Zavrieť

Porady

krádež PHM zamestnancom

Prosím poradakov o radu v tomto pripade:
mali sme problemoveho zamestnanca - sofera kamionu, ktory okrem ineho ukradol natankovanu naftu z kamionu postupne v priebehu roka 2011, podali sme nanho trestne oznamenie a momentalne coskoro bude sud, kde prokurator na zaklade dohody o vine a treste navrhuje uznat ho vinnym z kradeze a sposobenej skody na ukradnutej nafte v celkovej sume 2400 eur - tuto sumu som povodne uviedla v trestnom oznameni a ide o vycislenu sumu nadspotreby kamionu bez DPH (suma mi vysla jednoduchym porovnanim spotreby PHM roka 2010 a 2011) = moja otazka sa tyka uctovnictva, dane z prijmov a DPH - kedze predpokladam ze sud ho uzna vinnym kedze sa k skutku priznal, mali by sme do uctovnictva premietnut pohladavku voci tomuto zamestnancovi za tuto skodu. v tejto chvili totiz v uctovnictve k 31.12.2011 figuruje len privysoka spotreba PHM na ucte 501, ktoru by som za inych okolnosti riesila len ako pripocitatelnu polozku k zakladu dane z prijmov PO. Ako by som mala zauctovat pohladavku voci zamestnancovi za tuto skodu? Mam mu jednorazovo vyfakturovat tych 2400 eur + DPH - 311/648 + 343 (kedze z tejto ukradnutej nafty sme si DPH pri nakupoch uplatnili) alebo len internym dokladom si zauctovat pohladavku voci nemu a znizit ucet 501 aby nevznikla taka nadspotreba 335/501 a DPH do toho nemontovat? Budem vam vdacna za akukolvek radu alebo postreh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    krádež PHM zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.