Zavrieť

Porady

výpoveď

Dobrý den,

Keď zamestnanec pracuje 6 rokov na dobu neurčitú a ruší sa pracovný pomer daný zemestnávateľom z dôvodu rušenia pracovnej pozície, aký má zemestnanec nárok na odstupné?
Musí zamestnanec aj počas tejto výpovednej lehoty pracovať, keď to nemá ukotvené v pracovnej zmluve?
Aká suma prináleží zamestnancovi pri výpočte podpory, keď jeho hrubý mesačný príjem činí cca 1000 € za posledný rok a rok predtým (2010-2011) bol hrubý príjem cca 800€?
Po akú dobu má zamestnanec na túto podporu nárok?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucia_77 Pozri príspevok
    Dobrý den,

    Keď zamestnanec pracuje 6 rokov na dobu neurčitú a ruší sa pracovný pomer daný zemestnávateľom z dôvodu rušenia pracovnej pozície, aký má zemestnanec nárok na odstupné? ÁNo, ak pred začiatkom VD požiada o skončenie PP dohodou. Jeho výška bude trojmesačná.
    Musí zamestnanec aj počas tejto výpovednej lehoty pracovať, keď to nemá ukotvené v pracovnej zmluve? AK neodíde dohodou, VD musí odpracovať . Všetko záleží od dohody.
    Aká suma prináleží zamestnancovi pri výpočte podpory, keď jeho hrubý mesačný príjem činí cca 1000 € za posledný rok a rok predtým (2010-2011) bol hrubý príjem cca 800€? Použiješ jeho priemerný plat za posledný kvartál.
    Po akú dobu má zamestnanec na túto podporu nárok?

    ďakujem
    V texte.

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    ja mám podobný prípad,
    zamestnávateľ ruší moje pracovné miesto z dôvodu, že zrušuje firmu a nie je schopný ma ďalej vyplácať.
    ako prebieha výpoveď aby som mala nárok na odstupné? (vo firme som pracovala 7 rokov):

    - zamestnávateľ mi dal výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm b s dátumom v decembri 2011

    - teraz som v trojmesačnej výpovednej lehote, ktorá mi začala plynúť dňom 1.1.2012 a skončí dňom 31.3.2012,
    dohodu o skončení musím vypísať ja alebo zamestnávateľ podľa §60?, (lebo tak som to pochopila z jedného príspevku v inej téme, ak chcem dostať odstupné)
    bude tam uvedené, že tie tri mesiace vo výpovednej lehote odpracujem, a patrí mi odstupné vo výške priem. mesačnej mzdy x 3?
    s akým dátumom má byť vyhotovená dohoda?

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    cibka1 Pozri príspevok
    ja mám podobný prípad,
    zamestnávateľ ruší moje pracovné miesto z dôvodu, že zrušuje firmu a nie je schopný ma ďalej vyplácať.
    ako prebieha výpoveď aby som mala nárok na odstupné? (vo firme som pracovala 7 rokov):



    - zamestnávateľ mi dal výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm b s dátumom v decembri 2011

    - teraz som v trojmesačnej výpovednej lehote, ktorá mi začala plynúť dňom 1.1.2012 a skončí dňom 31.3.2012,
    dohodu o skončení musím vypísať ja alebo zamestnávateľ podľa §60?, (lebo tak som to pochopila z jedného príspevku v inej téme, ak chcem dostať odstupné)
    bude tam uvedené, že tie tri mesiace vo výpovednej lehote odpracujem, a patrí mi odstupné vo výške priem. mesačnej mzdy x 3?
    s akým dátumom má byť vyhotovená dohoda?

    prosím poradí mi niekto?

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Dohodu bolo treba podpísať pred začatím plynutia VD. (dnes je 13.3. a VD končí 31.3.2012)

    kvetinka2 je offline (nepripojený) kvetinka2

    kvetinka2
    Dobrý večer,prosím Vás mám 34 rokov a od 25 novembra do 24 februára som pracovala v jednej firme, odišla som v skúšobnej dobe. Prosím Vás koľko dní mám nárok na dovolenku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvetinka2 Pozri príspevok
    Dobrý večer,prosím Vás mám 34 rokov a od 25 novembra do 24 februára som pracovala v jednej firme, odišla som v skúšobnej dobe. Prosím Vás koľko dní mám nárok na dovolenku?
    Za aké obdobie? 2011- ak si čas od vzniku PP odpracovala , dovolenka za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku
    2012- rovnako 1/12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.