Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo-študent

Pekný deň, milí poraďáci, chcela by som Vás poprosiť keby ste ma nejako dali do obrazu ohľadom DP pre študenta, ktorí si bude v DP uplatňovať vrátenie daní a zároveň má aj zmluvu o dielo. Využije tlačivo typu B do §8 medzi iné zapíše príjem zo zmluvy o dielo, výdavky nenapíše žiadne a ďalej neviem ako mám pokračovať. Neviem, či táto suma podlieha dani, či študent nie je oslobodený od platenia daní a ak áno ako to ďalej vpísať do DP. Taktiež ma zaujíma, od akej sumy-príjmu sa musí študent prihlásiť na zdravotnú. Uvedený študent nemá živnosť ani DIČ. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Prvé 4 mesiace mal prac. zmluvu,ďalšie dva mesiace pracoval na dohodu a v októbri uzavrel zmluvu o dielo, z ktorej bol príjem 1000 €. Je študentom externého štúdia.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ok
    pracovný pomer a dohodu riešiš v § 5 ZDP
    zmluvu o dielo porieš v § 8 ZDP ak by si ju zahrnula pod....§ 8 ods. 1 pís. a zdaňuje iba 500€ nakoľko 500€ je oslobodená suma ( podľa § 9 ods. 1 pís. g )

    a ako si riešil platenie ZP? keď je študentom externej formy štúdia ? po ukončení PPV?

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Keďže sa jedná o návrh a vizualizácia vianočných výzdob, tak príjem by som nemala dať do §8, riadok 12? Ako sa to tam bude zdaňovať? Prosím, kde sa to dá naštudovať aby to bolo správne zapísané a zdanené v DP?
    Ohľadom zdravotnej sa vyjadrili, že nemusí nič platiť.

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Prosím, mohli by ste si prečítať moje príspevky a vyjadriť sa mi kde mám zapísať do DP príjem zo ZoD v §8 do ktorého riadku keď sa jedná o návrh a vizualizáciu vianočných výzdob. A keďže sa jedná o študenta, na internete som našla takéto vyjadrenie:
    odvody sa platia zo mzdy a z odmien podľa dohôd v zmysle Zákonníka práce.
    ZoD je podľa obč.zákonníka, takže odvody sa neplatia.
    Študent neplatí ZP ani SP.

    Platí toto vyjadrenie aj pre DP za rok 2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ema, môj názor.....

    patrí to do príležitostných činností § 8 ods. 1 pís. a s oslob. sumou 500€ a iba so skutočnými výdavkami, ktoré môžu byť iba na dosiahnutie príjmu.....(nie na zabezpečenie či udržanie príjmu)
    a odvody sa neplatia z dohôd v zmysle ZP pre rok 2011 je to na 1000% platné.....

    a pozri si § 11 ods. 7 zákona o zdravotnom poistení......

    martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

    martina1111
    o zmluve o dielo som precitala všetky jej paragrafy ale akosi som nenasla odpoved na moju otázku. Može byť zmluva o dielo (resp. mandátna zmluva( uzatvorená aj s neplnoletou osobou?

    Zmluva o dielo-študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.