Zavrieť

Porady

prilohy k danovemu priznaniu

Dobry den prosim vas co vsetko sa priklada k danovemu priznaniu pri jednoduchom uctovnictve B - okrem vykazov prijmy/vydavky a majetok/zavazky ??

Plus by ma zaujimalo ci je vzdy potrebne platit tie 2% zo zaplatenej dane ci je to povinnost alebo nie??


Vopred dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Cibija Pozri príspevok
    účtujem skutočnými, predpokladám daňovou evidenciu - v peňažnom denníku všetky príjmy a výdavky v časovom slede. nič viac
    Daňovník, ktorý uplatňoval výdavky percentom z príjmov alebo viedol daňovú evidenciu podľa§ 6 ods. 11, 14 a 15 zákona o dani z príjmov podáva daňové priznanie typ B
    - bez účtovných výkazov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    2% dane sa neplatia, oni sa posielajú 3-tiemu sektoru (cestou DU z tvojej zaplatenej daň.povinnosti)
    a súčasťou DP sú napr. aj kópie RL detí, potvrdenia o návšteve školy a pod.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Cibija Pozri príspevok
    Ďakujem, chcela som vedieť, či nepotrebuje ešte nejaké potvrdenie ohľadom manželky, zo soc.poisť., že som na rodičovskom, a/alebo materskej dovolenke.
    Áno, tie potvrdenia sú tiež potrebné, ale to sa neprikladajú ako prílohy k DP, to si doma doložíš k dokladom a v prípade kontroly sa nimi preukážeš.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    jess Pozri príspevok
    Ja som ešte nikdy k dp neprikladala rodné listy, nikdy si to ani nevyžiadali z dú
    Tento rok to začali vyžadovať.

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    a v danovom priznani mam tym padom co vyplnit - ze neuplatnujem postup podla zakona bla bla alebo vypocitat tu sumu ako je tam popisane??

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak máš možnosť dať 2% dane, venuj to charite, lige proti rakovine , chorým deťom, starcom cirkvi a pod....podľa vlastného zváženia
    ak tam dáš krížik, venuješ ich do rozpočtu SR pre Pentu alebo JaT (podľa výsledku volieb)

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    lucy164 Pozri príspevok
    a v danovom priznani mam tym padom co vyplnit - ze neuplatnujem postup podla zakona bla bla alebo vypocitat tu sumu ako je tam popisane??
    ak nechceš 2% zo zaplatenej dane darovať niekomu konkrétnemu, tak tam neuvádzaš nič

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    Chcela by som sa opýtať k príloham k DP. Môj manžel je SZČO, ja som na rodičovskom, minulý rok som mala príjem z dovolenky a do 26.3. som bola na materskej dovolenke, potom na rodičovskom. Sebe som urobila DP typ A, príloha Potvrdenie o príjme. Manžel si uplatnil NČ na mňa (3559,30-môj príjem bez odvodov a materská za 3mesiace) + daňový bonus na dieťa. Účtuje v jednoduchom účtovníctve. Aké prílohy potrebuje k DP typ B? Rodný list, VPaV, VoMaZ, a ďalej neviem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    účtuje paušálnymi výdavkami?
    skutočnými ?
    daňová evidencia mu bola robená?

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    účtujem skutočnými, predpokladám daňovou evidenciu - v peňažnom denníku všetky príjmy a výdavky v časovom slede. nič viac

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    daňová evidencia je podľa § 6 ods. 14 ZDP....

    ale ak vedieš výdavky skutočné, prikladáš k DP výkazy PaV MaZ fotokópie RL a potvrdenia o návšteve školy(PRI UKONčENí POVINNEJ škol. dochádzky)

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Pri daňovej evidencii nie si povinná dávať výkazy k DP. Ako príloha k DP bude len rodný list dieťaťa.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja som ešte nikdy k dp neprikladala rodné listy, nikdy si to ani nevyžiadali z dú

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    Ďakujem, chcela som vedieť, či nepotrebuje ešte nejaké potvrdenie ohľadom manželky, zo soc.poisť., že som na rodičovskom, a/alebo materskej dovolenke.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jess Pozri príspevok
    Ja som ešte nikdy k dp neprikladala rodné listy, nikdy si to ani nevyžiadali z dú
    Máš pravdepodobne uplatnený DB cez § 5 ZDP

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    jess Pozri príspevok
    Ja som ešte nikdy k dp neprikladala rodné listy, nikdy si to ani nevyžiadali z dú
    No pokiaľ si si neuplatňovala daňový bonus, tak si ani nemusela tie rodné listy prikladať.

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    účtujem skutočnými výdajmi - v peňažnom denníku všetky príjmy a výdavky v časovom slede, nič viac. Trápna otázka, ale je to jednoduché účtovníctvo, že? nie daňová evidencia. Účtovníctvu sa venujem len raz do roka a to v období pred daňovým priznaním (a keď som chodila do školy daňová evidencia nebola). Ďakujem.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Cibija Pozri príspevok
    účtujem skutočnými výdajmi - v peňažnom denníku všetky príjmy a výdavky v časovom slede, nič viac. Trápna otázka, ale je to jednoduché účtovníctvo, že? nie daňová evidencia. Účtovníctvu sa venujem len raz do roka a to v období pred daňovým priznaním (a keď som chodila do školy daňová evidencia nebola). Ďakujem.
    Môžeš využiť výhody daňovej evidencie ak:
    je činnosť vykonávaná bez zamestnanca a ak príjem z tejto činnosti za predchádzajúce zdaňovacie obdobie nepresiahol sumu 170 000 eur. Treba viesť daňovú evidenciu o -
    - príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov
    - hmotnom a nehmotnom majetku využívanom na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
    - zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.
    Daňová evidencia má výhody, že netreba:
    - vykonať inventarizáciu
    - zostavovať účtovnú závierku
    -
    uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy
    - oceňovať majetok reálnou hodnotou
    - zostavovať účtovný odpisový plán
    - vyčíslovať kurzové rozdiely
    správca dane ho nebude môcť sankcionovať za správnosť vedenia účtovníctva podľa zákona o účtovníctve. viac tu: http://mp.msponline.sk/danova-eviden...h-zivnostnikov

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    jess Pozri príspevok
    Ja som ešte nikdy k dp neprikladala rodné listy, nikdy si to ani nevyžiadali z dú
    možno to nie je potrebné, ak sa prikladajú iné doklady potvrdzujúce nárok na uplatnenie DB na dieťa, ale ak dieťa ešte nie je školou povinné, tak určite kópiu RL treba priložiť a bolo to tak aj v minulosti
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../dpfo_2010.pdf

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...fodpfo2009.pdf

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.