Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Dobry den,

prosím Vás uz dva dni sa trápim s poznámkami k účtovnej závierke, nemáte niekto návod na vyplnenie? Niekde som citala, ze sa vyplnuju v tis. SK. Je to tak spravne?

Dakujem za pomoc.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
matalenka Pozri príspevok
Dobry den,

prosím Vás uz dva dni sa trápim s poznámkami k účtovnej závierke, nemáte niekto návod na vyplnenie? Niekde som citala, ze sa vyplnuju v tis. SK. Je to tak spravne?

Dakujem za pomoc.
a prečo sa trápiš - stiahni si ich tu http://www.porada.sk/t2591-tlaciva.h...ght=pozn%E1mky v príspevku 2 - v tis. sa vyplňujú len niektoré časti.... nakukni na tie priložené.
Naposledy upravil sway : 02.03.07 at 06:53
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
matalenka Pozri príspevok
Dobry den,

prosím Vás uz dva dni sa trápim s poznámkami k účtovnej závierke, nemáte niekto návod na vyplnenie? Niekde som citala, ze sa vyplnuju v tis. SK. Je to tak spravne?

Dakujem za pomoc.
á, našla som tu aj tie moje staré - ja ich používam a ide to rýchlo posielam:
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Do tretice.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Braňo Pozri príspevok
Do tretice.
Braňo - hlási mi to "nefunkčne zadaná príloha". Neskúsiš to prilepiť ešte raz? Resp. - nejde to len u mňa a mám niečo s nastaveniami?

Pardón - už to otváram. Vďaka
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

Údaje v celej účtrovnej závierke, teda aj v poznámkach, sa uvádzajú v tis. Sk.
V poznámkach sa údaje uvádzajú za bežné aj bezprostredne predchádzajúce obdobie (ta ako vo výkazoch). Výnimku tvoria tie údaje, keď je v opatrení MF SR povedané inak.
Prepáč SWAY, ale tvoje poznámky veľa z uvedeného nesplňujú.
Braňove poznámky sú naozaj podrobné. Je vnich uvedené aj veľa údajov ešte podrobnejšie, ako vyžaduje opatrenie MF SR, ale aj nad rozsah tohto opatrenia. Ale ak sú to významné skutočnosti, tak by sa samozrejme mali uviesť. Sú vyborné, ale myslím si, že pre malú firmu zbytočne podrobné (je to akoby IAS/IFRS). Ale pre to, čo sa v malej firme nevyskytuje platí, že sa to v poznámkach nemusí uvádzať (dá sa to vypustiť).
Len malá poznámka. Podľa slovenských predpisov sa účtovné ocenenie zásob k termínu účtovnej závierky musí porovnávať s čistou realizačnou hodnotou (§ 23 postupov účtovania).
Je to super pre veľké firmy. Ďakujem.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Čo nepotrebuješ, kľudne si vymaž a čo tam chýba tak to nezabudni okomentovať - tak znela odpoveď od našich audítorov
0 0
Melinda Melinda

Melinda je offline (nepripojený) Melinda

V poznámkach časť o použitých účtovných zásadách sa musí vyplniť ak firma vznikla iba v októbri a mala vlastne len zriaďovacie výdavky? Firma nemala žiadne príjmy. Dobre viem, že časť "prehlad peňažných tokov" vyplňuje iba firmy ktorá má povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Melinda Pozri príspevok
V poznámkach časť o použitých účtovných zásadách sa musí vyplniť ak firma vznikla iba v októbri a mala vlastne len zriaďovacie výdavky? Firma nemala žiadne príjmy. Dobre viem, že časť "prehlad peňažných tokov" vyplňuje iba firmy ktorá má povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom?
Podľa mňa časť poznámok o použitých účtovných zásadách tento rok nemusíš rozvádzať a ak nemáš povinnosť overeriť ÚZ audítorom, prehľad o peňažných tokoch nemusí byť súčasťou poznámok. Kopírujem z FS 10/2003:

Opatrenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31.marca 2003, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva

§ 3
Poznámky

(1) Poznámky sa zostavujú tak, aby informácie v nich uvedené boli užitočné, významné, zrozumiteľné, porovnateľné a spoľahlivé.

(2) Údaje v poznámkach sa uvádzajú za bežné účtovné obdobie a za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie, ak v prílohe č. 3 nie je ustanovené inak.

(3) Časť poznámok o prehľade peňažných tokov je súčasťou poznámok vždy, ak ide o účtovné jednotky, ktoré majú podľa zákona povinnosť účtovnú závierku overiť audítorom.

(4) Ak pre niektoré časti poznámok účtovná jednotka nemá obsahovú náplň, príslušné informácie sa neuvádzajú.
0 0
Melinda Melinda

Melinda je offline (nepripojený) Melinda

Ďakujem za odpoveď.
0 0
slavienka slavienka

slavienka je offline (nepripojený) slavienka

Jedna otázočka na Braňa. Ako vymažem tie červené poznámky? Diky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ani mne to nejde vymyzať Iba to prečiarkne a ostane tam
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Tie poznámky sa dajú celé vyplniť cez tie "commenty", ale ak ich nechcete - stačí kliknúť na show a všetky fajky, čo tam máte zrušiť. Tie červené komentáre idú zmazať cez delete - treba mať vysvietený celý text. Neviem to vysveliť jednoduchšie. Ak by boli problémy - tak som v týždni na ICQ.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Braňo Pozri príspevok
Tie poznámky sa dajú celé vyplniť cez tie "commenty", ale ak ich nechcete - stačí kliknúť na show a všetky fajky, čo tam máte zrušiť. Tie červené komentáre idú zmazať cez delete - treba mať vysvietený celý text. Neviem to vysveliť jednoduchšie. Ak by boli problémy - tak som v týždni na ICQ.
Ak označíš celý text a deletuješ ostanú tam, ale prečiarknuté, aspoň teda mne...
0 0
slavienka slavienka

slavienka je offline (nepripojený) slavienka

Nakoniec som na to prišla. Ked sa to otvorí to worde, treba dať ZOBRAZIŤ a potom vykliknúť ZNAČKY. Ostatné červené riadky treba normálne vymazať.
0 0
slavienka slavienka

slavienka je offline (nepripojený) slavienka

Už som na to prišla. Keď sa to otvorí vo Worde, treba v možnostiach ZOBRAZIŤ, treba vykliknúť ZNAČKY. Potom tie červené polia už len vymazať.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som sa spytat na to ako vyplnit v poznamkach priemerny pocet zamestnancov...???

Idu tam aj dohodari?
Alebo len zamestnanci na prac. zmluvu...?
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
este raz by som chcela poprosit o radu.....
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
priemerný počet zamestnancov je bez dohodárov
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
takze ak sme mali a mame na prac zmluvu zamestnanca od 10/2006 a druheho od 11/2006, tak priemerny pocet je 1+2+2/12 ????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui Pozri príspevok
takze ak sme mali a mame na prac zmluvu zamestnanca od 10/2006 a druheho od 11/2006, tak priemerny pocet je 1+2+2/12 ????
Tak, tak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať