Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Má povinnosť FO účtujúca v podvojnom účtovníctve prikladať k účtovnej závierke aj Poznámky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renka12 je offline (nepripojený) renka12

    renka12
    Podľa zákona o účtovníctve č. 431/2002, par. 17 odsek 3 bod c) určite ÁNO. Nehovorí sa tam, že pre FO je výnimka. Rozhodujúce je, že je to závierka v sústave podvojného účtovníctva.
    Ak sa mýlim, upozornite ma.

    Mayline je offline (nepripojený) Mayline

    optimistická živnostníčka Mayline
    Áno, máš pravdu, vlastne som našla v Poznámkach aj účet 491. Znamená to teda, že FO účtujúca v podvojnom účtovníctve podá daňové priznanie B pre FO, priloží Výkaz ziskov a strát, Súvahu a Poznámky a má teda nárok aj na nezdaniteľnú časť základu dane podľa par.11?

    Mayline je offline (nepripojený) Mayline

    optimistická živnostníčka Mayline
    renka12 Pozri príspevok
    Podľa zákona o účtovníctve č. 431/2002, par. 17 odsek 3 bod c) určite ÁNO. Nehovorí sa tam, že pre FO je výnimka. Rozhodujúce je, že je to závierka v sústave podvojného účtovníctva.
    Ak sa mýlim, upozornite ma.
    Áno, máš pravdu, vlastne som našla v Poznámkach aj účet 491. Znamená to teda, že FO účtujúca v podvojnom účtovníctve podá daňové priznanie B pre FO, priloží Výkaz ziskov a strát, Súvahu a Poznámky a má teda nárok aj na nezdaniteľnú časť základu dane podľa par.11?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Určite áno, ja účtujem SZČO v PÚ, poznámky sú súčasťou DP, ako aj Súvaha a Výkaz ziskov a strát, akurát podávam DP FO "B" a do poznámky v DP dávam "SZČO účtuje v sústave podvojného účtovníctva".

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Mayline Pozri príspevok
    Áno, máš pravdu, vlastne som našla v Poznámkach aj účet 491. Znamená to teda, že FO účtujúca v podvojnom účtovníctve podá daňové priznanie B pre FO, priloží Výkaz ziskov a strát, Súvahu a Poznámky a má teda nárok aj na nezdaniteľnú časť základu dane podľa par.11?
    Áno, má nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka.

    Poznámky k účtovnej závierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.