Zavrieť

Porady

Uctovanie sukromnej spotreby PHM

Ahojte vsetci!

Chcela som vas poprosit o radu ako rozuctovat spotrebu PHM na sukromne ucely. Dohoda o pouzivani auta aj na sukromne kilometre je uzatvorena.

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bruno
    Ahojte vsetci!

    Chcela som vas poprosit o radu ako rozuctovat spotrebu PHM na sukromne ucely. Dohoda o pouzivani auta aj na sukromne kilometre je uzatvorena.

    Dakujem velmi pekne
    Súkromné kilometre nemôžeš dať do daňových nákladov.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Bruno urči si podiel v akom auto využ. v podnikaní a v akom na súk.účely a pri súk.kil.budeš účtovať o VNZD. Ak sa auto použ. stále takto a po prípade nastanú aj iné výdavky ohľadom auta, treba tieto vydavky tiež deliť podľa určeného podielu.

    Majopa je offline (nepripojený) Majopa

    Majopa
    Podľa môjho názoru treba krátiť aj odpisy o percento súkromných jázd.
    Najlepšie je mať ešte jedno auto a povedať, že na súkromnom jazdíte súkromné jazdy a na služobnom len služobné.

    renča1
    Bruno urči si podiel v akom auto využ. v podnikaní a v akom na súk.účely a pri súk.kil.budeš účtovať o VNZD. Ak sa auto použ. stále takto a po prípade nastanú aj iné výdavky ohľadom auta, treba tieto vydavky tiež deliť podľa určeného podielu.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    áno je tam okolo toho ešte veľa dalších veci, napr. aj ak je platca dph, nákup PHM - dph by si nárokoval tiež len pomer.časť, podľa podielu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renča1
    áno je tam okolo toho ešte veľa dalších veci, napr. aj ak je platca dph, nákup PHM - dph by si nárokoval tiež len pomer.časť, podľa podielu.
    A ešte nezabudnúť dodaniť nepeňažný príjem.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ako píše - Tweety - buď nepeňažný príjem - alebo ako ja robím - podľa súkromných km a priemernej spotreby a ceny PHM za sledovaný rok mu dať preplatiť čiastku za jeho súkromné km.

    ohľadom %-krátenia odpisov (resp. leasingových splaátok) súhlasím - ale ohľadom vrátenia DPH za spotrebu paliva za súkromné jazdy je mnoho rozdielnych názorov a podľa mňa sa to nemá vracať (ja to ale robím - je to malé číslo u mňa)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor
    ako píše - Tweety - buď nepeňažný príjem - alebo ako ja robím - podľa súkromných km a priemernej spotreby a ceny PHM za sledovaný rok mu dať preplatiť čiastku za jeho súkromné km.

    ohľadom %-krátenia odpisov (resp. leasingových splaátok) súhlasím - ale ohľadom vrátenia DPH za spotrebu paliva za súkromné jazdy je mnoho rozdielnych názorov a podľa mňa sa to nemá vracať (ja to ale robím - je to malé číslo u mňa)
    Ak mu dávame preplatiť súkromné kilometrovné, tak potom nezabudnúť to vyfakturovať a odviesť daň za poskytnutú službu.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Tweety - isteže, predsa na základe čoho by to preplatenie bolo? predsa sa nejaký doklad na to musí vystaviť...

    a keď už sme pri tom donemoty reagovaní...stretol som sa s prípadom (ohľadom Tvojho tvrdenia na reakciu v príspevku číslo 2, že nemôžeš dať súkromné km do daňových nákladov) - dá sa to, ak to má zamestnanec v Pracovnej zmluve - bude to jeho zdaniteľný nepeňažný príjem - no u zamestnávateľa daňový náklad. či je to správne - neviem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor
    Tweety - isteže, predsa na základe čoho by to preplatenie bolo? predsa sa nejaký doklad na to musí vystaviť...

    a keď už sme pri tom donemoty reagovaní...stretol som sa s prípadom (ohľadom Tvojho tvrdenia na reakciu v príspevku číslo 2, že nemôžeš dať súkromné km do daňových nákladov) - dá sa to, ak to má zamestnanec v Pracovnej zmluve - bude to jeho zdaniteľný nepeňažný príjem - no u zamestnávateľa daňový náklad. či je to správne - neviem
    Ak to má v PZ, má to poskytnutie auta v príjmoch riadne zdanené, alebo vyrovnáva cez fakturáciu, je to OK. Ja som skôr odpovedala v mojom príspevku, len na takú možnosť, že len( tak si dá do nákladov), pretože aj takí sú.

    Uctovanie sukromnej spotreby PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.