Zavrieť

Porady

Vyplatenie lízingových splátok

Mám vo firme jedno zariadenie , ktoré mám na lízing od roku 2002 . Tento rok v septembri mi končí . Doba lízingu je zmluvne dohodnutá na 48 mesiacov a mesačný poplatok je 20 000 Sk .

Mám možnosť , toto zariadenie predať a zakúpiť väčšie .
Moja otázka :

Aký to bude mať dopad na daň z príjmu a DPH , ak by som zostávajúcich 8 mesiacov vyplatila resp. doplatila v hotovosti za predmet lízingu . Bude sa to brať ako porušenie lízingovej zmluvy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zita5
    Mám vo firme jedno zariadenie , ktoré mám na lízing od roku 2002 . Tento rok v septembri mi končí . Doba lízingu je zmluvne dohodnutá na 48 mesiacov a mesačný poplatok je 20 000 Sk .

    Mám možnosť , toto zariadenie predať a zakúpiť väčšie .
    Moja otázka :

    Aký to bude mať dopad na daň z príjmu a DPH , ak by som zostávajúcich 8 mesiacov vyplatila resp. doplatila v hotovosti za predmet lízingu . Bude sa to brať ako porušenie lízingovej zmluvy ?
    ak sa neukončí lízing dohodnutým spôsobom, sú porušené podmienky - ide o predčasné ukončenie lízingu so všetkými dopadmi ktoré určite poznáš.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lidka ďakujem , ostatné.... viem čo by ma čakalo .

    Vyplatenie lízingových splátok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.