Zavrieť

Porady

ako získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti po RD

Dňa 26. 5. 2012 mi skončí rodičovská dovolenka a už mám avizované, že prácu mať nebudem. pravdepodobne mi dá zamestnávateľ výpoveď. zaujíma ma, ako sa vypočíta dávka v nezamestnanosti, totiž počula som o "diere" v zákone, ktorá umožňuje zvýšiť túto dávku o dosť vysokú sumu - a to zamestnať sa len na jeden deň, dať si preplatiť dovolenku (ja mám 17,5 dňa) a potom ukončiť pracovný pomer... je to možné?
a ešte ma zaujíma, na koľko mesiacov mám nárok na odstupné, ak by som dostala výpoveď - pracovala som 4 roky a 9 mesiacov a na RD som 3 roky.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dostaneš 2 mesačné odstupné ak ku dňu prevzatia výpovede budeš mať do 5. rokov odpracovaných vo firme.....

    ak ku dňu doručenia výpovede budeš mať 5 a viac rokov dostaneš 3- mesačné odstupné....

    ak sa budeš vedieť dohodnúť so zamestnávateľom, že nastúpiš na jedeň deň do zamestnania (aj keď by si čerpla D, poprl § a budeš mať pri ukončení PPV preplatenú nevyčerpanú D a odstupné, PvN bude možno aj maximálna......

    uga je offline (nepripojený) uga

    uga
    a do tých 5 rokov sa nepočíta materská a rodičovská dovolenka?, lebo to by som mala spolu skoro 8 rokov

    odstupné sa dáva pri ukončení PP dohodou alebo výpoveďou? podľa - http://www.echoz.sk/index.php?option...meru&Itemid=20 - dohodou, je to tak?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    počíta sa dľžka pracovno- právneho vzťahu, ak boli RD počas trvania pracovného pomeru, tak áno, počítajú sa.....

    annnie je offline (nepripojený) annnie

    annnie
    takze je to tak ako som predpokladala dcerka ma v sobotu 3 rocky a v pondelok by som mala nastupit do prace, avsak udajne vypoved, mam tam aj dovolenku, je lepsie si ju vybrat alebo nechat preplatit?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    annnie Pozri príspevok
    takze je to tak ako som predpokladala dcerka ma v sobotu 3 rocky a v pondelok by som mala nastupit do prace, avsak udajne vypoved, mam tam aj dovolenku, je lepsie si ju vybrat alebo nechat preplatit?
    Je lepšie si vybrať aspoň jeden deň dovolenky. Zvyšok musí zamestnáv. pri skončení PP preplatiť.

    ako získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.