-auta/c...aluparsky-sen/
0 0
ochechula_chechula ochechula_chechula
...hm, za fabiu som cital, ze staci, ale pri kupe ojazdenej je to riziko (po 150000 km) je to uz dost zle a vyzaduje neustale investicie do oprav ai.
0 0
šťastná šťastná

šťastná je offline (nepripojený) šťastná

Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
šťastná Pozri príspevok
Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/
... vidím, že vieš komplexne zhodnotiť auto, ktoré opísal autor testu
0 0
ochechula_chechula ochechula_chechula
...nemam predsudky voci ziadnemu autu - som si vedomy, ze sa nevyznam a preto si cenim kazdu slusnu radu, najma ak je zo skusenosti (ci uz vlastnych alebo sprostredkovanych).
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

šťastná Pozri príspevok
Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/

pr pr prrrrrrrr moja, nedráždi štrkáča bosou nohou po hľavičke... treba si uvedomiť jeden zásadný fakt, pri jazde autom a to "morálne riziko" nikto nepôjde s autom ako logan 150 km/h a bude si vychutnávať jazdu klepajúcich plechov so strachom v očiach, nepočujúc zvuk rádia... za to s takým mercedesom pri 150 km/h si bude vodič myslieť, že ľudia okolo neho len zle parkujú...

tieto testy treba brať s rezervou, novinár ktorý testuje mercedesy, audiny a iné drahé autá určite na logana nenapíše pol pekného slova, detto reálne to čo to auto robí s novinárom počas testu pri bežnej prevádzke s normálnym vodičom nezažije počas svojho života možno ani raz... aj samotný ADAC pri teste s loganom keď obletela svetom info, aké to je nebezpečné auto, že sa prevrátilo pri teste... následne priznal, že išli 100 km/h s dojazdovým kolesom a prudko stočili volant, t.j. veľmi sa museli snažiť aby dokázali želaný výsledok...
logan je v podstate renault na úrovni auta 90tych rokov, a keďže má nálepku vyrobené na východe, tak sa ním dosť opovrhuje...


pri rozpočte 3500 € by som naozaj zvažoval skôr čím novšie auto s menej km ako nejakú zjazdenú 10 ročnú super značku, ktorá je už za zenitom... ono je to len sila zvyku naučiť sa jazdiť s tým ktorým autom...
0 0
ochechula_chechula ochechula_chechula
Iba pripominam, ze tych 3500€ je strop (aj s vybavovackami okolo apod.), takze pochybujem, ze za to dam nove auto. A ked, tak prosim uvedte konkretne. Dikes!
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no na to, aby sme vyberali auto za teba si dala strašne málo informácií... chceš malé, veľké druhé auto do rodiny, dlhé, krátke trasy, jeden dvaja päť cestujúcich pravidelne... na ako dlho chceš to auto, preferencie, či francúz japonec, nemec...

skús sa pozrieť na nejakú stránku vyber konkrétne auto a potom sa spýtaj, či s tým autom má alebo nemá niekto skúsenosti...
ale napr:
http://renault-thalia.autobazar.eu/1...id3142154.html
http://peugeot-206.autobazar.eu/14-id3161216.html
http://toyota-aygo.autobazar.eu/10-id3097860.html

ale keď je tvoj strop 3500 tak hľadaj auto okolo 2800 - 3000 € nakoľko hneď po kúpe musíš realizovať prepis auta 33 € v rámci okresu 66€ mimo okres, PZP cca 100 €, a prípadne ďalšie opravy, ktoré budeš musieť realizovať v priebehu krátkej doby po kúpe...
0 0
ochechula_chechula ochechula_chechula
Predpokladam, ze najviac bude vyuzivane na prepravu 2-3 osob na trase Bratislava (kde zijem) - Nitra (Nitra a okolie, kde mam rodinu), a to kazdy vikend. Okrem toho v ramci Bratislavy na nakupy, pripadne do prace, ale nie jazdenie po cetre mesta. Nechcem upne male auto. Malo by byt pohodlne pre vsetky vezene osoby, nie stiesnene a tiez nie zbytocne dlhe (kvoli pohodlnejsiemu parkovaniu - nepotrebujem prilis velky ulozny priestor).
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no tak sa poobzeraj po autách ako suzuki swift /Ignis, Peugeot 206, Citroen C3, Škoda fábia s motorom okolo 1,2 - 1,4 a výkonom okolo 50 kW 4 -5 ročné by sa už v tvojom rozpočte dali volajaké nájsť... a nezabúdajme aj na Dáciu Logan
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...hmmm, ja viem, že som trocha , ale nikdy by som už nekupovala jazdené auto. Moje prvé dve boli jazdené a teraz mám rok 3. nové. Mám ho na leasing (ako FO, žiadna SZČO, ani iná firma) - akontácia bola nižšia než má zadávateľ k dispozícii. Otázka znie, koľko môže dať mesačne na splátky.
Inak, poviem tak, predala som Felíciu marec2000-január2005 nejakých 70 tis. km a môžem povedať, že už si teda pýtala svoje za posledného pol roka. Predala som Fabiu január2005-február2011 58 tis. km a radšej ani nepíšem koľko som do nej vrazila za posledný polrok. Ráno som ju brala zo servisu (posledného polroka raz za 10-14 dní) rovno do AAA, vôbec som sa s nimi o cene nebavila, som rada, že mi dali toľko, čo dali, lebo fakt - motor bol šrot....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ochechula_chechula Pozri príspevok
Predpokladam, ze najviac bude vyuzivane na prepravu 2-3 osob na trase Bratislava (kde zijem) - Nitra (Nitra a okolie, kde mam rodinu), a to kazdy vikend. Okrem toho v ramci Bratislavy na nakupy, pripadne do prace, ale nie jazdenie po cetre mesta. Nechcem upne male auto. Malo by byt pohodlne pre vsetky vezene osoby, nie stiesnene a tiez nie zbytocne dlhe (kvoli pohodlnejsiemu parkovaniu - nepotrebujem prilis velky ulozny priestor).
ochechula_chechula Pozri príspevok
Iba pripominam, ze tych 3500€ je strop (aj s vybavovackami okolo apod.), takze pochybujem, ze za to dam nove auto. A ked, tak prosim uvedte konkretne. Dikes!
...podľa doterajších indícií a požiadaviek ???

To všetko zvládne aj Trabant ....

...preboha , už viacerí spomenuli .....aspoň tú značku by bolo načim uviesť ...
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Aj by som poradil, ale veľmi zaujato a nekonštruktívne.
Totižto takmer celá rodina sa vozíme na francúzoch. Nikto zatiaľ nekúpil fungel nové auto a servisujú sa takmer vždy svojpomocne ("na kolene"). Autám sa dostáva pravidelnej údržby, zháňame overené spotrebné diely (nie predražené značkové, ale ani lacné šmejdy). Spoľahlivosť považujeme za vysokú a z tohto pohľadu by som odporúčal Peugeot 206, Citroen C3, Renault Clio; najlepšie v nafte, prípadne aspoň 50kW benzín alebo aj LPG.
Iné to je, ak majiteľ vozidla navštevuje značkový servis napr. s každou vypálenou žiarovkou. Razom sa prevádzka stane drahá a majiteľ nespokojným so značkou. Takže na značku by som veľmi nehľadel, skúsil by som v rámci Vašich kritérií nájsť vozy po prvom majiteľovi, hoc aj staršími (8-10 rokov), ale v celkovo dobrom stave. Dajme tomu cena vozidla do €2900, poplatky €200 a rezerva na základný servis €400.
Ak už budete mať spravený nejaký výber áut, rád sa tu na to pozriem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať