Zavrieť

Porady

Nákup cez kredit. kartu

Tohto roku som sa prvýkrát stretla so zaúčtovaním platby cez kredit. kartu. Nákup PHM. Mám platbu rozúčtovať pri výpise alebo cez interný doklad a platbu spárovať. Ako to robíte vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    hore do vyhľadávača napíš "platba kartou" a zobrazí sa Ti množstvo diskusie na uvedenú tému...

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    V podvojnom účtovnícve doklady z elektronickej pokladnice hradené kartou zaúčtujeme ako dodávateľské faktúry, ale DAL použujeme účet 379.

    V jednoduchom účtovníctve tiež zaradme doklad medzi dodávateľské faktúry.

    My takto postupujeme z dôvodu komfortného účtovania cez knihu záväzkov.
    Ďalším dôvodm je to, že doklady o nákadoch nechceme mať roztrúsené po rôznych šanónoch. Nákladové dokladz sú medzi faktúrami, v pokladni a keď je to nutné medzi internými dokladmi. Vyhýbame sa tomu abz pri bankových výpisoch sme mali pozakladané doklady o rôznzch nákupoch.

    apo

    bruno je offline (nepripojený) bruno

    bruno
    Pri nakupe cez kreditnu kartu urobim si predpis cez ID. 501/379- napr.
    V banke potomm 379/221.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    bruno
    Pri nakupe cez kreditnu kartu urobim si predpis cez ID. 501/379- napr.
    V banke potomm 379/221.
    Áno takto postupujeme pri nákupoch hradených kreditnou kartou. Možno je to trochu komlikované, ale vráti sa to v dobrom pri riešení reklamácií, a vôbec pri manipulácii s dokladmi o nákladoch.

    My dávame tieto doklady do dodávateľských faktúr. Sadu interných dokladov robíme z účtovných operácií, ktoré sa týkajú opráv účtovných zápisov, zúčtovania prijatých a uhradených zálohových platieb, časového rozlišovania a podobne.

    S účtom z registračnej pokladne uhradenej kreditkou nakladáme ako s FAKTÚROU, nokoniec je to v súlade aj so zákonom o DPH kde sa takýto doklad považuje za faktúru.

    Ale doklady z METRA, dávame priamo ako výdaj z pokldane, lebo sú hradené cash.


    apo
    Naposledy upravil apo : 07.02.06 at 11:49

    Nákup cez kredit. kartu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.