Zavrieť

Porady

Spoločník a zároveň konateľ v pozícii zamestnanca - má nárok na zamestnanecku premiu?

Dobry den, vie mi prosim niekto poradit: mam spoločníka firmy ktorý je zároveň konateľom a zamestnancom na polovičny uvazok. Mzda je vo vyške polovice minimalnej mzdy. Dosiahol sice za rok 2011 6 -nasobok min.mzdy a zaroven menej ako 12 nasobok, ale aj tak neviem ako posudzovat narok na premiu ak ma ako spolocnik narok na vyplatenie podielu na zisku a musim sa riadit navyse aj bodom 4. v paragrafe 32a ods.1 pism a) ? Nema narok na tu premiu aj ked spolocnost bola napriklad za rok 2010 v strate a v tom pripade sa mu ziadny zisk nevyplatil? Posudzuje sa to podla coho prosim? Lebo v jednom clanku som nasla toto: ak je podiel vyplateny, straca narok....... a ked vyplateny nebol, lebo bola strata?

Zamestnávateľ, ktorý je obchodnou spoločnosťou alebo družstvom a chce svojim zamestnancom vyplatiť podiel na zisku spoločnosti, zabráni týmto úkonom poskytnutie zamestnaneckej prémie. V prípade teda, že zamestnanec, ktorý nemá účasť na základnom imaní (resp. nevlastní obchodné podiely v spoločnosti) a zamestnávateľ mu vyplatí podiel na zisku, automaticky stratí nárok na zamestnaneckú prémiu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Spoločník a zároveň konateľ v pozícii zamestnanca - má nárok na zamestnanecku premiu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.