Zavrieť

Porady

nadspotreba PHL

Prosím Vás poradaci, ako účtovať nadspotrebu PHL?
s.r.o. tankovala do firemného nákl.vozidla PHL,vedie knihu jázd satelitne evidovanú ale nemá satel.sledovanie spotreby PHL. Tak som vyrátala na základe ubehnutých km a priemernej spotreby skutočnú spotrebu PHL a vyšla mi vysoká nadspotreba. Ale auto má značné úpravy, ktoré nie sú zahrnuté do spotreby na základe techn.preukazu,(má nadstavbu, upravenú nápravu a nezávislé kurenie,..). DPH bolo uplatnené v celej výške tak v tom prípade rozdiel by som mala účtovať ako nadspotrebu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Vytovor si analytiku napriklad:
    501910 PHM Vozidlo A
    501919 PHM Vozidlo A nadspotreba

    Čo as týka DPH, tak s tou sa kvôli nadspotrebe nemusíš trápiť, DPH sa nemení.

    Erika62 je offline (nepripojený) Erika62

    Erika62
    veľmi pekne dakujem, ale ja som celkom začiatočník, ktorý účtuje s.r.o.-čku. Ja som na základe bločkov účtovala všetko na 501/321 aDPH 343/321. Na konci roka som prerátala spotrebu na základe techn.preukazu a vyšla mi nadspotreba za celý rok vyše 2000 l. Ako mám toto zaúčtovať aby to bolo v súlade zo zákonmi?
    Potom mám další problém so zahraničnou DPH????
    Konateľ sa teraz rozhodol o vratke zahran.DPH a ja som doteraz ju účtovala na nedaňovú 501AÚ. Viem že by mala býť v uzavierkovom na 378/648 ,ale neviem ako ju tam dostať ked momentálne je na nedanovej 501AU/335 a ZD je na 501100/335., lebo väčšinou tenkovanie bolo platob.kartou, čiže:platba pri tankovaní= 335/261
    pri predpise = 501 daňový/335 a zároveň DPH zahr. 501nedaň/335
    pri úhrade z BÚ = 261/221
    a teraz ako mám dostať
    z 501 nedaň/335 na 378/648.? a či je to správne

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    1. PHM nadspotrebu preúčtuješ len na inú analytiku z 501AE1 na 501AE
    2. Z účtu 501 nič neodúčtovávaš, 378/648 je predsa samostatný účtovný zápis
    a je vo výške sumy DPH ktorú si nárokuješ z danej krajiny, a teda 501 na ktorej
    je DPH danej krajiny je potom daňovo uznaná do výšky 648 k nej prislúchajúcej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.