Zavrieť

Porady

Potrebujem súrne poradiť!!!!!!!

Prosím vás potrebovala by som poradiť ohľadne preddavkových faktúr. Som SZČO vykonávam fotografické služby, keď si zákazník u mňa objedná napr. fotenie svadby v hodnote 200 €, vystavujem preddavkovú faktúru v hodnote 50 €, mám túto faktúru zapísať do evidencie pohľadávok? účtujem v alfe. Potom pri úhrade to dám ako PNZD? a keď vystavím ostrú faktúru v hodnote 150 €, potom mám preúčtovať tých 50 € do POZD? cez ID?

Tiež by som sa chcela spýtať ešte takú vec, brala som dotáciu, na internete som si našla to účtovanie dotácie a čerpanie, sú tam však spomenuté aj ID, môžem tieto ID účtovať aj počas roka? ako uzavierkové? či až na konci roka to mám postupne preúčtovávať?

Prosííííííííííím pomôžte miii :-) Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    [QUOTE=miriam133;2007981]
    veronikasad Pozri príspevok

    Samozrejme, hneď to idem urobiť a ešte raz sa ospravedlňujem za moju neschopnosť
    Miriam, neber to takto - si na porade nováčikom ...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ETIKETA Porady

    Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,...".
    Už druhá tvoja téma, ktorá odporuje etikete porady. Skús si ju prečítať http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

    miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

    miriam133
    [QUOTE=Xanti;2007957]ETIKETA Porady


    Ospravedlňujem sa :-( a ďakujem za upozornenie idem si to hneď prečítať :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    [QUOTE=miriam133;2007968]
    Xanti Pozri príspevok
    ETIKETA Porady


    Ospravedlňujem sa :-( a ďakujem za upozornenie idem si to hneď prečítať :-)
    Miriam, nezakladaj k jednej problematike viacero tém. Pokračuj v téme, ktorú si začala. Ak chceš tému posunúť "na svetlo", stačí pridať nový príspevok s textom posúvam. Nie vždy je na porade poraďák, ktorý ti v danej problematike vie poradiť.
    Požiadaj admina cez tlačítko nahlás pri prvom príspevku (trojuholník s výkričníkom) o uzatvorenie tejto témy.

    miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

    miriam133
    [QUOTE=veronikasad;2007972]
    miriam133 Pozri príspevok
    Miriam, nezakladaj k jednej problematike viacero tém. Pokračuj v téme, ktorú si začala. Ak chceš tému posunúť "na svetlo", stačí pridať nový príspevok s textom posúvam. Nie vždy je na porade poraďák, ktorý ti v danej problematike vie poradiť.
    Požiadaj admina cez tlačítko nahlás pri prvom príspevku (trojuholník s výkričníkom) o uzatvorenie tejto témy.
    Samozrejme, hneď to idem urobiť a ešte raz sa ospravedlňujem za moju neschopnosť

    miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

    miriam133
    [QUOTE=veronikasad;2007984]
    miriam133 Pozri príspevok
    Miriam, neber to takto - si na porade nováčikom ...
    Som tu len krátko, musím si všetky pravidlá naštudovať vy ste tu perfektní, dobre poradíte, len nedokážem zrušiť tú tému, hľadám to tlačítko

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miriam133 Pozri príspevok
    Prosím Vás ako uzatvorím túto tému, neviem to nájsť
    Požiadaj admina o uzatvorenie témy, alebo v príspevku, ktorý ti najviac pomohol, klikni na ikonu "najlepšia odpoveď"

    http://www.porada.sk/t189451-potrebu...ml#post2007972

    Potrebujem súrne poradiť!!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.