Zavrieť

Porady

Nulový príjem - daň z prenájmu bytu?

Prenajímam časť bytu zaťovi, ktorý má tu vedenú s.r.o. Môj príjem za tento prenájom je však nulový. Musím podávať daňové priznanie k dani z príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DP sa podáva k príjmom, k nulovým príjmom načo?

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    Známa minulého roku podala d.priznanie a uviedla nulu. A teraz mi kolega vraví, že mám zaslať aspoň oznámenie. Tiež sa mi to zdá zbytočné?!

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    Teda ak som zaregistrovana na danovom urade, mam pridelne identifikacne cislo a prenajimam byt, ale mam z toho nulovy prijem, nemusim podat danove priznanie k dani z prijmu a ani zasielat ziadne oznamenie na danovy urad? Tak?

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Aj mňa upozornila pracovníčka daňového úradu, že pokiaľ mám pridelené DIČ vždy musím podať daňové priznanie, aj keď mám príjem 0.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Anna123 Pozri príspevok
    Aj mňa upozornila pracovníčka daňového úradu, že pokiaľ mám pridelené DIČ vždy musím podať daňové priznanie, aj keď mám príjem 0.
    toto nie je pravda.....
    pozrela si si napr. § 32 ZDP?
    (1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Aj ja som sa podľa toho riadila, a v apríli mi prišlo upozornenie, že som nepodala daňové priznanie, išla som na DU a pracovníčka mi povedala, že je treba podať aj nulové daňové priznanie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Anna123 Pozri príspevok
    Aj ja som sa podľa toho riadila, a v apríli mi prišlo upozornenie, že som nepodala daňové priznanie, išla som na DU a pracovníčka mi povedala, že je treba podať aj nulové daňové priznanie.
    veď to je OK.
    Ak si nebola povinná podať DP z dôvodu nízkeho príjmu - nepodala si. ALE!!! DU ťa môže vyzvať na podanie DP - vtedy už to DP musíš podať! a aj tak urobil.
    preto ja napr posielam oznámenie (nemusím) - o nepodaní z dôvodu príjmu - vtedy už DU nevyzve (aspoň sa ešte nestalo). .

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Nasťasie som nedostala sankciu, lebo som išla hneď po prevzatí na úrad a keby som nezaregovala na ich upozornenie asi do 14 dní, potom by som dostala pokutu a ani to by ich nezaujímalo, že napr. by som bola na dovolenke a o liste by som nevedela.
    Katy a R však stačí to oznámenie - jedna veta ..

    kdanka je offline (nepripojený) kdanka

    kdanka
    Som tu nová, a chcem sa spýtať, kde nájdem tlačivo resp. oznámenie, keď som mala nulový príjem s prenájmu. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kdanka Pozri príspevok
    Som tu nová, a chcem sa spýtať, kde nájdem tlačivo resp. oznámenie, keď som mala nulový príjem s prenájmu. Ďakujem
    Žiadne tlačivo neexistuje, nahlasuješ to listom. Iný zdanitelný príjem si nemala ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.