Zavrieť

Porady

nákup auta SZČO

Viete mi prosím poradiť?
SZČO kúpila auto na IČO - 10 000 Eur v oktobri. Zaplatila hotovosť 5000 Eur. Auto sa prihlásilo na cestnú daň v januári 2012.

Ten nedoplatok 5000 eur bude v závazkoch?
zaplatená suma 5000 eur bude vo výdavkoch neovplyv.zd?
iba odpis 2500 eur bude vo výdavkoch ovplyvn zd?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janza Pozri príspevok
    Viete mi prosím poradiť?
    SZČO kúpila auto na IČO - 10 000 Eur v oktobri. Zaplatila hotovosť 5000 Eur. Auto sa prihlásilo na cestnú daň v januári 2012.

    Ten nedoplatok 5000 eur bude v závazkoch?
    zaplatená suma 5000 eur bude vo výdavkoch neovplyv.zd?
    iba odpis 2500 eur bude vo výdavkoch ovplyvn zd?
    Výdavok je VNZD. Nezaplatená suma je záväzkom. a Odpis- ak sa v roku 2011 používalo, tak odpis je možné uplatniť.

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    ide o to, že nebola zaplatená ešte cestná daň, takže dá sa oficiálne uplatniť odpis za tento rok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janza Pozri príspevok
    ide o to, že nebola zaplatená ešte cestná daň, takže dá sa oficiálne uplatniť odpis za tento rok?
    Poopravím- nemáme cestnú, ale daň z MV, a to, že ste ju nezaplatili, neznamená, že nemôžete uplatniť náklady na používanie MV. Samozrejme, ak ste ho aj na podnikanie používali.
    Ešte jedna otázka, a splnili ste si oznamovaciu povinnosť - začatie jeho používania na podnikanie?
    Naposledy upravil Tweety : 12.03.12 at 07:52

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    ja som mala pripad, že mame automobil zaradený v majetku,ale neprihlasovali sme ho na du a tym padom ani neplatili za nho dan z MV. z danoveho riaditelstva mi prišla odpoved,že kedže automobil nebol nahlasený na du a neplatila sa za nho dan z motorovych vozidiel nemožno uplatniť odpis do nakladov. Tak som odpis tohto auta vylučila z nakladov.

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    prihlásilo sa až od 1.1.2012 na du - oznámenie o vzniku daň.povinnosti k motor. voz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janza Pozri príspevok
    prihlásilo sa až od 1.1.2012 na du - oznámenie o vzniku daň.povinnosti k motor. voz.
    Potom ste ho nepoužívali, a nie je teda ani nárok na ročný odpis za rok 2011.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.