Zavrieť

Porady

nemal účet...

tak teraz naozaj neviem. podnikateľ nemal založený účet. vystavoval faktúry a tie mu platili na osobný účet. nemáte skúsenosti,ako to účtovať v JÚ?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    takže si pricapí k tomu ppd, to ako keby mu zaplatil odberateľ v hotovosti, ale od začiatku tohoto roku už nepôjde budú sankcie dú

    Kviksilka je offline (nepripojený) Kviksilka

    Kviksilka
    tak popripade, pokial si uz vytvoril firemny ucet, moze tie peniaze previest aj nan.. uvedie VS faktury ktoru uhradza... ale aj tak by som prilozila kopiu vypisu ako podklad a napisala poznamku = vysvetlenie...
    hlavne je, ze faktury boli uhradene a v uctovnictve budes mat prijem penazi...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Niuška Pozri príspevok
    tak teraz naozaj neviem. podnikateľ nemal založený účet. vystavoval faktúry a tie mu platili na osobný účet. nemáte skúsenosti,ako to účtovať v JÚ?!?
    Zaúčtuj pohyby týkajúce sa podnikania tak, ako keby to bol účet len na podnikanie.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Tweety, tak som si to myslela, aj som to tak začala.
    Kviksilka, ďakujem za ochotu. On si účet ide založiť "zajtra"....:-)
    Tweety Pozri príspevok
    Zaúčtuj pohyby týkajúce sa podnikania tak, ako keby to bol účet len na podnikanie.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Palko, ale ja to nebudem účtovať cez pokladňu, ale cez účet. ako úhradu tržby na účet, že Tweety?!?!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Niuška Pozri príspevok
    Tweety, tak som si to myslela, aj som to tak začala.
    Kviksilka, ďakujem za ochotu. On si účet ide založiť "zajtra"....:-)
    Len nech nezabudne účet oznámiť DÚ.
    Niuška myslíš ten osobný v DP za r. 2011 alebo ten nový, ktorý si založi potom...
    Tweety Každý, ktorý používa na podnikanie, takže aj ten starý mal oznámiť.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Tweety, lenže to je to, on mal len osobný, kde má aj svoje platby osobné. proste miš maš tam má. Uvedeim to do osobitných záznamov a platby zaúčtujem ako príjem tržby na účet. priložím k fa výpisy z osobného účtu. iné urobiť neviem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Niuška Pozri príspevok
    Tweety, lenže to je to, on mal len osobný, kde má aj svoje platby osobné. proste miš maš tam má. Uvedeim to do osobitných záznamov a platby zaúčtujem ako príjem tržby na účet. priložím k fa výpisy z osobného účtu. iné urobiť neviem.
    Tak, preto je lepšie mať na podnikanie samostatný účet, lebo potom je v tom len chaos.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    To by som rád videl ako si odsúhlasíš v účtovníctve pohyby a zostatky banka a výpisy banka, ten vynaložený čas a úspora za vedenie účtu nestojí za tú námahu.

    Ja by som postupoval podobne ako keď súkromnou kartou nakupuješ pre firmu. prechod medzi majetkom vlastníka BÚ a majetkom firmy riešim pomocou VPD a tu je to opačne teda cez PPD. ale len do 31.12.2011.
    Niuška Paľko,ťažko to odsúhlasím. Nijako. Veď to sa nedá.Hovorím,s týmto som sa ešte nestretla...katastrofa..a ďakujem za odpovedanie..:-)

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    pavol54 Pozri príspevok
    To by som rád videl ako si odsúhlasíš v účtovníctve pohyby a zostatky banka a výpisy banka, ten vynaložený čas a úspora za vedenie účtu nestojí za tú námahu.

    Ja by som postupoval podobne ako keď súkromnou kartou nakupuješ pre firmu. prechod medzi majetkom vlastníka BÚ a majetkom firmy riešim pomocou VPD a tu je to opačne teda cez PPD. ale len do 31.12.2011.
    Teda od 1.1.2012 už nie je možné účtovať pohyby, ktoré sa týkajú podnikania na osobnom účete cez pokladňu - VPD a PPD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.